Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Offside nearside która to strona? Auto w UK

offside nearside która to strona pojazdu uk

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Offside nearside? Która to strona pojazdu w UK? Wciąż zadajesz sobie to samo pytanie?

Terminy nearside i offside są powszechnie używane w branży motoryzacyjnej, ale co one właściwie oznaczają? Są one powszechnie widywane na certyfikatach przeglądów technicznych, listach kontrolnych serwisów i fakturach warsztatowych dotyczących opon, hamulców i żarówek, w celu oznaczenia każdej strony pojazdu.

Nearside lub N/S

Bliski bok, czasami oznaczany jako N/S, odnosi się do najbliższego boku pojazdu podczas jazdy po brytyjskiej drodze, czyli strony pojazdu, która znajduje się najbliżej krawężnika. Ta strona jest zatem stroną pojazdu pasażera podczas jazdy pojazdem z kierownicą po prawej stronie na drodze w Wielkiej Brytanii.

Offside lub O/S

Offside, czasami oznaczany jako O/S, odnosi się do strony pojazdu podczas jazdy po brytyjskiej drodze, czyli strony pojazdu, która jest najdalej od krawężnika. Ta strona jest zatem stroną kierowcy pojazdu podczas prowadzenia pojazdu z kierownicą po prawej stronie na drodze w Wielkiej Brytanii.

offside auto w uk

N/S/F LUB N/S/R

Skróty N/S/F lub N/S/R obejmują powyższe odniesienie do bliższej strony, ale także zawierają odniesienie do przodu lub tyłu pojazdu. N/S/F oznacza zatem bliższy przód, a N/S/R wskazuje bliższą tylną część pojazdu, wyszczególniając przód lub tył strony pasażera pojazdu z kierownicą po prawej stronie na drodze w Wielkiej Brytanii.

O/S/F LUB O/S/R

Skróty O/S/F lub O/S/R obejmują powyższe odniesienie do najdalszej strony od krawężnika, ale także odniesienie do przodu lub tyłu pojazdu. O/S/F wskazuje zatem Off/Side/Front – przód, a Off/Side/Rear tył pojazdu, wyszczególniając przód lub tył po stronie kierowcy pojazdu z kierownicą po prawej stronie na brytyjskiej drodze.

CZY TWÓJ POJAZD WYMAGA PRACY NA N/S LUB O/S?

Jak wcześniej wspomniano, warunki te są często spotykane na certyfikatach MOT, listach kontrolnych serwisowania i fakturach warsztatowych, więc jeśli natkniesz się na te warunki, być może będziesz musiał wykonać pewne prace w swoim pojeździe po wizycie w stacji testowania MOT.

Jeśli szukasz konkretnej części samochodowej, można ją określić jako „nearside” (strona pasażera). Na przykład można to nazwać „head lamp near side” inaczej przednim światłem strony pasażera.

Skręcanie na rozdrożu

Gdy na skrzyżowaniu znajdują się dwa pojazdy naprzeciwko siebie, możesz wybrać skręcanie z offside do offside lub z nearside do nearside.

Skręcanie z nearside do nearside

To najczęstszy sposób skręcania na skrzyżowaniu. Ten rodzaj skręcania pozwala pojazdom sprawdzić odległość przejazdu z pojazdem z przodu, który skręca z przeciwnego kierunku.

nearside do nearside

Potencjalne zagrożenie podczas skręcania z bliższej do bliższej strony polega na tym, że skręcający pojazd może zasłaniać widok pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Z tego powodu niektóre skrzyżowania będą wyznaczać drogę, aby upewnić się, że ludzie skręcają z spalonego na spalone.

Skręcanie offside do offside

skręcanie offside do offside

Metoda offside na offside daje jasny obraz nadjeżdżających pojazdów. Są jednak pewne wady. Jeśli więcej niż jeden pojazd skręca w prawo z każdej strony drogi, droga prawdopodobnie zostanie zablokowana, ponieważ drugi pojazd będzie czekał tuż za pierwszym. Który z dwóch powyżej Twoim zdaniem jest własciwy? Bezpieczniejszy? Zostaw komentarz.

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *