Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

PPI Wypadki – Zimne Telefony Osiągają Apogeum Jak z Tym Walczyć Zobacz Więcej

Znajdziesz tutaj:

loan finder

PPI Wypadki Zimne Telefony Osiągają Apogeum. Jak możemy się bronić przed tego typu telefonami i czy w ogóle możemy? Przykład poniżej pokazuje, że można. Poniżej znajdziesz również pomocne linki.

PPI, odszkodowanie za wypadki – skargi niechcianych połączeń i wiadomości tekstowych od firm marketingowych zajmujących się sprzedażą i pozyskiwaniem klientów w ten sposób osiągają szczyt wszechczasów. Większość z tych firm działa naprzeciw prawu, odbierając takie połączenie słyszymy, „nasz rekord wskazuje że brał pan, pani udział w wypadku w przeciągu ostatnich trzech lat i że w związku z tym należy się panu, pani odszkodowanie” brzmi znajomo prawda? Natręctwo firm tzw.”Łowców głów” nie ma końca, ale czy i jak możemy się przed tym bronić? Poznajmy historię Richarda Hermana który zażądał zwrotu kosztów od firmy za swój stracony czas, która mimo jego usilnych protestów zaprzestania wciąż do niego dzwoniła.

Richard Herman jak sam mówi „Byłem nagadywany przez rozmowy telefoniczne, otrzymywałem SMS-y od firm, które oferowały mi pomoc w odzyskaniu odszkodowania po wypadku drogowym lub zwrotu roszczenia z tytułu PPI”

Richard Herman nigdy nie miał wypadku ani też nie płacił PPI. Jest natomiast zarejestrowany w serwisie TPS (Telephone Preference Service), serwis, który powinien powstrzymać niechciane rozmowy dotyczące sprzedaży. Pan Richard postanowił więc działać.

Czas i Enegia Elektryczna

Kiedy po raz kolejny otrzymał telefon z zagranicznej infolinii w celu zaproszenia do skorzystania złożenia roszczenia PPI, pozostał na linii, odpowiedział na wszystkie pytania do czasu kiedy to został przełączony do biura w UK, wtedy poprosił ich o to aby usunęli go z listy sprzedaży. Powiedział „musicie przestać dzwonić do mnie, jeśli wciąż będę otrzymywał od was telefony, zostaniecie obciążeni kosztami za mój czas w wysokości £10 za każdą minutę”. Pan Richard pomyślał, że będzie to koniec telefonów, lecz ku jego zdziwieniu zadzwonili ponownie. Podczas drugiej rozmowy dwa dni później pan Richard rozmawiał 19.5 minuty zanim został przekierowany do biura w UK, aby się przekonać, że jest to ta sama firma co poprzednio. Wtedy to oznajmił im, że  właśnie teraz zostaną obciążeni za jego czas. Po zakończeniu rozmowy pan Richard wysłał do tej firmy fakturę na kwotę £195. Po pierwszym liście nie otrzymał odpowiedzi, zdecydował się na drugi list z fakturą tym razem za potwierdzeniem odbioru. Firma do której został przełączony dwukrotnie z zagranicznej infolinii zaprzeczyła, że numer pana Richarda znajduje się w ich bazie danych, ani też w żadnej innej bazie firm z którymi współpracują.

Lecz pan Richard nagrał wszystkie rozmowy, tak więc postanowił złożyć wniosek do sądu. Firma od której pan Richard otrzymywał telefony zapłaciła mu £195 za jego czas i energię elektryczną, jak również koszt opłat sądowych £25.

Łamanie Prawa

Sam pan Richard mówi „to było naprawdę nowe doświadczenie, byłem bardzo zadowolony, rzeczywiście zamiast stać się ofiarą tych rozmów, teraz wiem, że mogę się przed nimi bronić”.

Firma która nagadywała pana Richarda odmówiła jakichkolwiek komentarzy, został on natomiast przeproszony za powtarzające się połączenia, których sobie nie życzył. Podobnie jak pan Richard każdy z nas może się bronić przed niechcianymi telefonami z infolinii oferujących nam złożenie roszczenia, lub skorzystania niechcianych usług. Pierwszym krokiem w walce z tym procederem jest darmowa rejestracja w TPS (Telephone Preference Service), możemy tam wybrać opcję gdzie nie zgadzamy się na kontakt ze strony innych firm. Każda firma, która wykorzystuje infolinię w celach marketingowych jest zobowiązana aby sprawdzić czy nasz numer  tam się znajduje i czy wyrażamy zgodę na kontakt telefoniczny.

Nasza Frustracja

Jeśli mimo wszystko jesteśmy zarejestrowani w TPS i wciąż otrzymujemy niechciane połączenia, możemy złożyć skargę do TPS, serwis ten wykona śledztwo w naszej sprawie i przekaże ją dalej do ICO (Commissioner’s Office-Ochrona Danych Osobowych), jednak ICO otrzymuje tysiące takich zgłoszeń a ograniczone uprawnienia nie pozwalają im na wykonanie większych działań.

Jedyną rzeczą jaka nam pozostaje to własna inicjatywa, możemy przecież podobnie jak pan Richard wykorzystać regułę, że każdy kij ma dwa końce. Dlatego kiedy następnym razem zadzwonią stręczyciele z Claim Line oznajmienie im że zostaną obciążeni za czas, który nam zabierają da im do myślenia i przestaną. A jeśli mimo tego wciąż będą dzwonić może powinniśmy poszukać porady prawnej jak wyegzekwować od nich pieniądze za spędzony czas na słuchawce.

                                                                                                                    

Przydatne linki

TPS – Telephone Preference Service: na tej stronie możesz zarejestrować za darmo swój numer telefonu jako, że nie chcesz otrzymywać niechcianych rozmów sprzedażowych. link http://www.tpsonline.org.uk/tps/index.html

SMS-y aby zablokować niechciane wiadomości SMS możesz przesłać treść wiadomości do swojego operatora w odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie o zablokowaniu numeru telefonu z którego przychodzą wiadomości

Orange, O2 and T-Mobile: przenieś wiadomość na numer 7726

Vodafone:                        przenieś wiadomość na numer 7726 lub 87726

Three:                             przenieś wiadomość na numer 7726 lub 37726

 

 

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *