...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Skarga na landlorda UK kiedy

Skarga na landlorda w UK jest pośrednim rozwiązaniem problemu. Zanim do tego przejdziesz postępuj tak, aby rozegrać to jak należy.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Skarga na landlorda UK. Czy wiesz, że możesz poskarżyć się wynajmującemu, jeśli robi coś źle lub jesteś niezadowolony z jego zachowania, na przykład jeśli:

  • nie dokonuje napraw, za które jest odpowiedzialny
  • nęka Cię, na przykład wchodząc do Twojego domu bez Twojej zgody
  • dyskryminuje Cię, na przykład pobierając wyższy czynsz lub kaucję niż inni najemcy ze względu na Twoją narodowość, rasę, wiek lub płeć

Najlepiej w pierwszej kolejności porozmawiaj z właścicielem lokalu, aby rozwiązać problem. Jeśli to nie pomoże, możesz podjąć inne kroki, aby złożyć skargę.

skarga na landlorda uk

Skontaktuj się z policją, jeśli zaistnieje sytuacja awaryjna

Jeśli masz na przykład sytuację awaryjną, jesteś nielegalnie eksmitowany lub grozi ci przemoc, powinieneś natychmiast wezwać policję. Nie bój się składać skargi - nie powinieneś znosić złego traktowania. Prawo jest po to, aby ci pomóc i chronić.

Twój wynajmujący nie może tak po prostu zakończyć Twojego najmu z powodu złożenia przez Ciebie skargi – ale może spróbować, zwłaszcza jeśli masz zapewniony krótkoterminowy najem. Porozmawiaj z doradcą w najbliższym Biurze Porad Obywatelskich, jeśli obawiasz się eksmisji za złożenie skargi.

Porozmawiaj z landlordem

Uważasz, że rozmowa z landlordem nic nie da? Warto jednak spróbować. Często możesz szybko rozwiązać swój problem, najpierw rozmawiając z właścicielem. Wyjaśnij, z czego jesteś niezadowolony i poproś o rozwiązanie problemu.

Zabierz ze sobą kogoś w celu uzyskania wsparcia podczas rozmowy z wynajmującym, jeśli uważasz, że to ci pomoże. Jeśli nie chcesz rozmawiać z nimi twarzą w twarz lub przez telefon, możesz wysłać e-mail.

Skarga na landlorda zanim złożysz

Przed omówieniem problemu należy:

  • notuj wszystko, co chcesz powiedzieć – możesz odwoływać się do swoich notatek podczas rozmowy lub umieścić je w e-mailu
  • skontaktuj się z najbliższym Biurem Porad Obywatelskich, aby omówić sytuację – mogą oni sprawdzić Twoje prawa i pomóc Ci porozmawiać z landlordem
  • Nazwisko i dane kontaktowe właściciela lokalu (w tym jego adres) można znaleźć w umowie najmu lub w książeczce czynszowej. Zapytaj wynajmującego lub jego agenta, na przykład członka rodziny, który zarządza nieruchomością, o szczegóły, jeśli nie możesz ich znaleźć. Muszą ci je dać.

    Skontaktuj się z najbliższym Biurem Porad Obywatelskich, aby uzyskać pomoc, jeśli nie możesz uzyskać danych kontaktowych właściciela lokalu.

Jeśli rozmowa z landlordem nie pomaga

Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby złożyć skargę, jeśli Twój problem nie zostanie rozwiązany, rozmawiając z landlordem lub wysyłając mu e-mail.

Krok 1: złóż formalną skargę na landlorda

Możesz złożyć formalną skargę, pisząc list do właściciela.

Wyjaśnij swój problem i wyjaśnij, co chcesz, aby zrobił, aby go rozwiązać. Powiedz mu, jakie masz prawa i co Twoim zdaniem powinien był zrobić.

Porozmawiaj z doradcą w najbliższym Biurze Porad Obywatelskich, aby dowiedzieć się, jakie masz prawa. Na przykład mogą ci powiedzieć, czy właściciel dokonał pewnych napraw lub pomóc ci sprawdzić, czy nie byłeś dyskryminowany.

Upewnij się, że list ze skargą jest jasny i zawiera dowody.

Powinieneś zawrzeć w swoim liście:

  • na co składasz skargę
  • co chcesz, aby zrobił z problemem
  • daty i godziny wystąpienia problemu
  • szczegóły wszelkich rozmów z landlordem i tego, na co się zgodził
  • kopie wszelkich listów lub e-maili między Tobą a landlordem
  • fotografie – na przykład pokazujące uszkodzenia lub stany, zwłaszcza jeśli z czasem problem się pogorszy
  • rachunki za rzeczy, za które musiałeś zapłacić z powodu problemu – na przykład rachunki za pranie, jeśli pralka się zepsuła
  • notatkę od lekarza (jeśli to możliwe) – czy problem wpłynął na Twoje zdrowie lub bezpieczeństwo

Krok 2: Skarga na landlorda do lokalnej rady / City Council

Jeśli złożenie formalnej skargi do właściciela lokalu nie rozwiąże Twojego problemu, możesz złożyć skargę do lokalnej rady. Twoja lokalna rada może pomóc tylko w przypadku skarg dotyczących:

Twoja rada powinna skontaktować się z Tobą i właścicielem lokalu, aby omówić problem i wyjaśnić prawo, jeśli skarżysz się na niewykonanie napraw. Mogą dokonać oględzin domu i zlecić właścicielowi wykonanie naprawy.

Skontaktuj się z najbliższym Biurem Porad Obywatelskich, aby uzyskać pomoc, jeśli martwisz się eksmisją za zlecenie naprawy – obowiązują specjalne zasady, które mogą uchronić Cię przed eksmisją.

Twoja lokalna rada może przeprowadzić dochodzenie, jeśli skarżysz się na nękanie lub nielegalną eksmisję. Mogą powiedzieć właścicielowi, aby przestał Cię nękać. Mają też prawo nakazać im zaprzestanie nielegalnej eksmisji. Jeśli właściciel zignoruje jego radę, może zostać postawiony przed sądem.

Dowiedz się, jakie kroki powinien podjąć Twój wynajmujący, aby Cię eksmitować. Jeśli właściciel nie wykonał właściwych kroków, uzyskaj pomoc od najbliższego Biura Porad Obywatelskich.

Przeczytaj więcej o nękaniu i nielegalnej eksmisji w wytycznych GOV.UK.

Powinieneś poprosić, aby Twój problem został zbadany przez zespół ds. standardów handlowych w radzie, który zajmuje się wszystkimi skargami dotyczącymi nieuczciwego i nieuczciwego handlu.

Właściciel może otrzymać ostrzeżenie lub grzywnę, jeśli złamał prawo, działając nieuczciwie lub niesprawiedliwie.

Postępowanie nieuczciwe lub niesprawiedliwe może oznaczać, że nie poinformujesz Cię, że w lokalu jest wilgoć lub na przykład o opłatach.

Złóż skargę, pisząc list. Wyjaśnij swój problem i kroki, które podjąłeś, aby spróbować go rozwiązać z właścicielem. Dołącz kopię listu, który wysłałeś do właściciela.

Skontaktuj się z najbliższym Biurem Porad Obywatelskich, jeśli potrzebujesz pomocy w złożeniu skargi.

Jeśli nadal nie możesz rozwiązać problemu

Jeśli właściciel nadal nie rozwiąże Twojego problemu po wypróbowaniu wszystkich kroków lub jeśli rada nie może pomóc, możesz mieć możliwość wniesienia sprawy do sądu. Wystąpienie na drogę sądową jest kosztowne, upewnij się, że jest to właściwa opcja dla Ciebie.

Możesz wystąpić do sądu, na przykład, jeśli:

  • jesteś nielegalnie eksmitowany
  • jesteś dyskryminowany
  • Twój landlord nie zwrócił depozytu
  • jesteś nękany przez landlorda

Przed wszczęciem postępowania sądowego zasięgnij porady w najbliższym Biurze Porad Obywatelskich. Doradca może pomóc Ci przyjrzeć się wszystkim możliwościom rozwiązania Twojego problemu. Mogą również powiedzieć, czy możesz uzyskać pomoc w pokryciu kosztów prawnych.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *