Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Polacy w UK – To Co Najlepsze w Evesham

Znajdziesz tutaj:

loan finder

„Artyści chcą usłyszeć Twoją historię” o takim tytule ukazał się artykuł na stronie Evesham Observer, i nie było by w tym nic takiego wyjątkowego poza jednym, mowa w nim o polskich artystach Romie i Marcinie właścicielach Studia Digarte.

digarte2
zdjęcia dzięki uprzejmości Digarte Studio

Jak wiemy naszych rodaków możemy spotkać niemal w całym UK, mówi się o Polonii zamieszkującej większe miasta takie jak Londyn, Birmingham czy Manchester, natomiast o Polakach zamieszkujących małe miasteczka mówi się mało lub wcale, a przecież w tych małych miasteczkach mających historyczny urok też są Polacy, mieszkają tam, pracują tak jak w przypadku Romy i Marcina w Evesham zdobywając sympatię lokalnej społeczności.

 

Ale co takiego wyjątkowego ma w sobie Evesham? Evesham jest małym miasteczkiem położonym w hrabstwie Worcestershire z populacją około 22.000 mieszkańców. Znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Worcester, Cheltenham i Stratford-upon-Avon. Centrum miasta położone w zakolu rzeki, było regularnym przedmiotem powodzi z 2007 roku, były to powodzie najbardziej dotkliwe dla Evesham w całej jego pisanej historii. Miasto powstało wokół 8 wiecznego opactwa, jednego z największych w ówczesnej Europie. W 13 wieku w okolicach Evesham odbyła się jedna z bitew angielskich baronów, odnotowano tam zwycięstwo księcia Edwarda, który później został królem Edwardem pierwszym.

digarte1
zdjęcia dzięki uprzejmości Digarte Studio

The best of Evesham – Roma i Marcin ze Sudia Digarte od kilku miesięcy pracują nad projektem, w którym główną rolę odgrywają zabytkowe miejsca Evesham, mieszkańcy mogą zgłaszać specjalne miejsca z całego Evesham, które zostaną uwiecznione w postaci kartek pocztowych. Będąc w Evesham nie można nie zauważyć jego uroku i ilości historycznych miejsc co oznacza, że Roma i Marcin mogą mieć naprawdę dużo pracy. Jeśli planujesz odwiedzić Evesham, powinieneś również odwiedzić studio Romy i Marcina, oglądanie ich prac naprawdę cieszy oko.

Czy my Polacy możemy w jakiś sposób pozostawić polski akcent podczas pobytu w UK? Roma i Marcin są najlepszym tego przykładem, wyjechali z Polski realizować swoje marzenia w UK, ciężko pracowali i pracują aby osiągać swoje cele, są zauważani przez lokalne władze Evesham oraz społeczność, zdobywają ich sympatię jednocześnie budując dalszy ciąg historii Evesham, która za kilka lat będzie miała już trochę inny charakter, artystyczny.

[jwplayer config=”pozyczka_demo” mediaid=”7474″]

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *