...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Czy Widzisz Różnicę Pomiędzy „Twitter” a „Twtter”? Jak Chronić Się Online

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Czy zwracasz uwagę na link w oknie przeglądarki internetowej? Zapewne większość z nas tego nie robi – BŁĄD!!! Zobacz w jaki sposób możemy zostać wprowadzeni celowo w błąd aby inni się wzbogacili. Nie tak dawno dwie firmy w UK zostały ukarane grzywnami po £100 000 za celowe wprowadzanie w błąd konsumentów, wykorzystując płatne wiadomości sms, również nazywane jako „Typosquatting”.

Co to takiego jest „Typosquatting”?

Typosquatting jak się chronic

Typosquatting jest to wykorzystanie adresu internetowego (domeny, link), który wygląda podobnie, przypomina strony internetowe do tych popularnych np: twitter, facebook (dacebook.com twtter.com ), aby zachęcić internautów do odwiedzenia go. Te strony internetowe przypominające popularne, wyglądają również podobnie wręcz są skopiowane, kolory, wygląd, czcionka. Osoby, które przez pomyłkę wpisują lub idą na taką stronę, są proszone o wypełnienie formularza pod pretekstem wygranej jaką może być iPad lub MacBook. Przeważnie jest to okienko pop-up, proszące o wpisanie danych takich jak: imię, adres email, numer telefonu. Kiedy już wypełnimy formularz, wyślemy go, następnie otrzymamy wiadomość sms zachęcającą nas do udziału w konkursie. Jest to zazwyczaj kilka pytań, a za wszystkie wysłane przez nas odpowiedzi zapłacimy MY!!! Konkursy tego typu oferują wygranie nagrody, a kto nie chciałby wygrać iPada lub MacBooka, tak więc grono osób daje się nabierać na te kuszące fanty.

Jak możemy się przed tym ustrzec

Sprawdź adres internetowy. Miej pewność gdzie wylądowałeś surfując po necie, miej pewność, że w wyszukiwarce internetowej jest właściwaTyposquatting1 strona . Strony takie jak facebook czy twitter nie korzystają z tego rodzaju promocji. Nie zaszkodzi od czasu do czasu wyczyścić pamięci przeglądarki oraz ciasteczek.

Chroń swój numer telefonu. Traktuj swój numer telefonu jak pin karty bankowej, nie wpisuj go na każdej stronie czy formularzu co do których nie masz pewności.

Przeczytaj drobnym drukiem. Nie zaszkodzi sprawdzić co jest napisane drobnym drukiem, przed skorzystaniem z usługi internetowej pytającej o nasz numer telefonu. Tym którzy chcą wprowadzić nas w błąd nie zależy na tym aby warunki były wyraźnie czytelne.

Kategoria:

Reklama

2 odpowiedzi

  1. Ciekawe 🙂
    Choć myślę, że takie działanie jest bardzo krótkotrwałe. No bo przecież, gdy z jakiegoś powodu trafię na stronę, której nie chciałem odwiedzać to w ciągu 1 sekundy z niej wyjdę. 🙂 Więc nie rozumiem takiego postępowania za bardzo. Ale pewnie jest w tym jakis sens, logika 🙂

    1. Witaj Irek
      Dziękuję za komentarz:) Tak powinniśmy zrobić jednym słowem wyjść, ale widać łakome kąski przyciągają uwagę i wtedy już nie tak bardzo liczy się gdzie, ale co można dostać. Większość ofert affiliacyjnych bazuje na naiwności innych, a Ci z kolei chcąc zdobyć wartościowy przedmiot idą dalej, aż w pewnym momencie naiwność bierze górę nad zdrowym rozsądkiem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.