Reklama

Samochód z kategorią A B C D F N S w UK

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

Auto w UK z kategoria A B C D E F S N
Reklama

Auto w UK z kategorią po wypadku. Kategorie kiedyś A, B, C, D, F. Dwie z wymienionych zostały zastąpione C na S oraz D na N.

Kupując samochód w UK możemy napotkać szereg kategorii przypisanych do auta. Kategorie A B C D F N S. Oznaczają, że auto ma swoją historię tzn. brało udział w wypadku, pożarze miało małe lub poważne uszkodzenia.

Advertisements

Uwaga kategoria!

Co zrobić, jeśli podejrzewam, że samochód został spisany na straty, ale nie otrzymał wyżej wymienionej klasyfikacji?

Niestety jest to coś, na co można się natknąć kupując używany samochód od osoby prywatnej lub komisu. Odpis z tytułu ubezpieczenia znacznie obniża wartość samochodu, dlatego niektórzy sprzedawcy mogą próbować to ukryć, aby uzyskać lepszą cenę.

auto w uk z kategorią

Wyklucz takie auto jeśli podejrzewasz

Jeśli w ogóle podejrzewasz, że samochód brał udział w poważnym wypadku i został naprawiony, ale nie został oznaczony jako Cat S lub Cat N, wyklucz to. Przynajmniej do czasu, gdy będziesz mógł przeprowadzić pełną kontrolę HPI – wszelkie odpisy są wymienione w dzienniku pojazdu, więc otrzymasz dokładne informacje, którym możesz zaufać.

Sprzedaż auta z kategorią w UK bez powiadomienia to przestępstwo

Sprzedanie spisanego samochodu bez powiadomienia o jego wcześniejszej uszkodzeniu jest naruszeniem ustawy o prawach konsumenta. Możesz go zwrócić i otrzymać pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od zakupu, w przeciwnym razie będziesz musiał pozwać sprzedawcę do sądu zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, jeśli odmówi on przyjęcia go z powrotem poza tym terminem.

Jeśli auto brało udział w kolizji na drodze w UK w zależności od uszkodzeń prawdopodobnie będzie miało nadaną kategorię, co to oznacza dla auta? Przyjrzyjmy się poszczególnym kategoriom co dokładnie one oznaczają.

samochód z kategorią a b c d f n s w uk

 

Od 1 Października 2017 kategorie wymienione poniżej uległy zmianie i tak niektóre z nich zostały zastąpione nowymi:

Kategoria A – Nie została zmieniona
Kategoria B – Nie została zmieniona

Kategoria S – Kiedyś C

Oznacza, że pojazd doznał uszkodzeń strukturalnych. Mogą one oznaczać uszkodzenia nadwozia skręcenia, zgięcia. Kategoria S oznacza wiecej aniżeli uszkodzenia kosmetyczne a pojazd tak uszkodzony wymaga profesjonalnej naprawy inaczej nie będzie bezpieczny do jazdy.

Kategoria N – Kiedyś D

Pojazd nie doznał uszkodzeń strukturalnych tak więc probelm może pozostawać w kosmetyce drobne zatarcia, uszkodzenia. Może rónież występować problem z elektroniką który nie jest ekonomiczny do naprawy. Taka kategoria może również oznaczać problemy z hamulcami, układ kierowniczy i inne części odpowiedające za bezpieczeństwo.

Istnieje kilka poziomów uszkodzeń używanych przez firmy ubezpieczeniowe w UK opisujących samochody, które brały udział w kolizjach. Te poziomy lub kategorie ogólnie znane, jako A, B, C, D oraz F.

Kategoria F

Odnosi się do auta, które doznało uszkodzeń w wyniku pożaru. Pozostałe kategorie A do D odnoszą się do aut, które doznały różnych poziomów uszkodzeń w wyniku kolizji drogowych.

Kategoria A

Oznacza najpoważniejsze uszkodzenia auta, gdzie dany pojazd jest uszkodzony tak poważnie, że powinien zostać zezłomowany – write off.

Kategoria B oraz C

Oznaczają one, że pojazd został silnie uszkodzony oraz, że firma ubezpieczeniowa zdecydowała, aby nie naprawiać go. Kategoria C zazwyczaj oznacza, że auto może być odzyskane, jeśli zostanie naprawione prawidłowo, i przejdzie odpowiednie testy( Vehicle Identity Checks – VIC).

Kategoria D

Oznacza, że samochód został uszkodzony w taki sposób gdzie firma ubezpieczeniowa podjęła decyzję o jego naprawie a koszt naprawy zależy od kosztów naprawy oraz wartości auta.

Jeśli zamierzasz kupić samochód z kategorią D nie ma gwarancji na to, że auto nie odniosło poważnego uszkodzenia podwozia. Możesz to sprawdzić inwestując w pełną mechaniczną kontrolę sprawdzającą auta u dilera lub RAC.

Jeśli kupisz auto z kategorią D pamiętaj, aby Twoja firma ubezpieczeniowa wiedziała o tym, inaczej w przypadku szkody może odmówić wypłaty odszkodowania.

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pożyczki krótkoterminowe od 3 do 36 miesięcy.
Pożycz od £100 do £5000*
Masz nieciekawą historię kredytową?
Każdy rodzaj historii kredytowej brany pod uwagę.
Nic do wysyłania i faksowania**

Stawki od 43,1% APR do 1333% APR. Minimalna długość pożyczki to 1 miesiąc. Maksymalna długość pożyczki to 36 miesięcy. Przykład reprezentatywny: 1200 GBP pożyczone na maksymalnie 75 dni.
Całkowita kwota do spłaty wynosi: 1506 GBP. Naliczane odsetki wynoszą 0,34% dziennie, w wysokości 306 GBP, roczna stopa oprocentowania 124% (zmienna). Reprezentatywne APR: 49,7% (zmienna)

Nie, dziękuję. Zamknij okno