Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Polacy Wracają do UK Jest Nas Coraz Więcej

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Oficjalne dane wskazują, że liczba Polaków mieszkających w UK wzrosła o 45 tys w ubiegłym roku. Wśród wszystkich krajów Europy Zachodniej do których emigrujemy najchętniej na pierwszym miejscu znajduje się Wielka Brytania. Badania na podstawie spisu ludności w 2011 r., ujawniły, że liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 625.000. Nawet Niemcy pozostają w tyle choć są po sąsiedzku przez granicę, do tej pory odnotowano tam wzrost polskiej emigracji o około 30.000.
Głównym powodem emigracji jest w dalszym ciągu szansa na lepsze zarobki, nawet jeśli za tym idą wyższe koszty utrzymania, mówi Maciej Bukowski z Instytutu Badań Strukturalnych w Warszawie.

W Polsce pracowałam w firmie ochroniarskiej i zarabiałam około £153 na miesiąc, mówi Barbara, która mieszka w Anglii od siedmiu lat. Kiedy przyjechałam do Wielkiej Brytanii pracowałam jako sprzątaczka, teraz jestem dyrektorem firmy. Mieszkając w Polsce aby płacić wszystkie rachunki i odłożyć trochę pieniędzy aby żyć normalnie potrzebowałabym około £765/mies”

Ale poprawa życia na lepsze to tylko jeden z głównych powodów emigracji, na drugim miejscu znajduje się biurokracja w Polsce, która dławi szansę rozwoju i poprawy życia na lepsze. „Ludzie chcą lepszego życia” – mówi prof Krystyna Iglicka ekspert demografii „Ludzie nie chcą żyć w kraju gdzie reformy są wstrzymywane przez kłótnie, a na każdym kroku biurokracja rzuca kłody pod nogi”

To już prawie dziesięć lat od kiedy Wielka Brytania otworzyła swoje granice dla Polaków, w wielu miastach przez ten czas powstały już polskie społeczności imigrantów. Większość z osób które teraz przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii podąża śladami osób, które zna, tych którzy przetarli szlak i teraz mogą pomóc innym w tworzeniu lepszego życia.

źródło The Telegraph.

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

  1. Byłam z dziećmi na Wyspach od 2005 roku. Można było zorganizować dla dzieci wspaniały wypoczynek. Jest wiele cudownych miejsc w każdym miejscu Świata. Na Wyspach też. Pierwsze trzy lata pobytu na Wyspach wspominam ja i dzieci dość dobrze, pomimo zetknięcia się ze wszędobylską szarą strefą i wieloma fikcyjnymi ocenami i osądami na mój temat…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *