...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Usunąłeś Filtr DPF Twoje Auto Nie Przejdzie MOT

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Kierowcy, którzy starają się obejść problemy z filtrem DPF poprzez jego usunięcie, teraz mogą napotkać problemy podczas testu MOT, innymi słowy ich auto nie przejdzie pozytywnie testu.

dpf

W lutym Departament Transportu w UK (DVLA) zmienił zasady dotyczące testów MOT dla zmotoryzowanych, których auta zostały fabrycznie wyposażone w filtr DPF w ramach europejskich przepisów dotyczących zmniejszenia emisji spalin o około 80%. Przepisy te weszły w życie pięć lat temu, ale niektóre silniki miały je przez prawie dwie dekady.

Instalacja filtrów DPF pozytywnie wpływa na środowisko, jak również zmniejsza opłaty związane z podatkiem drogowym (Tax Road). Ale wielu kierowców nowoczesnych samochodów z silnikiem diesla wyposażonego w filtr DPF napotyka koszty związane z wymianą filtra DPF, ponieważ zbyt łatwo ulegają zatkaniu. Problem występuje najczęściej, kiedy auto wykonuje krótkie odcinki, wówczas DPF może się zatkać, ponieważ jest zbyt mało czasu na rozpoczęcie procesu regeneracji.

W rezultacie niektórzy właściciele aut decydują się na usunięcie DPF. Obecnie wiele warsztatów oferuje usunięcie filtrów DPF, jednak jest to przestępstwo, ponieważ pojazd nie spełnia już normy.

Auta z silnikiem diesla produkowane od 2009 roku, powinny być wyposażone w filtr DPF Nowe zmiany w testach MOT jasno określają, że jeśli filtr DPF został usunięty, auto nie przejdzie testu MOT.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.