...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Prawo jazdy provisional w UK czy mogę prowadzić auto z ubezpieczeniem, jeśli nie jestem dodany do polisy?

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Prawo jazdy provisional w UK, mam angielskie prawo jazdy Provisional Driving Licence od kilku lat, jednak nie miałam jeszcze okazji prowadzić auta. Czy mogę prowadzić auto sama?

„Niedawno mój partner stał się właścicielem auta i kupił ubezpieczenie comprehensive, jednak na polisie widnieje tylko on sam. Niedawno oświadczył, że mogę prowadzić jego auto pod warunkiem, że on będzie podróżował razem ze mną, moje imię jednak nie znajduje się na polisie ubezpieczeniowej, czy to jest legalne? Od kiedy będę jeździła tym autem z kierowcą, obok, który posiada prawo jazdy Full UK i ubezpieczenie comprehensive? Czy wciąż będę potrzebowała własnego ubezpieczenia, aby legalnie poruszać się po drogach UK z moim prawem jazdy provisional? Kasia Londyn.”

Czym jest Provisional Driving Licence?

Mając tymczasowe prawo jazdy, możesz zacząć uczyć się jeździć samochodem po drogach publicznych, ale wiąże się to z pewnymi obowiązkami. Przez cały czas musi Ci towarzyszyć posiadacz pełnego prawa jazdy, który ukończył 21 lat, jest uprawniony do prowadzenia pojazdu, którym kierujesz i posiada prawo jazdy od trzech lat.

Kiedy mogę otrzymać provisional driving licence?

O provional driving licence możesz ubiegać się w wieku 15 lat i 9 miesięcy. Aby zakwalifikować się do zgłoszenia, musisz także umieć odczytać tablicę rejestracyjną z odległości 20 metrów. Możesz używać tymczasowego prawa jazdy od 16 roku życia, jeśli chcesz jeździć na motorowerze lub lekkim quadzie. Ale nie będziesz mógł go używać do prowadzenia samochodu, dopóki nie skończysz 17 lat. Tymczasowa licencja wydana przez DVLA kosztuje 34 funty online lub 43 funty pocztą.

prawo jazdy provisional

W nawiązaniu do pytania, zapytaliśmy w kilku miejscach:

Prawo Jazdy Provisional Według Brytyjskiego Stowarzyszenia Ubezpieczycieli

Każdy kierowca posiadający prawo jazdy provisional w UK powinien być dodany do polisy auta, które będzie prowadził. Pełnoprawny kierowca powinien skontaktować się z ubezpieczycielem w celu poinformowania go o fakcie, ubezpieczyciel zmieni polisę zgodnie z tym. Oznacza to, że będzie naliczona opłata administracyjna oraz zmieniona składka ubezpieczeniowa.

Prawo Jazdy Provisional Według DVLA

Każdy kierowca z prawem jazdy provisional musi być dodany do polisy ubezpieczeniowej. Jeśli kierowca nie zostanie dodany do polisy może zostać nałożona na niego kara w postaci mandatu karnego w wysokości £300, oraz dodane sześć punktów karnych do prawa jazdy. Dodatkowo właściciel auta może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za udostępnienie pojazdu kierowcy bez ubezpieczenia.

Zgodnie z informacjami na stronie gov.uk, kierowca z prawem jazdy provisional może ćwiczyć umiejętności jazdy samochodem z drugim pełnoprawnym kierowcą z prawem jazdy Full UK, który ukończył 21 lat. Kierowca ten powinien również posiadać prawo jazdy w tej samej kategorii, co jego podopieczny, co najmniej 3 lata. Auto powinno zostać oznaczone tablicą „L” w widocznym miejscu z przodu i tyłu pojazdu, kierowca z prawem jazdy provisional nie może prowadzić auta na autostradzie.

Prawo Jazdy Provisional Jak Wystąpić Złożyć Aplikację

provisional driving licence jak aplikować

Jak możesz złożyć aplikację o prawo jazdy provisional. Obejrzyj krótki film jak to zrobić prosto online. Linkn do aplikacji gov.uk 

Masz już provisional i chcesz zdać egzamin na full zobacz więcej tutaj

Ubezpieczenie Auta

  • Uzyskaj szybką wycenę ubezpieczenia dla Twojego auta. Twoje zapytanie zostanie wysłane do brokera ubezpieczeniowego, który skontaktuje się Tobą. Rozmowa w języku polskim.
 

Weryfikacja

 

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.