Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Kradzież danych osobowych w UK: Odkrywamy pięć najbardziej pożądanych informacji dla których pozyskania oszuści zrobią wszystko

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Kradzież danych osobowych w UK, ponad 221 tysięcy osób padło ofiarą oszustw finansowych w zeszłym roku według danych z bazy CIFAS – National Fraud Database. Nie potrzeba wiele aby zdobyć wystarczającą ilość informacji w celu kradzieży tożsamości ( danych osobowych ). Oszuści są coraz bardziej przebiegli, doskonale znają luki, które sprawiają, w jaki sposób na przykład można ubiegać się o pożyczkę w czyimś imieniu.

Kiedy niektóre obszary poddawane są większej uwadze, oni znajdują inne nowe, na których żerują, aby w ten sposób się wzbogacić.

 • Plastikowe karty płatnicze na przykład – karty kredytowe, są produktem, na którym oszuści skupiają największą uwagę (dane wg CIFAS za 2013r) oszustwa z udziałem kart płatniczych wynoszą 30 % wszystkich nadużyć, o 4 % więcej w porównaniu z 2012r.

James Jones, szef spraw konsumenckich w Experian UK & Ireland uważa, że: „Nie trzeba wiele, aby zdobyć wystarczającą ilość informacji w celu kradzieży tożsamości, zawartość skradzionego portfela na przykład daje oszustom wiele możliwości, aby wpędzić nas w długi. Musimy pamiętać, że oszuści to jedna duża korporacja, która działa w celach zarobkowych, a więc to, co jest niezbędne dla naszego bezpieczeństwa, to monitorowanie naszego raportu kredytowego. Jeśli tylko zauważymy niepokojące sygnały, dobrze jest natychmiast podjąć odpowiednie kroki w celu ograniczenia szkód.”

W coraz większym stopniu fala oszustw przenosi się w świat wirtualny, mieszkańcy żyjący w skupiskach miejskich jak i imigranci mieszkający w wynajmowanych mieszkaniach coraz częściej padają ofiarą oszustów. Nieruchomości, gdzie panuje duża rotacja osób są szczególnie podatne na kradzież danych osobowych, jeśli ich lokatorzy nie przekierują korespondencji na nowy adres.

„W tym idealnym świecie oszust ma wiele możliwości, aby uzyskać wystarczającą ilość informacji od potencjalnej ofiary: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz aktualny adres do haseł i kodu PIN do kart i kont mówi CIFAS.”

Według CIFAS istnieje pięć najbardziej pożądanych rzeczy przez oszustów:

 1. Wyciąg z banku – jeśli oszust ma naprawdę dużo szczęścia, wyciąg z banku może wskazać limit w rachunku bieżącym, a także imię i nazwisko, adres i numer konta.
 2. Wyciąg z karty kredytowej – jeśli oszust nie posiada kodu PIN, oznacza to, że nie może korzystać z rachunku karty na rynku brytyjskim, ale może wystarczyć aby kupić od zagranicznych stron internetowych.
 3. Dostęp do sieci społecznych – na portalach społecznościowych podajemy swoją datę urodzenia i wystarczająco dużo informacji, aby oszuści mogli odgadnąć PIN i hasło.
 4. Kod zabezpieczający na odwrocie kary kredytowej – kod ten jest wykorzystywany do autoryzacji transakcji online. Oszuści, którzy zdołali zdobyć nasze imię i nazwisko, adres i dane karty są teraz w stanie zadzwonić do nas podając się za pracownika banku prosząc o ten kod, który pozwoli im ukraść nawet większe kwoty w różnych lokalizacjach.
 5. Prawo jazdy lub paszport – zapewnia istotną tożsamość ze zdjęciem, która może zostać zmieniona przez eksperta i użyta, aby udowodnić, że on lub ona to rzeczywistości jesteś TY.

Minimalizacja ryzyka. Jak można chronić się przed oszustami.

 • Hasła dostępu: Zawsze jak tylko to możliwe, staraj się używać bezpiecznych unikalnych haseł dla wielu kont internetowych.
 • Wiadomości email: Nie ulegaj pokusie otwierania wiadomości email, klikać linków otrzymanych od osób, których nie znasz.
 • Dane rachunku bankowego: Nie przechowuj nazwy kont i haseł w telefonie, lub też autouzupełnianiu przeglądarki internetowej telefonu (smartfona). Skradziony telefon będzie kopalnią złota dla oszustów.
 • Serwisy społecznościowe: Bądź ostrożny kogo lub od kogo akceptujesz zaproszenia do grona znajomych ( Facebook ). Pamiętaj również, aby nie publikować dużej ilości danych osobowych w profilu, wszystko może być wykorzystane przez oszustów.
 • Raport kredytowy: Monitorowanie raportu kredytowego i wyciągu bankowego regularnie pomoże Ci dostrzec wszelkie podejrzane działania jak najszybciej, aby uniknąć strat finansowych.

Zródło CIFAS & Experian

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *