...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Kradzież Tożsamości To Może Przydarzyć Się Również i Tobie

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Kradzież tożsamości może okazać się dla nas bolesna, dane osobowe skradzione i wykorzystane przez przestępców do popełnienia oszustwa mogą zniszczyć w jednej chwili tak długo budowaną w UK historię kredytową.

Około jedna trzecia mieszkańców UK może się spodziewać, że zostanie ofiarą kradzieży tożsamości, co najmniej raz w życiu. Mogą upłynąć miesiące zanim ofiary uświadomią sobie, że padły ofiarą tego podłego przestępstwa. Kradzież tożsamości może być stresująca i frustrująca, ale jest też możliwa do uniknięcia. Podejmijmy więc właściwe kroki aby się przed tym chronić.
Około jedna trzecia mieszkańców UK może się spodziewać, że zostanie ofiarą kradzieży tożsamości, co najmniej raz w życiu. Mogą upłynąć miesiące zanim ofiary uświadomią sobie, że padły ofiarą tego podłego przestępstwa. Kradzież tożsamości może być stresująca i frustrująca, ale jest też możliwa do uniknięcia. Podejmijmy więc właściwe kroki aby się przed tym chronić.

Do kradzieży tożsamości dochodzi wtedy, kiedy oszuści wejdą w posiadanie wystarczająco dużo informacji na nasz temat takich jak: imiona, nazwiska, daty urodzenia, adresy zamieszkania obecne i poprzednie. Skradzione dane mogą zostać wykorzystane do poważnych nadużyć, a skutki tego mogą mieć bezpośredni wpływ na finanse ofiar, aby w przyszłości uzyskać pożyczkę, kartę kredytową lub kredyt hipoteczny do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Kradzież tożsamości do czego oszuści mogą wykorzystać nasze dane.

Oszuści mogą wykorzystać nasze dane identyfikacyjne w celu:

 • Otwarcia rachunku bankowego
 • Uzyskania karty kredytowej, pożyczki, świadczeń socjalnych.
 • Zamówienia towarów w naszym imieniu.
 • Przejęcia istniejących kont.
 • Zakupu telefonu komórkowego(kontrakt).
 • Uzyskania oryginalnych dokumentów takich jak: paszport, prawo jazdy w Twoim imieniu.

Kradzież tożsamości pierwsze sygnały

Jeśli zauważyłeś na swoim koncie transakcje za zakupy, których nie zrobiłeś, otrzymałeś rachunki za rzeczy, których nie kupiłeś lub otrzymałeś pismo od komornika za dług, który nie jest Twój, to najwyższy czas aby podjąć akcję.

Kradzież tożsamości jak zapobiegać

Nie mogę Tobie obiecać, że istnieje złoty środek ochrony danych osobowych, ale mogę Cię zachęcić do wykonania kilku kroków, które pomogą chronić Twoje dane osobowe. Oto one:

 • Nie wyrzucaj niczego co zawiera Twoje imię, nazwisko, adres lub dane finansowe bez zniszcenia tego w pierwszej kolejności.
 • Jeśli pojawi się niechciana wiadomość email lub telefon od kogoś kto podaje się za bank, towarzystwo ubezpieczeniowe z prośbą o podanie danych bezpieczeństwa, nigdy nie ujawniaj danych dostępowych takich jak: hasło, login, pin czy numery kont. Należy pamiętać, że bank nigdy nie prosi o podanie numeru PIN.
 • Jeśli chodzi o źródło rozmowy poproś rozmówcę, aby podał główny numer telefonu do centrali tak abyś Ty sam mógł połączyć się z powrotem.
 • Sprawdzaj swoje wypowiedzi starannie podczas rozmowy telefonicznej, Twoim zdaniem podejrzane pytania zgoś do banku.
 • Nie pozostawiaj rzeczy takich jak rachunki w miejsach gdzie inni mogą je zobaczyć.
 • Jeśli oczekujesz na korespondencję z banku w sprawie karty kredytowej, która nie nadchodzi, zgłoś to do banku.
 • Po przeprowadzce na nowy adres, poproś Pocztę aby przekierowała Twoją korespondencję na nowy adres, przez co najmniej rok.

Sprawdź swój raport kredytowy

Trzy największe agencje informacji kredytowej w UK oferują usługę powiadamiania o wszelkich najważniejszych zmianach w Twojej historii kredytowej. Raport ten może wskazywać na potencjalne oszustwa jeśli wystąpiły, są to: Callcredit Equifax i Experian śledzenie własnej historii kredytowej jest szczególnie przydatne, aby sparwdzić ją kilka miesięcy po zmianie adresu zamieszkania w UK.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.