Reklama

Praca w UK po Brexicie

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

Reklama

Praca w UK po Brexicie. Kto jest uprawniony do pracy po Brexicie? Niestety spełnił się najgorszy koszmar tych którzy zwlekali z dopełnieniem formalności „Settlement Status”. Jeżeli przegapiłeś okno i ostateczny termin składania aplikacji możesz mieć trudności z uzyskaniem pracy, wynajmu mieszkania, socjalem, ubezpieczeniem zdrowotnym itd. Praca w UK po Brexicie jest wciąż możliwa, ale tu uwaga. Wielka Brytania wprowadziła imigracyjny system punktowy.

Advertisements

Praca w UK po Brexicie sytem punktowy wyznacznikiem kryteriów

Praca w UK po Brexicie wciąż będzie możliwa jednakże tylko dla wykwalifikowanych osób zasponsorowanych przez licencjonowanych pracodawców. Brexit wywołał spore zamieszanie. Swobodny przepływ ludności pomiędzy Wielką Brytanią i krajami Unii Europejskiej zakończył się 31 grudnia 2020. W dalszej kolejności 1 stycznia 2021, Wielka Brytania wprowadziła system punktowy faworyzując tym samym osoby z terytorium Unii Europejskiej, które posiadają wyjątkowe kwalifikacje i kompetencje.

I tak jeśli do 31 grudnia 2020 nie uzyskałeś rezydentury i nie posiadasz praw do pobytu i pracy na terenie Wielkiej Brytanii nie będziesz mógł pracować, uczyć się ani też korzystać z benefitów przysługujących wszystkim innym do tego uprawnionym.

Ponadto będziesz zobligowany przejść proces kontrolny sprawdzenie niekaralności w Wielkiej Brytanii i nie przekroczyć 6 miesięcy pobytu bez konieczności składania wniosku o wizę. Przypomnijmy czym jest pobyt bezwizowy, pozwala na odwiedziny rodziny, przyjaciół aktywności turystyczne. Uprawnia do krótkotrwałej nauki, działania związane z aktywnością biznesową. Dokładną listę dozwolonych działań możesz znaleźć pod tym linkiem: dla odwiedzających.

Praca w UK po Brexicie wiza dla wykfalifikowanych pracowników

Jeśli Twoje kwalifikacje są na poziomie spełniających wymagania brytyjskiego sektora pracy możesz ubiegać się o pracę pod warunkiem, że spełnisz warunki procedury wizowej. I tak musisz wykazać, że:

  • Ofertę pracy otrzymałeś od sponsora posiadającego licencję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
  • Otrzymasz minimalną pensję na poziomie minimalnego wynagrodzenia tj. około 26000 funtów
  • Potrafisz komunikować się w języku angielskim średniozaawansowanym

Wniosek o wizę możesz złożyć tutaj: Wiza dla wykwalifikowanego pracownika.

Praca w UK składanie wniosku poprzez system imigracyjny

Możesz złożyć wniosek o pracę w UK jeżeli się kwalifikujesz. Możesz tego dokonać na stronie gov.uk. Musisz wykazać, że spełniasz określone kryteria i że zgromadziłeś określoną liczbę punktów. Jak przejść tę procedurę i potrzebne informacje znajdziesz na stronie gov.uk.

Praca w UK po Brexicie potwierdzenie tożsamości

Koniecznie tam za zajrzyj. Składając wniosek online będziesz poproszony o potwierdzenie własnej tożsamości tu z pomocą przychodzi technologia. Będziesz to mógł zrobić z pomocą smartfona. Osoby, które nie mogą skorzystać z aplikacji „UK Immigration ID Check”, będą musiały odwiedzić Ośrodek Składania Wniosków Wizowych. Informacje na ten temat również są dostępne na stronie gov.uk

Każdy aplikant ma obowiązek uiszczenia opłaty. Jeżeli planujesz pobyt w UK ponad 6 miesięcy prawdopodobnie będziesz musiał uiścić opłatę na cel opieki zdrowotnej.

Praca w UK po Brexicie Wiza Global Talent

Najlepsi nie muszą aplikować o wizę. Najlepiej wykfalifikowanym pracownikom Wielka Brytania umożliwia podjęcie pracy bez ofert pracy. Tak po prostu jeśli jesteś „The Best” po Brexicie otrzymasz pracę bez przechodzenia procedury wizowej. Ale kto może się zaliczać do tej grupy? Są w niej liderzy w dziedzinie nauk ścisłych, projektanci, inżynierowie itd. Osoby te przede wszystkim powinny cechować się unikalnymi zdolnościami, które wzbogacą sektory w których się specjalizują.

źródło: gov.uk

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pożyczki krótkoterminowe od 3 do 36 miesięcy.
Pożycz od £100 do £5000*
Masz nieciekawą historię kredytową?
Każdy rodzaj historii kredytowej brany pod uwagę.
Nic do wysyłania i faksowania**

Stawki od 43,1% APR do 1333% APR. Minimalna długość pożyczki to 1 miesiąc. Maksymalna długość pożyczki to 36 miesięcy. Przykład reprezentatywny: 1200 GBP pożyczone na maksymalnie 75 dni.
Całkowita kwota do spłaty wynosi: 1506 GBP. Naliczane odsetki wynoszą 0,34% dziennie, w wysokości 306 GBP, roczna stopa oprocentowania 124% (zmienna). Reprezentatywne APR: 49,7% (zmienna)

Nie, dziękuję. Zamknij okno