...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Wycena samochodu w UK po wypadku

Wycena samochodu w UK po wypadku
Jak ubezpieczyciel wyceni auto po wypadku. Czy zakwestionowałeś wartość wyceny? Jesteś na etapie sporu z ubezpieczycielem? Być może artykuł jest dla Ciebie. Czy wartość sentymentalna ma znaczenie? Co możesz zrobić jeżeli nie będziesz zadowolony.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Najczęstszą skargą dotyczącą roszczenia komunikacyjnego jest sytuacja, w której nie jesteś zadowolony z wartości, jaką ubezpieczyciel przypisał Twojemu pojazdowi.

Więc to, co zamierzamy zrobić, to omówić z Tobą proces, przez który przechodzą firmy ubezpieczeniowe, aby wycenić Twój pojazd, a także Twoje prawa konsumenckie.

DLACZEGO nie jesteś zadowolony z wartości? Sentyment nie dodaje wartości do Twojego pojazdu! Ludzie często nie akceptują tego, że ich pojazd jest wart, ile jest wart.

W zeszłym roku zapłaciłeś dwadzieścia tysięcy, a teraz jest wart piętnaście? W przeciągu roku to może być 20 %!!!!

WIĘC BĄDŹ REALISTYCZNY W SWOICH OCZEKIWANIACH!!!!

Najlepszym sposobem na bycie realistą jest spojrzenie na rynek, czy istnieje ogromna różnica w stosunku do tego, co zostało zalecone, jeśli chodzi o wartość rynkową a co jest na sprzedaż?

W Twojej umowie ubezpieczalnia będzie określać, w jaki sposób ustali wartość rynkową Twojego pojazdu.

Ogólne sformułowanie jest takie, że „wartość rynkowa to taka, w której powinieneś być w stanie wymienić swój pojazd na jeden z tej samej marki, modelu, roku i stanu, co ten, który posiadasz”.

Zawsze ale to zawsze sprawdzaj sformułowania… nie można bardziej wystarczająco podkreślić znaczenia i tego, w jaki sposób może nam pomóc!

Teraz, jeśli będziesz dalej narzekać na wartość w firmie ubezpieczeniowej, zostaniesz skierowany do Biura Rzecznika Finansowego. Doradzają FOS – Financial Ombudsman Services.

Bądź realistyczny
"Zawsze lubię patrzeć na optymistyczną stronę życia, ale jestem wystarczająco realistyczny, by wiedzieć, że życie to skomplikowana sprawa." - Walt Disney

Jak firmy ubezpieczeniowe powinny wyceniać Twój pojazd

Ponieważ firmy ubezpieczeniowe są nadzorowane przez Financial Ombudsman Services (FOS). FOS poinformuje firmę ubezpieczeniową, że w tym celu musi „TRAKTOWAĆ KLIENTÓW UCZCIWIE”. Każda firma ubezpieczeniowa musi mieć proces, którego używają do wyceny pojazdu.

Oto jak FOS doradza ubezpieczycielom w kwestii wyceny pojazdu. Kliknij tutaj

Radzą ubezpieczycielom, aby korzystali z przewodników samochodowych w branży, co jest BARDZO INTERESUJĄCE, ponieważ nie jest to zapisane w umowie. Więc przejdziemy do tego dalej.

Korzystają więc z Przewodników, do których nie masz dostępu. To nie jest zbyt sprawiedliwe, prawda?

Istnieje również przewodnik „PARKERS”, który jest bezpłatny. Kliknij tutaj. Pamiętaj, że nie jest on dostosowywany do przebiegów, więc sugerujemy zapłacić za czasopismo w kiosku i pobrać go stamtąd lub zapłacić online.

Potrzebujesz dokładnego sprawdzenia HPI? Sprawdź. Czy Twój pojazd był wcześniej szkodą całkowitą? Może to być powód, dla którego ubezpieczyciel zaproponował tak niską wycenę. Kliknij tutaj

Zmodyfikowane samochody

Zmodyfikowane samochody

Jeśli pojazd miał modyfikacje, możesz pomyśleć, że jest wart więcej niż kwota zaoferowana przez Twojego ubezpieczyciela.

Niektóre modyfikacje mają na celu utrzymanie pojazdu w ruchu. Na przykład wymiana silnika.

Ale ten rodzaj modyfikacji może nie zmienić wartości samochodu w porównaniu z cenami orientacyjnymi.

Podobnie małe dodatki, takie jak nawigacja satelitarna, prawdopodobnie nie przyniosą dużej wartości.

Słyszymy się od ludzi, którzy dodali takie rzeczy, jak spojlery lub wyścigowe wydechy.

Chociaż mogą one zwiększyć atrakcyjność samochodu dla niektórych osób, mogą zniechęcić innych. Podsumowując, ogólna wartość rynkowa może nie być wyższa.

Bardzo rzadko ubezpieczalnie uznają, że szczególna jakość akcesorium podniesie wartość pojazdu.

Ale te pojazdy są często specjalnie ubezpieczone w ramach polisy o ustalonej wartości.

PYTANIA, KTÓRE MUSISZ ZADAĆ SWOJEMU UBEZPIECZYCIELOWI!

Najpierw weź nazwiska wszystkich, z którymi rozmawiasz!

Zapytaj ich, z jakiego przewodnika skorzystali, aby wycenić Twój pojazd?

Zapytaj ich, czy używali przykładów na rynku, jeśli mówią tak, nie komentuj, ZANOTUJ!

Poproś o kopię raportu inżyniera opisującego w detalach, w jaki sposób wycenili Twój pojazd, jeśli doradzą, że nie możesz go mieć, poinformuj ich, że powinien być wykonany w ramach umowy ubezpieczenia. Sprawdzenie pojazdu jest częścią usługi, za którą płacisz!

Również zgodnie z ustawą o ochronie danych masz prawo zobaczyć „WSZELKIE” informacje, które Cię dotyczą. Poinformuj, że nie interesują Cię poufne stawki i rabaty mogą je usunąć ale muszą przekazać Ci raport inżyniera.

Kiedy ubezpieczyciel podaje wartość, powinien sformułować to jako „określiliśmy wartość rynkową Twojego pojazdu na ……”.

Oferta

Jeśli użyją słowa „OFERTA”, zrób notatkę, zaoferuj negocjacje, ponieważ nie wycenili odpowiednio twojego samochodu, jeśli ubezpieczyciel „traktuje klientów uczciwie”, powinien istnieć spójny proces, niezależnie od tego, kto robi wyceny.

Często mówi się „nie przyjmuj pierwszej oferty”, to powinna już być stara opowieść żon, ponieważ ubezpieczyciel powinien dać ci uczciwe rozliczenie w oparciu o Twój pojazd… ponieważ negocjowanie oznacza, że ​​ubezpieczyciel nie traktuje cię sprawiedliwie – zgodzisz się?

Negocjować?

NEGOCJOWAĆ! Zrób swoje badania, upewnij się, że jesteś zadowolony z tego, co oferują, jeśli nie, naciskaj dalej!

JEŚLI skończysz negocjacje zadowolony z tego co wynegocjowałeś, to dzięki za przeczytanie i UDOSTĘPNIJ PROSZĘ TO MOŻE POMÓC INNYM, cieszę się, że pomogliśmy Tobie.

To, co umieściliśmy powyżej, chociaż może wydawać się zbyt długie, jest tylko niewielką częścią naszej wiedzy, którą moglibyśmy przekazać, nie nudząc was wszystkich bezsensownie!

Jak posunąć się dalej, jeśli nadal nie jest szczęśliwy?

Kierunek, który obierasz, zależy od twoich konkretnych okoliczności, masz dwie możliwości, a firma ubezpieczeniowa też nie lubi, gdy je wybierasz!

Najpierw firma ubezpieczeniowa skieruje Cię do FOS w celu złożenia skargi i użyje tego, co umieściliśmy powyżej, PRZECZYTAJ LINK DO FOS! Kliknij tutaj

Teraz możesz zauważyć, że FOS nie zwraca uwagi na przykłady na rynku, ale Twoja polisa mówi „w przypadku wartości rynkowej powinieneś być w stanie wymienić swój pojazd na pojazd tej samej marki, roku modelowego i stanu”.

Firma ubezpieczeniowa i FOS nie patrzą na przykłady na rynku, mimo że tak jest napisane w twojej polisie, i wycenią to za pomocą przewodników, do których również nie masz dostępu. Czy to nie jest trochę dziwne?

Sąd ocenia sytuację inaczej, sąd ocenia umowę, którą zawarłeś z ubezpieczycielem i to, co jest w niej zapisane.

Oznacza to, że za wartość rynkową powinieneś być w stanie wymienić go na jedną z tej samej marki, modelu, roku, stanu i przebiegu.

Aby to zrobić, sędzia uznałby za „rozsądne”, że spojrzałbyś na rynek, aby to zrobić.

Artykuł nie stanowi profesjonalnego doradztwa. Nie akceptujemy jakiejkolwiek odpowiedzialności z tytułu strat. 

Kategoria:

Sałatka Nicejska

Składniki: Kawałki tuńczyka w oleju Oliwki Cebula czerwona Pomidor Ogórek

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.