...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

HPI check co to jest

HPI car check co to jest
HPI check co to jest, HPI clear? HPI to skrót od Hire Purchase Investigation. Jest to podstawowe sprawdzenie historii pojazdu. Co robi takiego robi HPI check? Ta kontrola pojazdu, dostarcza informacji, aby upewnić się, że pojazd, który chcesz kupić: nie jest już finansowany gdzie indziej. nie został skasowany przez ubezpieczalnię lub został poważnie uszkodzony.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Szukając używanego samochodu, prawie na pewno natkniesz się na termin „HPI Check” lub „HPI clear”, ale dlaczego tak się dzieje? Zawsze istnieje pewne ryzyko przy zakupie używanego samochodu, prawdopodobnie zobaczysz jakiekolwiek problemy fizyczne, takie jak rdza, ale każdy samochód, nawet nieskazitelny fizycznie, może mieć poważne problemy ukryte w swojej historii.

Tutaj sprawdzanie historii pojazdu HPI jest nieocenione. Ta usługa pozwala nabywcom używanych samochodów dowiedzieć się więcej o historii samochodu, zanim zdecydują się na zakup. Chociaż pełna kontrola HPI nie jest bezpłatna, z pewnością jest warta niewielkich dodatkowych kosztów, ponieważ zapewnia spokój ducha i pomaga zapobiegać kosztownym skutkom w dalszej kolejności.

Dlaczego nazwa HPI Check?

Usługa ta nazywa się HPI Check, ponieważ firma HPI (Hire Purchase Investigation) była jedną z pierwszych, która przeprowadziła kontrolę pojazdów dla kupujących samochody. Chociaż pierwotnie sprawdzany był tylko pod kątem zaległych środków finansowych, teraz obejmuje kasacje ubezpieczeniowe, przebieg i inne.

Usługa ta istnieje od wielu lat – firma HPI została założona w 1938 – podczas gdy informacje HPI zostały udostępnione opinii publicznej w 1993, a usługa online HPI Check pojawiła się w 2001. Dziś HPI Check jest standardem w branży do sprawdzania historii pojazdu, z zebranymi ponad 80 punktami informacji. Inne firmy, takie jak AA, RAC i Auto Trader, zapewniają teraz również kontrolę informacji o pojazdach.

test HPI

Ile kosztuje HPI Check?

Pełne sprawdzenie kosztuje około 20 funtów, gdy jest przeprowadzany za pośrednictwem oficjalnej strony HPI Check. Jeśli kupisz samochód, który nadal ma zaległe finansowanie, sprzedaż samochodu przez sprzedawcę jest nie tylko nielegalna, ale firma finansowa (która technicznie jest właścicielem samochodu podczas spłaty finansowania) może odzyskać pojazd, niezależnie od faktu, że go kupiłeś.

Oznacza to, że nie będziesz miał ani pieniędzy ani swojego nowego samochodu, a niewiele możesz z tym zrobić. Jeśli płacisz 10 000 funtów za używany samochód, to dodatkowe 20 funtów tylko po to, aby ponownie sprawdzić stan samochodu, warto zapłacić za ten spokój.

Nie tylko firmy finansowe mogą przyjść i zabrać Twój samochód. HPI dodało informacje o skradzionym samochodzie do wyszukiwania tuż po II wojnie światowej, więc kontrola powinna zapewnić, że policja nie przyjdzie i nie przejmie twojego samochodu.

HPI rozszerzyło swój zasięg w latach 80., dodając dane o historii awarii dostarczane przez firmy ubezpieczeniowe. Sprawdzenie kasacji jest niezbędne, ponieważ samochody z uszkodzeniami po kasacji są mniej warte i mogły zostać źle naprawione. Posługiwanie się tożsamością kasacji jest również powszechnym sposobem na ukrycie skradzionego samochodu.

Czego nie mówi HPI Check?

Chociaż kontrola potwierdzi, ilu poprzednich właścicieli miał samochód, nie powie ci, kim byli ci właściciele – więc w tym sensie nie pomoże ci zbadać dodatkowych szczegółów historii samochodu, na przykład ujawnić, czy samochód miał wcześniej należeć do wypożyczalni samochodów.

HPI Check nie podaje szczegółów żadnych poprzednich wypadków, które miały wpływ na kasację auta, ani historii jego serwisowania. Jeśli więc nie kupujesz samochodu, który został sklasyfikowany przez ubezpieczyciela w kategorii A, B, C, D, S lub N, musisz polegać na sprzedawcy – lub oględzinach. HPI check również nie rejestruje historii serwisowej samochodu, ale zwykle można ją znaleźć w podręczniku właściciela.

Pamiętaj też, że skradziony samochód mógł zostać zamaskowany, aby ukryć jego tożsamość. Sprawdź więc numer podwozia (z wielu lokalizacji – możesz zajrzeć do Internetu, aby zobaczyć, gdzie je znaleźć dla konkretnego modelu), a także rejestrację.

Wnioski dotyczące sprawdzania historii samochodu

Mając wszystkie te informacje na wyciągnięcie ręki, a ponieważ są one dostarczane w stosunkowo niskiej cenie, nie płacenie za sprawdzenie historii samochodu jest naprawdę fałszywą oszczędnością – zwłaszcza jeśli przekazujesz znaczną ilość gotówki na swój nowy zakup.

Oczywiście, jeśli kupujesz prywatnie od kogoś, kto posiada samochód, który już dobrze znasz, to HPI Check nie jest aż tak istotny. A jeśli kupujesz z komisu używanych samochodów, możesz rozsądnie zażądać, aby dostarczył Ci darmowy test HPI – a poza tym niektóre firmy korzystają z usługi HPI Check, aby zachęcić kupujących do przejścia przez drzwi.

Warto jednak pamiętać, że nawet kontrole HPI są dalekie od niezawodności. Dochodzenie przeprowadzone przez Auto Express wykazało, że niektóre samochody, które zostały spisane na straty, są naprawiane i wystawiane na sprzedaż niczego niepodejrzewającym nabywcom, a kontrole HPI nie wskazują na to, że te samochody miały poważny wypadek.

Inne źródła

Inne kontrole, takie jak skradziony status i historia MOT, można również sprawdzić bezpłatnie, rozglądając się po Internecie i sprawdzając witryny, takie jak:

  1. https://isitnicked.com
  2. https://www.gov.uk/check-mot-history 

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.