Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Czy Możesz Być Przedsiębiorcą w UK w Niepełnym Wymiarze Czasu?

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Czy marzyłeś o tym aby uruchomić swój własny biznes, lecz Twoje działania zostały wstrzymane przez niepewność, ulokowania swojego wolnego czasu i pieniędzy w jakikolwiek pomysł?

własny biznes w uk

No cóż pomyśli raz jeszcze. Wielu obecnych właścicieli biznesu, rozkręcało swoją firmę dysponując wolnym czasem w niepełnym wymiarze godzin, aby później przejść w pełnowymiarowy czas pracy we własnej firmie. Nie oczekiwali aby ich własny biznes od początku opłacił ich rachunki czy wygenerował dla nich pensję. Musisz myśleć realistycznie, przedsiębiorcy w niepełnym wymiarze godzin mają możliwość pracy nad czymś innym, pracą z pasją nad czymś co sprawi, że będą się rozwijać.

Na przykład jeśli kochasz gotować, możesz uruchomić restaurację – ale to zaangażowanie będzie wymagało pełnego wymiaru czasu i nakładów finansowych. Najprościej było by ruszyć z działalnością gastronomiczną w weekendy, w postaci straganu, stoiska gdzie mógłbyś sprzedawać swoje smakołyki. Taka inicjatywa nie kosztuje zbyt wiele, a może przynieść zyski, nie zapominajmy, że najważniejsze w tym wszystkim jest dobrze się bawić.

Profesor David Rae z Uniwersytetu Lincoln zwraca uwagę na:

„Wybór robienia czegoś z pasją co naprawdę lubisz, jest ogromnie ważne pod względem budowania firmy – czynnik przyjemności zasadniczo zmienia to kim jesteś, kształtuje tożsamość i jest kluczowym składnikiem każdego udanego biznesu.”

Liczby

Powszechniej niż mogło by się wydawać wielu przedsiębiorców w UK, pracuje w niepełnym wymiarze godzin. W rzeczywistości osoby mieszkające w UK są bardziej skłonne do podejmowania dodatkowej pracy, aby uzupełnić swoje dochody. Wynika to z badań firmy Amway UK, której model biznesowy wykorzystywany jest z powodzeniem przez wiele osób, które budują własne przedsiębiorstwa w niepełnym wymiarze godzin.

Pop up – Własne Stoisko

Format pop up jest niezwykle popularny i zapewnia ludziom prawdziwą możliwość zbadania rynku wykorzystując handel przy niskim nakładzie kosztów. Istnieje wiele możliwości do stworzenia stoiska pop up, festiwale i lokalne wydarzenia. Firma Innocent Smoothies rozpoczynała w ten sposób sprzedając napoje na festiwalach czy koncertach, zdobywając w ten sposób cenne informacje zwrotne od klientów. Tego typu działalność pozwala również sprawdzić swoje techniki sprzedaży, marketingu i umiejętności negocjacyjne.

Zarabianie na Swoich Aktywach.

Czy masz pokój w domu, który nie jest używany, a można go wynająć? Czy masz ogród w którym można uprawiać warzywa, zioła, kwiaty aby sprzedać je na lokalnym rynku? Korzystanie z zasobów własnych aktywów pozwoli, rozwijać i produkować coś co jest ekonomiczne. Niskie ryzyko rozpoczynania działalności gospodarczej, która daje swobodę pracy w godzinach wolnych od pracy.

Sprzedaż Bezpośrednia

Sprzedaż bezpośrednia pomaga zdobyć doświadczenie zawodowe poprzez prowadzenie własnych mikroprzedsiębiorstw i dogodny sposób, aby rozwijać umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Koncepcja jest prosta – możemy sprzedawać na przykład produkty, które są przez nas co dzień używane, mając podstawową wiedzę na ich temat możemy to z powodzeniem wykorzystać aby zarobić dodatkowe pieniądze.

Praca Online

Sprzedaż online – działalność o niskim ryzyku, ale uwaga musimy wykorzystać jak najlepiej swoje zasoby i umiejętności. Internet pozwala sprzedać coś co znajduje się w wysokim współczynniku poszukiwań internautów, pod warunkiem jeśli ci uznają, że to co im proponujesz jest dla nich ważne.

Internet daje nam również inną bardzo ważną możliwość jaką jest automatyka. Jeśli stworzysz swoją stronę, poradnik, blog, na którym będziesz promował swoje usługi konsultacyjne np. forma książki w pdf, z powodzeniem możesz zarobić pieniądze nawet wtedy kiedy śpisz. Jeśli odwiedzający Twoją stronę zobaczy, treść która jest mu potrzebna, może ją zakupić bezpośrednio za pośrednictwem serwisu obsługującego płatności online, a ty zostaniesz o tym poinformowany. Nawet nie wiesz jak wiele osób pisze książki poradniki i sprzedaje je online kasując za to przyzwoite pieniądze. Jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie, uważasz że Twoja specjalność informacja jest potrzebna innym zacznij już dziś rozważ publikowanie swoich poradników.

Dlaczego utrzymanie swojej pracy podczas rozruchu firmy jest ważne.

1. Przetestuj

Jest dużym ryzykiem zostawić swoją stabilną pracę aby wyruszyć w nieznane terytorium. Praca na etacie i własna firma, może być ciężką żonglerką, jednakże każde nowe przedsięwzięcie ma na początku ten sam mianownik, jest nim przepływ gotówki. Nasz plan biznesowy może nie wypalić a rezygnując wcześniej z pracy na etacie w tym oto momencie pozostajemy bez stałego miesięcznego dochodu.

2. Odłożyć na później

Wiele osób zaczyna pracę w niepełnym wymiarze aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na coś, na co nie mogła sobie pozwolić z pracy na etacie np:dom, samochód, wycieczka. Przyglądaj się w jaki sposób Twoja działalność się rozwija, poszukaj dróg aby wzmocnić pozycję firmy na rynku, zacznij od małych kroków, zbuduj solidny fundament, aby następnie wybudować wieżowiec, który przysłoni konkurencję.

Kilka rzeczy do rozważenia przed rozpoczęciem pracy przedsiębiorcy w niepełnym wymiarze godzin.

1. Pożegnaj się z wolnymi weekendami

Jeśli uważasz, że jesteś zajęty, to poczekaj, aż otworzysz firmę. Upewnij się, że nie masz złudzeń. Przedsięwzięcia niezależnie od wielkości zajmują dużo czasu, zwłaszcza w początkowych etapach. Własna firma może ograniczyć czas, który masz dla swojej rodziny i relacji osobistych. Musisz liczyć się z tym, że na początku rozkręcania własnej firmy będziesz bardzo zajęty, i Twoje życie w tym czasie będzie wyglądało inaczej.

2. Dyscyplina

Czy jesteś osobą zdyscyplinowaną? Własny biznes wymaga od nas robienia rzeczy, które będą mogły wydawać się dla nas niewygodne. Podejmowanie decyzji, rozmowa z klientami czy też wyjazd służbowy czasami będą wymagały od nas dyscypliny w przeciwnym razie nie zarobimy pieniędzy.

3. Czynnik stresu

Wyobraź sobie taki scenariusz: wymagający klient zwraca się do Ciebie o podjęcie natychmiastowej interwencji w godzinach Twojej etatowej pracy. Co zrobisz? To może być trudniejsze niż myślisz oddzielić godziny pracy od zaangażowania we własną firmę, więc będziesz musiał ocenić swoje priorytety zanim zaczniesz. Najlepszy rodzaj działalności to taki, w którym można dyktować własne godziny pracy.

4. Nie spiesz się

Nie oczekuj, że Twój raczkujący pomysł przyniesie Ci miliony funtów przez noc. Pamiętaj, jeśli możesz poświęcić kilka godzin na dobę we własnej firmie plus weekend, może to potrwać dłużej zanim Twoje oczekiwania zostaną spełnione.

5. Czy Twoja obecna umowa pozwala Tobie na podjęcie drugiej pracy?

Sprawdź istniejącą umowę o pracę, aby upewnić się, że nie ma w niej nic co uniemożliwia podejmowanie drugiej pracy – pracy u siebie. Niektóre umowy mogą wykluczyć dodatkowe zajęcia, w których może wystąpić konflikt interesów. Ryzykujesz zwolnienie, lub możesz nawet zostać pozwany jeśli produkt lub pomysł z którym startujesz został wymyślony w Twojej pracy. Jeśli nie ma nic na ten temat w umowie, pracodawca nie może uniemożliwić podjęcia innej pracy.

Reasumując

Czy nadal uważasz, że możesz zostać przedsiębiorcą w niepełnym wymiarze godzin? Jeśli tak to super, moje gratulacje, jesteś już o krok od podjęcia decyzji zmian w Twoim życiu. Jednak chciałbym Cię przestrzec przed jedną rzeczą, która jest zabójcza dla wielu początkujących przedsiębiorców, a jest nią „REZYGNACJA”. Tak wiele osób poddaje się zniechęceniu i zaprzestają dążenia do realizacji swoich marzeń. Upewnij się, że masz cel w tym co robisz, silną motywację, która pozwoli Tobie przetrwać momenty zwątpienia.

 

Kategoria:

Kod QR Generator

  Kod QR Generator darmowa aplikacja dzięki której wygenerujesz własny

Reklama

2 odpowiedzi

  1. Powszechnie uważa się, że osoby które nie maja doświadczenia w prowadzeniu biznesu, powinny najpierw „spróbować”. Znam z autopsji sugestie najbliższych, pracuj na etacie i dopiero próbuj sił w biznesie 🙂 Nie chcę sugerować, że jedyną słuszna drogą jest pójście na całość, bo przecież każdy z nas ma inną sytuację.
    Jednak, gdybym mógł choć odrobinę cofnąć czas – nigdy nie zacząłbym pracować na etacie – no może poza wyjątkami, kiedy zrobiłem to aby poznać od środka daną branżę. Ale oczywiście każdy z nas ma własną ścieżkę w życiu … 🙂

    Dzięki Rafał, za ten artykuł. Na pewno wymagał dużo pracy! Pozdrawiam 🙂

    1. Witaj Irek
      Dziękuję za Twój komentarz 🙂 Podzielam Twoje zdanie gdybym mając tę wiedzę, którą mam dzisiaj mógł cofnąć czas zapewne moje decyzje wyglądały by inaczej 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *