Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Nielegalne Inwestycje Shemat Ponzi Piramida Finansowa

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Nielegalne Inwestycje Shemat Ponzi Piramida Finansowa

Pokusa zarobienia szybkich pieniędzy jest nie do odparcia.Gustownie zapakowany plan wzbogacenia się ,niekiedy jest tak zbudowany aby odwrócić uwagę od zagrożenia jakie może nieść za sobą branie w nim udziału .Wielka Brytania podobnie jak inne kraje także odnotowuje tego rodzaju działalności .Shemat Ponzi inaczej piramida finansowa jej idea jest z założenia prosta .Założyciele takiego programu opierają się na naiwności późniejszych uczestników, którzy mogą być nieświadomi ,że uczestniczą w oszustwie finansowym ,które może ich drogo kosztować nie tylko finansowo.
Shemat Ponzi (fałszywa inwestycja) nazwa od nazwiska Charls Ponzi , który to w 1920 roku używał tej techniki dla wzbogacenia.Sam Ponzi jej nie wymyślił (np Charls Dickens’s w 1857 roku opisał tę technikę)
Systemy Ponzi dla odwrócenia uwagi przybierają rózne postacie , mogą to być np:

– Inwestycje online tzw (HYIP- High Yield Investment Programs)
– Różnego rodzaju programy partnerskie w wersji online i nie tylko , gdzie nie występuje żaden produkt tylko wpłata za udział w programie i dalszy werbunek.

Programy tego typu za każdym razem przyjmują inną postać aby odwrócić uwagę potencjalnych uczestników, ale idea zawsze jest ta sama ,zarobić na naiwności innych .
W Wielkiej Brytanii przestrzega przed braniem udziału w tego typu systemach FSA, nawet na wczesnym etapie.cyt „Konsumenci powinni być ostrożni z każdą inwestycją oferującą niesamowite zyski ,jeśli brzmi to zbyt pięknie aby mogło być prawdziwe ,prawdopodobnie jest”.FSA dodaje ponieważ oszustwa tego typu są z definicji nieautoryzowane i konsumenci nie mają żadnej ochrony  kiedy taki system padnie.

Jak działa system Ponzi
1.Założyciele Inwestorzy są początkowo wynagradzani z wysokiej stopy zwrotu inwestycji , ale potrzebują więcej inwestorów w systemie , aby utrzymać ten poziom zwrotu.

2.Kolejni Inwestorzy ich inwestycje za przystąpienie do programu są użyte na opłacenie inwestycji pierwszych i aby sami mogli zwiększyć swoje zyski są zmuszeni do poszukiwań następnych inwestorów.

3.Kolejni Inwestorzy przystępują do programu , ale otrzymują jeszcze mniej zwrotu z inwestycji.Cykl trwa aż liczba nowych inwestorów maleje zwrot z inwestycji maleje i schemat się wali.

źródło BBC News.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *