Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Mycie Rąk:Dlaczego Brytyjczycy Tak Źle Wyglądają w Myciu Rąk

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, że w angielskim zwyczaju nie podaje się rąk – zazwyczaj, są wyjątki. Zastanawiający jest fakt dlaczego tak jest? Słyszy się różne opinie na ten temat, nie pojawią się ze względu na ich skojarzenie, z jednym wyjątkiem a mianowicie mycie rąk. Czy to jest powód dlaczego podawanie rąk na powitanie nie jest w brytyjskim zwyczaju – przyjmijmy, że tak pozostawiając bez komentarza te wszystkie inne pikantne dobrze nam znane.

Badania

Mówią, że na ogół myją ręce regularnie, jednak nauka wskazuje inaczej mówi dr Ron Culter, który prowadził badania. Brytyjczycy bardzo źle wypadają w badaniach, wielu z nich kłamie twierdząc, że umyło ręce np. po wyjściu z toalety. W badaniu przeprowadzonym w całej Wielkiej Brytanii na stacjach przy autostradach akietowani odpowiadali, że umyli ręce po wyjściu z toalety, jednak elektroniczne urządzenia rejestrujące ujawniły, że jedynie 32% mężczyzn i 64% kobiet rzeczywiście to zrobiło.
Nawet w obliczu poważnego zagrożenia dla zdrowia, wielu osobom to nie przeszkadzało. Z Wielu nowo opublikowanych badań w tym przeprowadzonego przez Harvard Univesity wynika, że tylko 53% osób myje ręce, częstotliwość ta uległa zwiększeniu podczas epidemii świńskiej grypy w 2009 roku. Widać tu w jaki sposób ludzie zmieniali swoje zachowanie aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa H1N1. Jednak nawet podczas tej epidemii Brytyjczycy wypadli najgorzej z pięciu badanych krajów. Brytyjskie podejście do mycia rąk jest dziwne twierdzą eksperci higieny. Więc w czym jest problem? Wiele sprowadza się do postrzegania i braku zrozumienia dla najprostszej higieny.

Postrzeganie zjawiska higieny osobistej

To osobliwe ale większość Brytyjczyków nie sądzi, że mogą przenosić zarazki na swoich rękach, mówi dr Lisa Ackerley konsultant środowiska i higieny współzałożyciel systemu audytu higieny „Brytyjczycy uważają, że żyją w kraju z nowoczesnym wyposażeniem i myślą, że wszystkie rzeczy ich otaczające są czyste.”

Większość osób przyswaja ten podstawowy element higieny od najmłodszych lat podczas akcji prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii obawiają się o infekcje i zakażenia, mówi dr Cutler „Ale często nie kojarzą zabrudzonych rąk z infekcjami aż do czasu kiedy faktycznie zachorują, to dość dziwne. Oni myślą, że ich ręce są czyste”.
Oczywiście ci, którzy tak myślą są w błędzie. Przeciętny człowiek może przenosić na dłoniach co najmniej 3000 różnych bakterii należących do ponad 100 gatunków – dane z University of Colorado. Wszyscy mamy unikalny własny „odcisk bakterii”, mówi prof Boah Fierer, który prowadził badania.”Bakterie na skórze są jak płatki śniegu nie ma dwóch społeczności są podobne” mówi. Wiele różnych typów bakterii znalezionych na skórze dłoni nie są chorobotwórcze, więc nie powodują chorób mówi dr Fierer. „Korzyści wynikające z mycia rąk to usuwanie organizmów przejściowych, np takich, które lekarz może przenieść od chorego pacjenta. lub np. kucharz może przenieść po skorzystaniu z toalety” mówi.

 

Ostrzeżenia

Brytyjska Organizacja Olimpijska strzegła reprezentację olimpijską UK aby nie podawali sobie rąk podczas Igrzysk w Londynie tego roku. Może to ich kosztować złapanie infekcji, która zmniejszy ich szanse na sukces.

ONZ mówi, że mycie rąk jest najbardziej opłacalną interwencją kontroli chorób na świecie. Szacuje się, że mycie rąk może ochronić ponad milion osób rocznie przed biegunką i zapobiec infekcji dróg oddechowych – przyczynie zgonów dzieci w krajach rozwijających się.

dane źródłowe BBC

 

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *