Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Zwrot Za Ubezpieczenie Karty Kredytowej w UK CPP

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Zwrot za ubezpieczenie karty kredytowej w UK, zwrot PPI do niedawana wywołał poruszenie wśród wszystkich konsumentów, którzy korzystali z produktów bankowych w UK takich jak, pożyczki, kredyty, te gotówkowe jak i hipoteczne, oraz kart kredytowych.

Niesłusznie lub omylnie sprzedawane ubezpieczenia ochronne wywołały lawinę wniosków o zwrot PPI, początkowo mogło by się wydawać, że wszyscy ci, którzy mieli jakiś produkt bankowy gdzie było prawdopodobieństwo wystąpienia PPI otrzymają jego zwrot. Jak było w praktyce wiedzą tylko Ci, którzy wniosek o zwrot PPI złożyli, ale go nie otrzymali. Nie tak dawno wskutek kontroli FCA (Financial Conduct Authority:), został wywołany następny skandal związany z ubezpieczeniami w sektorze bankowym, tym razem jednak w centrum zainteresowania FCA znalazły się ubezpieczenia kart kredytowych tzw. CPP – Card Protection Plan.

Zwrot za ubezpieczenie karty kredytowej w UK

Użytkownicy kart kredytowych byli nęceni kuszącymi ofertami banków zachęcającymi ich do zakupu dodatkowej ochrony karty, która ochroni ich przed działaniem przestępców w postaci nieautoryzowanego wykorzystania środków oraz kradzieży tożsamości. Składki roczne tego ubezpieczenia wynosiły odpowiednio £30 i £80 GBP, razem dając kwotę 1.3 miliarda funtów, która teraz zostanie rozdana w formie odszkodowania.

Dlaczego tak się stało?

Banki omylnie wprowadzały w błąd swoich klientów mówiąc im, że potrzebne jest im ubezpieczenie, choć w rezultacie jeśli konto zostało obciążone nieautoryzowaną transakcję bank i tak zwrócił pieniądze, w związku z tym ubezpieczenie nie było potrzebne.

Co to oznacza?

Jeśli płaciłeś takie ubezpieczenie, niedługo będziesz miał szansę odzyskać te pieniądze w całości wraz z odsetkami. Ile? Ci z nas, którzy płacili ubezpieczenie ochronne kart kredytowych w UK od 14 Stycznia 2005 roku, za ochronę nieautoryzowanych transakcji £30 za każdy rok plus odsetki np: od 2005 do 2013 8 lat x £30 = £240, oraz ochronę tożsamości 8 x £80 = £640. Kwoty są orientacyjne i będą różne w zależności od tego jak długo ubezpieczenie było płacone plus odsetki.

Które produkty bankowe i jakie banki będą wypłacać odszkodowanie

Co należy teraz zrobić?

Czekać, już niedługo od 29 Sierpnia zostaną rozesłane listy do wszystkich osób, które mają lub miały ten rodzaj ubezpieczenia, następna korespondencja zostanie wysłana na jesieni z prośbą o głosowanie czy system rekompensat powinien być nadal realizowany. System musi zostać następnie zatwierdzony przez Sąd Najwyższy w UK, aby następnie na wiosnę 2014 mógł wejść w życie.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *