...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Praca w UK po Brexicie

Rezydentura w UK
Praca w UK po Brexicie. I tak nadal możesz odwiedzać znajomych i przebywać w UK do 6 miesięcy z pracą jednak nie będzie to już takie proste.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Praca w UK po Brexicie. Kto jest uprawniony do pracy po Brexicie? Niestety spełnił się najgorszy koszmar tych którzy zwlekali z dopełnieniem formalności „Settlement Status„. Jeżeli przegapiłeś okno i ostateczny termin składania aplikacji możesz mieć trudności z uzyskaniem pracy, wynajmu mieszkania, socjalem, ubezpieczeniem zdrowotnym itd. Praca w UK po Brexicie jest wciąż możliwa, ale tu uwaga. Wielka Brytania wprowadziła imigracyjny system punktowy..

Sytem punktowy wyznacznikiem kryteriów

Praca w UK po Brexicie wciąż będzie możliwa jednakże tylko dla wykwalifikowanych osób zasponsorowanych przez licencjonowanych pracodawców. Brexit wywołał spore zamieszanie.

Swobodny przepływ ludności pomiędzy Wielką Brytanią i krajami Unii Europejskiej zakończył się 31 grudnia 2020. W dalszej kolejności 1 stycznia 2021, Wielka Brytania wprowadziła system punktowy faworyzując tym samym osoby z terytorium Unii Europejskiej, które posiadają wyjątkowe kwalifikacje i kompetencje.

I tak jeśli do 31 grudnia 2020 nie uzyskałeś rezydentury i nie posiadasz praw do pobytu i pracy na terenie Wielkiej Brytanii nie będziesz mógł pracować, uczyć się ani też korzystać z benefitów przysługujących wszystkim innym do tego uprawnionym.

Ponadto będziesz zobligowany przejść proces kontrolny sprawdzenie niekaralności w Wielkiej Brytanii i nie przekroczyć 6 miesięcy pobytu bez konieczności składania wniosku o wizę. Przypomnijmy czym jest pobyt bezwizowy, pozwala na odwiedziny rodziny, przyjaciół aktywności turystyczne. Uprawnia do krótkotrwałej nauki, działania związane z aktywnością biznesową. Dokładną listę dozwolonych działań możesz znaleźć pod tym linkiem: dla odwiedzających.

Wiza dla wykfalifikowanych pracowników

Jeśli Twoje kwalifikacje są na poziomie spełniających wymagania brytyjskiego sektora pracy możesz ubiegać się o pracę pod warunkiem, że spełnisz warunki procedury wizowej. I tak musisz wykazać, że:
  • Ofertę pracy otrzymałeś od sponsora posiadającego licencję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
  • Otrzymasz minimalną pensję na poziomie minimalnego wynagrodzenia tj. około 26000 funtów
  • Potrafisz komunikować się w języku angielskim średniozaawansowanym
Wniosek o wizę możesz złożyć tutaj: Wiza dla wykwalifikowanego pracownika.

Składanie wniosku poprzez system imigracyjny

Możesz złożyć wniosek o pracę w UK jeżeli się kwalifikujesz. Możesz tego dokonać na stronie gov.uk. Musisz wykazać, że spełniasz określone kryteria i że zgromadziłeś określoną liczbę punktów. Jak przejść tę procedurę i potrzebne informacje znajdziesz na stronie gov.uk. Koniecznie tam zajrzyj

Praca w UK po Brexicie potwierdzenie tożsamości

Składając wniosek online będziesz poproszony o potwierdzenie własnej tożsamości tu z pomocą przychodzi technologia. Będziesz to mógł zrobić z pomocą smartfona. Osoby, które nie mogą skorzystać z aplikacji „UK Immigration ID Check”, będą musiały odwiedzić Ośrodek Składania Wniosków Wizowych. Informacje na ten temat również są dostępne na stronie gov.uk

Każdy aplikant ma obowiązek uiszczenia opłaty. Jeżeli planujesz pobyt w UK ponad 6 miesięcy prawdopodobnie będziesz musiał uiścić opłatę na cel opieki zdrowotnej.

Wiza Global Talent

Najlepsi nie muszą aplikować o wizę. Najlepiej wykfalifikowanym pracownikom Wielka Brytania umożliwia podjęcie pracy bez ofert pracy. Tak po prostu jeśli jesteś „The Best” po Brexicie otrzymasz pracę bez przechodzenia procedury wizowej. Ale kto może się zaliczać do tej grupy? Są w niej liderzy w dziedzinie nauk ścisłych, projektanci, inżynierowie itd. Osoby te przede wszystkim powinny cechować się unikalnymi zdolnościami, które wzbogacą sektory w których się specjalizują.

źródło: gov.uk

Czy można pracować w UK bez statusu?

Jeśli nie złożyłeś wniosku do unijnego programu osiedleńczego (settlement status) i nie masz statusu staniesz się bezprawnie obecny i będziesz narażony na ryzyko utraty dostępu do zatrudnienia i świadczeń, a także podlegał innym sankcjom, takim jak brak możliwości wynajęcia od prywatnego właściciela w Anglii lub uzyskania bezpłatnej dodatkowej opieki zdrowotnej. Możesz również podlegać działaniom egzekucyjnym Home Office.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.