...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Wielka Brytania Potrzebuje Więcej Rąk do Pracy z Europy Wschodniej

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Wielka Brytania potrzebuje więcej rąk do pracy z Europy Wschodniej. Takiego zdania jest komitet ds migracji dalej twierdzi, że jeśli brytyjski rządUK-praca-na-farmie go nie posłucha, brytyjskie rolnictwo czeka poważny brak pracowników.

Obecnie sektor rolniczy w Wielkiej Brytanii jest zajmowany w większej części przez Bułgarów i Rumunów, którzy jeszcze nałożeni restrykcjami poszukują zatrudnienia jako pracownicy sezonowi. Brytyjskie prawo przewiduje możliwość zatrudnienia 21 tys. osób z krajów Europy Wschodniej na okres sześciu miesięcy .

Jak wiadomo od 1 stycznia 2014 roku ograniczenia dla niektórych krajów znikają i tak po uwolnieniu rynku pracy dla mieszkańców z nad morza czarnego spowoduje, że ci będą szukali lepszej pracy od tej na farmie.

Wynagrodzenie dla pracownika sezonowego zależy między innymi od rodzaju umowy i doświadczenia – najlepiej jednak wiedzą to ci, którzy już pracowali na farmie. Dla początkujących pracujących 39 godzin tygodniowo tygodniówka wynosi około 240 funtów plus wynagrodzenie za nadgodziny około 9,00 funtów za każdą nadgodzinę. Widzimy więc że kokosów nie ma a wynagrodzenie jest równe minimalnej płacy. Dlatego więc praca na farmie nie interesuje Brytyjczyków, którzy nie są zainteresowani umowami sezonowymi oraz mieszkaniem w przyczepach.

Komitet ds migracji apeluje do rządu aby już teraz poczynić przygotowania zastąpienia pracowników znad morza czarnego innymi obywatelami Europy Wschodniej, między innymi Ukraińcami i Rosjanami. Wraz z apelem MAC – Migration Advisory Committee ostrzega, że jeśli rząd nic z tym nie zrobi może to spowodować wzrost płac a tym samym przełoży się to na wzrost cen brytyjskich owoców i warzyw i konieczność importu z zagranicy.

Kategoria:

Reklama

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.