Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Kup teraz zapłać później jak działa

kup teraz zapłać później
Kup teraz zapłać później. Są chwile, kiedy możemy potrzebować kupić coś, na co nie możemy sobie pozwolić. W tym miejscu pojawiają się programy kup teraz, zapłać później.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Co to jest Kup teraz, zapłać później?

Programy Kup teraz, zapłać później robią dokładnie to, co mówią – masz możliwość zakupu czegoś bez konieczności płacenia w dniu zakupu ale za to w późniejszym terminie. Znany również jako kredyt w punkcie sprzedaży, niektóre programy dają 30 dni na spłatę, podczas gdy inne umożliwiają do 12 miesięcy.

Jaki jest koszt zakupu teraz płacąc później?

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli spłacisz cenę tego, co kupiłeś w okresie opóźnienia, nie zapłacisz żadnych odsetek. To dlatego, że te okresy są zwykle nieoprocentowane.

Jeśli korzystasz z opcji kup teraz, zapłać później ostrożnie, możesz opóźnić płacenie za coś o kilka miesięcy, a nawet rok i nie płacić ani grosza odsetek. Wiele dużych firm nie obciąży Cię żadnymi odsetkami, jeśli wyczyścisz saldo przed upływem okresu opóźnienia – nawet jeśli zapłacisz tylko dzień wcześniej.

Alternatywnie, niektóre oferty pozwalają rozłożyć koszt na dłuższy okres, ale odsetki mogą być naliczane według wysokiej stawki.

Nie przegap płatności

Ze względu na to, jak działa kup teraz, zapłać później, może szybko stać się drogie, jeśli nie będziesz spłacać na czas.

Jeśli nie spłacisz długu przed upływem opóźnionego okresu, niektórzy dostawcy zażądają opłaty ugodowej lub mogą zostać doliczone ryczałtowe odsetki.

Ponadto mogą zostać naliczone opłaty za zwłokę w płatnościach. Nieodebrane płatności mogą również zostać odnotowane w raporcie kredytowym i wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

Upewnij się więc, że ustawiłeś przypomnienia i alerty kalendarza, aby upewnić się, że spłacisz dług przed naliczeniem odsetek.

Czy kup teraz, zapłać później, wpływa na ocenę kredytową? (dot. UK)

Nie teraz. Chociaż konta BNPL mają wkrótce zacząć pojawiać się w raportach kredytowych, informacje te nie będą początkowo uwzględniane w ocenie kredytowej.

Dlaczego nie kwalifikuję się do kup teraz, zapłać później?

Ze względu na to, jak działa kup teraz, zapłać później, jest to forma kredytu – pożyczasz cenę przedmiotu. Oznacza to, że kup teraz, zapłać później, dostawcy mogą sprawdzić Twoją zdolność kredytową przed podjęciem decyzji o zatwierdzeniu Twojego wniosku.

Jeśli masz złą ocenę kredytową, prawdopodobnie odmówią kupna teraz, zapłać później kredyt.

Jakie są alternatywy dla kup teraz, zapłać później? (UK)

Używane poprawnie Kup teraz zapłać później może być wygodnym sposobem na zakup przedmiotu bez konieczności rozstania się z gotówką na chwilę. Ale możesz to zrobić na inne sposoby.

Na przykład możesz ubiegać się o kartę kredytową z nieoprocentowaną ofertą zakupów i rozłożyć koszt płacenia za przedmioty na kilka lat bez płacenia ani grosza w odsetkach. Zaletą karty kredytowej nad opcją Kup teraz, zapłać później jest to, że można z niej korzystać w większości sklepów, dzięki czemu można rozłożyć koszt na kilka przedmiotów, a nie tylko na jeden.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *