Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Moja wyspa UK-2012 trzęsienie ziemi w wielkopolskim Żerkowie

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Żerków w Wielkopolsce stał się obiektem zainteresowania mediów w Polsce i na świecie . Jak podają media trzęsienie ziemi miało siłę 4 stopni w skali Mercallego. Wstrząsy rzekomo wystąpiły na głębokości 8 km i odczuwalne były w okolicach Środy Wilekopolskiej i Jarocina.Kiedy mieszkańcy zauważyli drgania budynków, wybiegali z domów w panice .

Jak podaje Wikipedia ostatnie duże trzęsienia w Polsce pojawiały się około 150-200 mln lat temu. Wtedy to dochodziło do zmian tektonicznych głównych masywów górskich Sudetów i Gór Świętokrzyskich ,w wyniku czego powstały uskoki , zręby i rowy tektoniczne.

 

Trzęsienia ziemi w Polsce nie mają charakteru typowych trzęsień są spowodowane przez osiadanie wyrobisk górniczych.

Nie mniej jednak zdarzenie to poruszyło mieszkańców Żerkowa , którzy opisują to tak jak jedna z mieszkanek

cyt:

„Leżałam sobie na tapczanie i nagle nastąpił huk , łóżko mi pływało to na lewo to na prawo. Pomyślałam ,że jedzie duży samochód.Całe trzęsienie trwało około 3s,sąsiedzi wybiegli na drogę .Dzwoniłam do znajomych czy u nich też tak się dzieje.Okazało się ,że te wstrząsy były też w okolicznych miejscowościach. W Żerkowie te wstrząsy były mocne chodziła cała podłoga.” 🙂

 

No cóż całe to zdarzenie pozostawia wiele do dyskusji , kto zawinił Kopalnie które nie zabezpieczyły w dostateczny sposób starych wyrobisk , czy Mayowie którzy przewidzieli koniec świata lecz dokładnie miejsca gdzie się rozpocznie.

Z całym zdecydowaniem mogę stwierdzić,że dla mieszkańców Żerkowa to był przez momemnt koniec który trwał kilka sekund.

 

Enhanced by Zemanta

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *