...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Kupując używany samochód w UK

kupując używany samochód w UK
Kupując używany samochód w UK, jak sprawdzić samochód w UK, jak sprawdzić historię samochodu w UK, kupiłem zadłużony samochód w UK. Kupowanie używanego samochodu od dealera lub prywatnie nie zawsze jest łatwe. Oto wskazówki, jak kupić wymarzony używany samochód w UK.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Kupując używany samochód w UK – czy to prywatnie, przez dealera, czy przez Internet – istnieje pewne nieodłączne ryzyko. Ale jeśli przeprowadzisz badania, dowiesz się, jakie masz prawa jako kupującego i wiesz, czego szukać, możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy i zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom w dalszej kolejności.

Kupując używany samochód, większość kupujących dąży do „najlepszego miejsca”, gdy samochód ma trzy lata. Dzieje się tak dlatego, że większość nowych samochodów jest kupowana w ramach umów finansowych lub leasingu floty firmowej, które trwają około 36 miesięcy. Następnie są zwracane do dealera lub sprzedawane na aukcjach i zwykle trafiają na rynek samochodów używanych.

Trzyletnie auto powinno być o połowę tańsze niż nowe, w zależności od modelu i przebiegu, ale powinno mieć jeszcze dużo życia. To uogólnienie, ale dane od dostawców gwarancji sugerują również, że niezawodność samochodu spada po 5 latach, więc jest to rozsądny moment, w którym można sprzedać swój używany samochód i poszukać wymiany.

Wciąż jest wiele dobrych samochodów, które mają ponad 5 lat, oczywiście pamiętaj tylko, że mogą kosztować więcej w eksploatacji i wymagać więcej napraw niż młodsze modele.

Wskazówki dotyczące zakupu używanych samochodów w UK: podstawy.

Kupując używany samochód, należy pokonać różne przeszkody w porównaniu z zakupem nowego, ale równie ważne jest, aby je dobrze rozwiązać. Oto kilka ogólnych wskazówek, które możesz wziąć pod uwagę przy wyborze i sprawdzaniu używanego auta.

Najpierw uporządkuj swoje finanse

Każdy samochód to duża inwestycja, więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dokładnie obliczyć budżet i się go trzymać. W razie potrzeby znajdź najlepszy sposób na sfinansowanie samochodu, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka osobista, finansowanie pojazdu, czy zwykła gotówka. Oblicz, ile możesz wpłacić w depozycie, a następnie oblicz miesięczne raty, na które Cię stać. Zrób to, a nie będziesz zaskoczony, gdy sprzedawca zapyta: „Ile musisz wydać każdego miesiąca?”

Bądź na bieżąco z cenami rynkowymi używanych samochodów

Jeśli szukasz samochodu używanego, przeglądanie różnych witryn w Internecie to świetny sposób, aby zobaczyć, co jest w pobliżu i na co Cię stać. Otrzymasz dobry wskaźnik, czy przepłacasz, a mając tak duży wybór, nie musisz spieszyć się z zakupem samochodu, jeśli uważasz, że nie jest on dla Ciebie odpowiedni. Jeśli patrzysz na modele z głównego nurtu, zawsze będzie wiele przykładów w ofercie, jeśli cena nie jest odpowiednia.

Sprawdź dokładnie wszystkie dokumenty

Nie ma sensu przywiązywać żadnej wartości do stosu papierów, który jest dostarczany z używanym samochodem, jeśli nie jesteś przygotowany na ich sprawdzenie. Jeśli kupujesz od osoby prywatnej, a nie od dealera, zacznij od upewnienia się, że wymieniony właściciel sprzedaje samochód pod adresem podanym w dzienniku pojazdu V5C, a następnie sprawdź rejestrację w dzienniku i numery podwozia z tymi na pojeździe. Dowiedz się więcej na temat HPI Check

Następnie możesz zacząć szukać wszelkich rozbieżności w historii serwisu, określić, czy pasek rozrządu wymaga odnowienia (w niektórych samochodach może to być kosztowna praca) i sprawdzić rachunki sprzedaży, które potwierdzają własność i zakończenie wszelkich umów finansowych. HPI check pomoże również ujawnić wszelkie zaległe finanse lub ukrytą historię.

jaki samochód w UK

Dokładnie sprawdź samochód w świetle dziennym i przy dobrej pogodzie

Deszcz na lakierze może kryć wiele grzechów, podobnie jak lampy uliczne czy latarki, więc spróbuj przyjrzeć się samochodom przy dobrej pogodzie i zdecydowanie sprawdzić je w świetle dziennym. Nie spiesz się, aby przyjrzeć się każdemu panelowi i wykończeniem wewnątrz. Starsze samochody mogą mieć dziwne zadrapania, więc ważniejsze będzie upewnienie się, że wszystkie rozdzielnice i akcesoria działają. Czy wszystkie elektryczne szyby otwierają się z tą samą prędkością, a klimatyzacja jest zimna?

Następnie możesz zacząć szukać wszelkich rozbieżności w historii serwisu, określić, czy pasek rozrządu wymaga odnowienia (w niektórych samochodach może to być kosztowna praca) i sprawdzić rachunki sprzedaży, które potwierdzają własność i zakończenie wszelkich umów finansowych. HPI check pomoże również ujawnić wszelkie zaległe finanse lub ukrytą historię.

Zrób dokładną jazdę próbną

Ważne jest, aby samochód jeździł i sterował prawidłowo oraz działał zgodnie z oczekiwaniami. Czy samochód łatwo się uruchamia? Czy z silnika lub hamulców dochodzą jakieś nietypowe dźwięki? Czy kierownica ściąga na jedną stronę? Czy z rury wydechowej wydobywa się charakterystyczny dym? Pamiętaj, aby przed wyruszeniem na jazdę próbną upewnić się, że masz ubezpieczenie.

Czy jest tam wszystko?

Sprawdź pod podłogą bagażnika, czy koło zapasowe i/lub zestaw naprawczy są na swoim miejscu, oryginalny podnośnik i narzędzia oraz nakrętki zabezpieczające koła ze stopów lekkich. Sprawdź również w schowku podręcznym instrukcję obsługi pojazdu i zapytaj właściciela, czy są jakieś zapasowe kluczyki. Niektóre samochody będą również potrzebować dysków nawigacyjnych lub kart SD. Brak któregoś z nich może spowodować znaczny smutek – a ich wymiana jest kosztowna.

Finalizowanie transakcji

Kiedy uzgodniłeś cenę i zamierzasz kupić samochód, upewnij się, że wszystkie warunki są uzgodnione na piśmie, z pokwitowaniem, które obie strony mogą podpisać i zachować kopię. Powinien zawierać szczegóły pojazdu, cenę i warunki sprzedaży oraz nazwę i adres sprzedającego i kupującego.

Płacenie za samochód

Jeśli kupujesz u renomowanego dealera, nie powinno tu być żadnych obaw, ale warto powtórzyć oczywistą radę dotyczącą płacenia za samochód w prywatnej sprzedaży. Bądź ostrożny, biorąc duże sumy pieniędzy na opłacenie samochodu. Jeśli to możliwe, skorzystaj z przelewu. Nigdy nie zabieraj gotówki na miejsce spotkania, które nie jest adresem domowym sprzedawcy.

Używany samochód pułapki: na co należy uważać

Powyżej omówiliśmy podstawowe wskazówki dotyczące kupowania używanego samochodu, ale niestety nie każdy sprzedawca jest całkowicie poza burtą i nie każdy samochód jest taki, jak się wydaje. Poniższy przewodnik ma na celu pomóc Ci uniknąć najgorszych pułapek związanych z kupowaniem samochodów używanych i oszustw, które mogą sprawić, że wyczyszczą Ci kieszenie.

Oto niektóre z najgorszych scenariuszy, które mogą uwięzić nieostrożnych kupujących na rynku samochodów używanych, ale zachowując ostrożność, można uniknąć ryzyka.

Cofanie licznika — to kryminalna praktyka polegająca na fałszywym przedstawianiu przebiegu używanego samochodu poprzez manipulowanie licznikiem kilometrów na desce rozdzielczej. Robi się to po prostu po to, aby ukryć prawdziwy przebieg pojazdu, aby zwiększyć jego wartość na rynku samochodów używanych. Nasz przewodnik dotyczący taktowania samochodu i korekty przebiegu powie Ci więcej.

Klonowanie – polega na zamontowaniu w samochodzie skopiowanych tablic rejestracyjnych z identycznego pojazdu, zwykle albo w celu ukrycia faktu, że samochód został skradziony, albo w celu nałożenia na innego właściciela mandatów za przekroczenie prędkości i mandatów za parkowanie.

Składaki – Są to auta, które zostały zespawane ze szczątków dwóch (lub więcej!) powypadkowych aut tego samego typu i przedstawione kupującym jako jeden oryginalny – nieuszkodzony – samochód.

Auto w UK z kategorią po wypadku – Samochód z kategorią po wypadku. Zobacz więcej na temat co oznaczają kategorie aut powypadkowych i czy warto zainteresować się autem powypadkowym.

W ostatnich latach coraz trudniej jest dostrzec samochód z przekręconym licznikiem, ponieważ poprawa jakości i trwałości oznacza, że nowoczesne auta bardzo dobrze ukrywają wysokie przebiegi. Jednak nadal warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych wskazówek:

Sprawdź historię MOT online pod kątem rozbieżności z roku na rok

Znaczne zużycie elementów sterujących kierowcy – błyszcząca kierownica, gumki pedałów i oznaczenia przełączników kierunkowskazów sugerują intensywne użytkowanie. MOT Check

Zużyte siedziska foteli i przetarte pasy bezpieczeństwa to również oznaki.

Jak uniknąć kupowania sklonowanego samochodu

Istnieje prosty sposób na uniknięcie kupowania sklonowanego samochodu, po prostu sprawdzając, czy wszystkie liczby się zgadzają.

Sprawdź, czy tablica rejestracyjna pojazdu, na który patrzysz, odpowiada numerowi w dzienniku pojazdu V5C.

Sprawdź, czy numer VIN/podwozia podany w dzienniku pojazdu V5C zgadza się z tabliczką VIN na samym samochodzie.

W dzisiejszych czasach tabliczka VIN zwykle znajduje się u podstawy przedniej szyby, ale w starszych samochodach tabliczka VIN może znajdować się wewnątrz ościeżnicy drzwi kierowcy lub pod maską. Aby przeprowadzić kontrolę, musisz oczywiście spojrzeć na używany samochód, który ma dziennik pojazdu V5C. Jeśli sprzedawca nie może pokazać ci tego ważnego dokumentu, powinieneś potraktować to jako ostrzeżenie.

Jak rozpoznać składaka?

Jeśli zawodowi przestępcy zrobią składaka, możliwe jest oszukanie nawet ekspertów bez wyjątkowo dokładnej kontroli. Niestety, niezależnie od tego, jak dobrze wygląda samochód typu składak, zmniejszona sztywność konstrukcji samochodu może być bardzo niebezpieczna, szczególnie w przypadku poważnego wypadku. HPI i podobne kontrole historii pojazdów ujawnią, czy samochód został zarejestrowany jako odpis, a Ty możesz również dokonać własnych kontroli wizualnych. Zwróć uwagę na:

  • Nierówne szczeliny między panelami i słabe dopasowanie farby
  • Rozpylanie farby na szklanych lub niemetalowych elementach wykończenia

 

Oba powyższe wskazują na uszkodzenia powypadkowe, ale niekoniecznie na składaka. Jednak nie musisz być zbyt cyniczny, ponieważ eksperci szacują, że w obiegu jest około 30 000 składaków. Brzmi to dużo, dopóki nie przypomnisz sobie, że co roku w Wielkiej Brytanii sprzedaje się ponad 7 milionów używanych samochodów.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.