Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Zwrot podatku HMRC w wysokości do 3 374 £ może pokryć Twoje rachunki za energię — sprawdź teraz

hmrc zwrot podatku
Mieszkasz i pracujesz w UK? Jeżeli nigdy nie ubiegałeś się o zwrot podatku z HM Revenue and Customs (HMRC), możesz otrzymać do 3 374 funtów.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Jeżeli do tej pory nie ubiegałeś się o zwrot podatku z HMRC rozważ to, poniewaz możesz otrzymać do 3374 funtów. Być może kwota ta lub mniejsza pomoże zredukować koszty rachunków za energię.

Uwaga! Poszukujesz Pomocy W Uzyskaniu Zwrot Podatku UK?

Artykuł jest na temat ulgi podatkowej która przysługuje osobom mieszkającym i pracującym w UK. Jeżeli chcesz uzyskać zwrot podatku z UK zachęcamy do skorzystania z innych źródeł.

Ponieważ w nagłówkach gazet wciąż dominuje kryzys związany z kosztami życia, ludzie są zachęcani do sprawdzania, czy nie mają do czynienia z tysiącami funtów w nieodebranej gotówce. Jednym ze sposobów, w jaki Brytyjczycy mogą zapłacić za rosnące rachunki za energię, jest sprawdzenie, czy należy im się zwrot podatku z HMRC.

Tysiące Brytyjczyków może w tym roku otrzymać zwrot podatku z HMRC, który pomoże im pokryć koszty utrzymania.

Ludzie są zachęcani, aby sprawdzić, czy należą im się pieniądze, ponieważ mogą siedzieć na „tysiącach funtów”.

hmrc zwrot podatku

Zwrot podatku 3374 funtów

Według badań RIFT Tax Refunds średni roczny zwrot podatku zarówno dla zatrudnionych, jak i samozatrudnionych Brytyjczyków wynosi 929 funtów.

Osoby, które nigdy nie ubiegały się o zwrot, mogą datować roszczenie o cztery lata, co skutkuje możliwym zwrotem w wysokości 3374 GBP.

Tymczasem Brytyjczycy powinni również sprawdzić, czy należy im się rabat za pracę w domu.

Osoby, które pracowały w domu w latach podatkowych 2020/21 i 2021/22, nadal mogą ubiegać się o rabat (WFH – work from home), o wartości do 250 GBP.

W szczytowym momencie pandemii prawie osiem i pół (8,4) miliona ludzi pracowało z domu.

Zwrot wynosi 125 funtów rocznie – nawet jeśli ludzie zostali poproszeni o pracę z domu tylko jednego dnia.

HMRC zwrot podatku – dokumenty

Ekspert ds. pieniędzy w Hargreaves Lansdown, Sarah Coles, powiedziała, że ludzie powinni „skorzystać z każdej ulgi podatkowej, jaką możemy uzyskać, a rabat za pracę w domu jest oczywisty, jeśli pracujesz dla pracodawcy”.

Dodała: „Jeśli w ogóle musiałeś pracować z domu, a w rezultacie Twoje koszty wzrosły, możesz ubiegać się o odszkodowanie przez cały rok.

„Nie musisz produkować dokumentów, aby to udowodnić, i nie musisz wypełniać zeznania podatkowego w samoocenie, ponieważ Ministerstwo Skarbu uruchomiło witrynę, aby to ułatwić”.

Ulga podatkowa jest dostępna dla osób, które zostały poproszone przez pracodawcę o podjęcie pracy w domu, a także dla osób prowadzących działalność na własny rachunek, które powinny ją uwzględnić w zeznaniu podatkowym.

O jaką ulgę podatkową mogę się ubiegać?

Sześć funtów tygodniowo od 6 kwietnia 2020 r. (w poprzednich latach podatkowych stawka wynosi 4 funty tygodniowo). Lub dokładną kwotę dodatkowych kosztów, które poniosłeś powyżej kwoty tygodniowej — będziesz potrzebować dowodów, takich jak pokwitowania, rachunki lub umowy.

Powodowie otrzymają ulgę podatkową na podstawie stawki, w jakiej płacą podatek. Na przykład, jeśli płacą 20-procentową podstawową stawkę podatku i ubiegają się o ulgę podatkową w wysokości 6 funtów tygodniowo, otrzymają 1,20 funta tygodniowo ulgi podatkowej.

Jak wypłacona

Rabat będzie wypłacany w narastających miesięcznych ratach, a nie w całości.

Każdy, kto chce złożyć wniosek, powinien udać się do Gov.uk.

Wnioskodawcy powinni mieć pod ręką swój identyfikator użytkownika i hasło Government Gateway przed rozpoczęciem.

Jeśli jeszcze go nie masz, łatwo je skonfigurować, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami.

Kategoria:

Reklama

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *