Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Samochód z kategorią A B C D F N S w UK

kategorie aut powypadkowych w UK
Kategorie aut w UK. Masz zamiar sprzedać lub kupić auto w UK z kategorią A B C D F N S po wypadku? Sprzedając auto z kategorią nie informując kupującego o tym popełniasz przestępstwo. Kupując? Zastanów się czy to się opłaca. Zobacz również jak możesz wykorzystać "HPI Check" aby dowiedzieć się więcej czy do auta które kupujesz została przypisana kategoria.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Auto w UK z kategorią po wypadku. Kategorie kiedyś A, B, C, D, F. Dwie z wymienionych zostały zastąpione C na S oraz D na N.

Kupując samochód w UK możemy napotkać szereg kategorii przypisanych do auta. Kategorie A B C D F N S. Oznaczają, że auto ma swoją historię tzn. brało udział w wypadku, pożarze miało małe lub poważne uszkodzenia.

Uwaga kategoria!

Co zrobić, jeśli podejrzewam, że samochód został skierowany przez ubezpieczyciela do kasacji, ale nie otrzymał wyżej wymienionej kategorii?

Niestety jest to coś, na co można się natknąć kupując używany samochód od osoby prywatnej lub z komisu.

Rozległe uszkodzenia pojazdu obniżają jego wartość dlatego ubezpieczyciele nie decydują się na naprawę takiego auta, zamiast tego pojazd zostaje skierowany do kasacji „write-off” i dostaje odpowiednią do tego statusu kategorię. Nieuczciwi sprzedawcy mogą odkupić takie auto na aukcji. Następnie remontując je i ukrywając ten fakt przed kupującym uzyskują lepszą cenę.

auto w uk z kategorią

Wyklucz takie auto jeśli podejrzewasz kategorię

Jeśli w ogóle podejrzewasz, że samochód brał udział w poważnym wypadku i został naprawiony, ale nie został oznaczony jako Cat S lub Cat N, wyklucz to. Przynajmniej do czasu, gdy będziesz mógł przeprowadzić pełną kontrolę HPI – wszelkie odpisy są wymienione w dzienniku pojazdu, więc otrzymasz dokładne informacje, którym możesz zaufać.

Sprzedaż auta z kategorią w UK

Sprzedanie spisanego samochodu bez powiadomienia o jego wcześniejszej uszkodzeniu jest naruszeniem ustawy o prawach konsumenta. Możesz go zwrócić i otrzymać pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od zakupu, w przeciwnym razie będziesz musiał pozwać sprzedawcę do sądu zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, jeśli odmówi on przyjęcia go z powrotem poza tym terminem.

Jeśli auto brało udział w kolizji na drodze w UK w zależności od uszkodzeń prawdopodobnie będzie miało nadaną kategorię, co to oznacza dla auta? Przyjrzyjmy się poszczególnym kategoriom co dokładnie one oznaczają.

Wycena samochodu w UK po wypadku

Znaczenie kategorii

Od 1 Października 2017 kategorie wymienione poniżej uległy zmianie i tak niektóre z nich zostały zastąpione nowymi:

Kategoria A - Nie została zmieniona

Kategoria B - Nie została zmieniona

Kategoria S - Kiedyś C

Oznacza, że pojazd doznał uszkodzeń strukturalnych. Mogą one oznaczać uszkodzenia nadwozia skręcenia, zgięcia. Kategoria S oznacza wiecej aniżeli uszkodzenia kosmetyczne a pojazd tak uszkodzony wymaga profesjonalnej naprawy inaczej nie będzie bezpieczny do jazdy.

Kategoria N - Kiedyś D

Pojazd nie doznał uszkodzeń strukturalnych tak więc probelm może pozostawać w kosmetyce drobne zatarcia, uszkodzenia. Może rónież występować problem z elektroniką który nie jest ekonomiczny do naprawy. Taka kategoria może również oznaczać problemy z hamulcami, układ kierowniczy i inne części odpowiedające za bezpieczeństwo.

Istnieje kilka poziomów uszkodzeń używanych przez firmy ubezpieczeniowe w UK opisujących samochody, które brały udział w kolizjach. Te poziomy lub kategorie ogólnie znane, jako A, B, C, D oraz F.

Kategoria F

Odnosi się do auta, które doznało uszkodzeń w wyniku pożaru. Pozostałe kategorie A do D odnoszą się do aut, które doznały różnych poziomów uszkodzeń w wyniku kolizji drogowych.

Kategoria A

Oznacza najpoważniejsze uszkodzenia auta, gdzie dany pojazd jest uszkodzony tak poważnie, że powinien zostać zezłomowany – write off.

Kategoria B oraz C

Oznaczają one, że pojazd został silnie uszkodzony oraz, że firma ubezpieczeniowa zdecydowała, aby nie naprawiać go. Kategoria C zazwyczaj oznacza, że auto może być odzyskane, jeśli zostanie naprawione prawidłowo, i przejdzie odpowiednie testy( Vehicle Identity Checks – VIC).

Kategoria D

Oznacza, że samochód został uszkodzony w taki sposób gdzie firma ubezpieczeniowa podjęła decyzję o jego naprawie a koszt naprawy zależy od kosztów naprawy oraz wartości auta.

Jeśli zamierzasz kupić samochód z kategorią D nie ma gwarancji na to, że auto nie odniosło poważnego uszkodzenia podwozia. Możesz to sprawdzić inwestując w pełną mechaniczną kontrolę sprawdzającą auta u dilera lub RAC.

Jeśli kupisz auto z kategorią D pamiętaj, aby Twoja firma ubezpieczeniowa wiedziała o tym, inaczej w przypadku szkody może odmówić wypłaty odszkodowania.

HPI Check co to jest?

Z HPI check możesz sprawdzić pojazd poznając jego historię

Nie pozwól aby Twój samochód zamienił się w chmurkę i ciężko zarobione pieniądze wyparowały razem z nim.

HPI check co to

HPI Check to kontrola pojazdu świadczona przez firmę, która sprawdza historię każdego pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii, w tym samochodów osobowych, dostawczych i motocykli.

Raport kontrolny HPI ostrzeże Cię o wszelkich niepokojących informacjach dotyczących pojazdu przechowywanych przez firmy finansowe i ubezpieczeniowe, DVLA, policję i inne organizacje branżowe.

HPI Check to prawdopodobnie najważniejsza kontrola, jaką wykonasz przed zakupem używanego samochodu i powinna być Twoją pierwszą linią obrony przed oszustwami samochodowymi.

Co może zawierać HPI check?

hpi check co to jest

Zgłoszony jako kradziony

Czy pojazd jest obecnie zarejestrowany w Krajowym Komputerze Policji jako skradziony?
Pojazdy te pozostają własnością osoby lub organizacji, od której zostały zabrane. Jeśli kupisz jeden z nich, możesz go stracić wraz z pieniędzmi, które za niego zapłaciłeś.

Liczba poprzednich właścicieli

Ilu poprzednich właścicieli/opiekunów zostało odnotowanych w dzienniku przez DVLA?
Możesz użyć tych informacji, aby sprawdzić, czy jest to ten sam numer, który został podany przez sprzedawcę.

Rozbieżności w przebiegu

Czy samochód wyświetla prawidłowy przebieg?
Rozbieżność w przebiegu może wskazywać, że pojazd ma zredukowany przebieg. Zredukowany przebieg pojazdu może oznaczać ukryte zużycie. W przypadku nieprzestrzegania prawidłowego harmonogramu serwisowania mogą wystąpić poważne awarie mechaniczne. Przebieg pojazdu ma również bezpośredni wpływ na jego wartość, więc możesz zapłacić znacznie ponad wartość, jeśli zegar zostanie cofnięty.

Wycena

Orientacyjna wycena pojazdu tej marki i modelu ze średnim przebiegiem i stanem na jego wiek. Przydatne przy negocjowaniu ceny.

Kasacja ubezpieczalni "write-off"

kategorie aut powypadkowych w UK

Czy pojazd został zbyt mocno uszkodzony, aby można go było ekonomicznie lub bezpiecznie naprawić; czy firma ubezpieczeniowa zadeklarowała całkowitą stratę „write-off”?
W niektórych przypadkach uszkodzenie pojazdu jest tak poważne, że nie można go naprawić. Pojazdy te nigdy nie powinny wracać na drogę, ale niektóre wracają, stanowiąc prawdziwe niebezpieczeństwo dla każdego, kto je prowadzi.

Złomowany przez DVLA

Czy samochód został oznaczony jako złomowany przez DVLA?
Jeśli pojazd został oznaczony jako złomowany przez DVLA, nie powinien być w drodze ani dostępny do sprzedaży.

Zmiana tablic rejestracyjnych

Ile zmian numerów rejestracyjnych miał samochód i czy jest coś wyjątkowego na poprzedniej tablicy rejestracyjnej.
Rejestr ten wskazuje, czy pojazd miał legalną zmianę tablicy rejestracyjnej od kwietnia 1990 roku. Ludzie zmieniają tablice, aby spersonalizować swoje pojazdy, ale mogą również zmienić je, aby ukryć historię pojazdu.

Szacowany koszt paliwa

Szacowany koszt paliwa opiera się na 12 000 mil. Ta liczba pomoże ocenić i porównać bieżące koszty eksploatacji pojazdu, który chcesz kupić.

Historia MOT

An MOT check is included as part of every HPI check that we provide on any car. This allows you to view the MOT history of a vehicle you are interested in, providing an excellent insight into how well it has been maintained throughout its previous ownership. Historię MOT możesz również sprawdzić na Gov.uk

Zaległy kredyt

Czy na samochodzie jest zabezpieczona niespłacona umowa pożyczki lub finansowania?
Większość umów finansowych/pożyczek przyznaje pożyczkodawcy prawo własności pojazdu do czasu spłaty zadłużenia. Dług pozostaje w pojeździe, a nie w pożyczkobiorcy. Nawet jeśli kupiłeś pojazd w dobrej wierze, jeśli finansowanie nie zostało uregulowane, pożyczkodawca może odzyskać pojazd, co oznacza, że ​​możesz stracić samochód i zapłacone pieniądze.

Kontrola V5C "Logbook"

Sprawdź, czy dziennik faktycznie należy do samochodu, który przeglądasz i jest najnowszym wydaniem. Obecnie w obiegu znajduje się ponad 200 000 skradzionych dokumentów rejestracyjnych V5C. Każdy pojazd ze skradzionym V5C może być kradzionym.

Czy pojazd był eksportowany czy importowany

Uzyskanie informacji o historii importowanego pojazdu przed jego rejestracją w Wielkiej Brytanii może być trudne. Zakup części zamiennych do importu może być trudny, a koszt ubezpieczenia importowanego samochodu jest znacznie wyższy. Wywożony pojazd nie powinien znajdować się w kraju, który może budzić wątpliwości co do tożsamości pojazdu. Nie będziesz również w stanie ubezpieczyć samochodu, który został oznaczony jako eksportowany przez DVLA.

VIN check

Sprawdzenie numeru VIN / Podwozia

Oprócz sprawdzania numeru rejestracyjnego pojazdu sprawdzone może również być, czy nie ma żadnych problemów z VIN (numer identyfikacyjny pojazdu).
Czy numery VIN/podwozia samochodu są zgodne z numerami w V5C/Logbook. Niezgodność może wskazywać na poważny problem, taki jak: cięcie lub kradzież.

Kategoria:

Reklama

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *