Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Tax Credit LTD zawieszone

podatki uk
Tax Credit LTD zawieszone. HMRC uniemożliwił Tax Credits Ltd możliwość działania jako agent zwrotu podatku. Podejrzenie prania pieniędzy.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

W ramach represji związanych z firmami zajmującymi się zwrotem podatku, HMRC uniemożliwił Tax Credits Ltd możliwość działania jako agent zwrotu podatku.

Organ podatkowy stwierdził, że posunięcie to było spowodowane wykryciem poważnych naruszeń w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Co to oznacza dla klientów Tax Credits Ltd i jak możesz bezpłatnie ubiegać się o ulgi podatkowe, udając się bezpośrednio do HMRC.

Co stanie się z moim zwrotem podatku?

HMRC powiedział, że około 11 000 osób, które złożyły wniosek o zwrot podatku za pośrednictwem Tax Credits Ltd, zostało zamrożonych podczas dochodzenia, które rozpoczęło się w maju 2022 r.

Ci, którzy nadal czekają na zwrot podatku, otrzymają pieniądze bezpośrednio od HMRC. Te zwroty będą dokonywane automatycznie.

HMRC skontaktuje się ze wszystkimi klientami Tax Credits Ltd, których to dotyczy, do końca marca w celu wyjaśnienia ich zwrotu.

Dlaczego firma Tax Credits Ltd została zamknięta?

HMRC powiedział, że Tax Credits Ltd dopuściła się „poważnych naruszeń w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy” – przepisy te są wymagane przez firmy działające jako agenci podatkowi, aby zapobiec praniu pieniędzy przez firmy dla przestępców.

W rezultacie działalność firmy Tax Credits Ltd jako agenta ds. zwrotu podatku jest obecnie przestępstwem.

We wrześniu 2022 r. organ podatkowy zapowiedział, że zwróci 60 000 osób, które skorzystały z Tax Credits Ltd w okresie od grudnia 2021 r. do maja 2022 r., po wprowadzeniu przez firmę nowego procesu rejestracji. HMRC powiedział, że nie jest usatysfakcjonowany tym, że nowy system wystarczająco informował klientów o tym, na co się podpisują.

Jak działają firmy zajmujące się zwrotem podatku?

Firmy zajmujące się zwrotem podatku oferują usługę, która pomaga klientom ubiegać się o nadpłacony podatek od HMRC – w niektórych przypadkach mogą to być pieniądze, o które ludzie nie zdawali sobie sprawy, że mogą się ubiegać, lub mogą nie chcieć iść bezpośrednio do HMRC.

Firmy zajmujące się zwrotem podatku składają wniosek w imieniu klienta, a jeśli zakończy się pomyślnie, HMRC zazwyczaj wysyła do firmy czek rabatowy. Firma odlicza swoją opłatę od tej kwoty i wypłaca Ci resztę.

Wielu klientów jest zadowolonych z usług, które otrzymują, ale po 12-tygodniowych konsultacjach dotyczących firm w zeszłym roku, HMRC odkrył kwestie związane z prawnie wiążącym „aktem cesji”, który umożliwia agentom podatkowym dochodzenie roszczeń w Twoim imieniu.

Można to cofnąć tylko za zgodą zarówno klienta, jak i firmy, a firma może pobierać płatności z przyszłych ulg podatkowych tak długo, jak długo obowiązuje – nawet jeśli nie złożyła wniosku w Twoim imieniu.

Większość skarg do HMRC wynikała z tego, że klienci nie rozumieli lub nie byli świadomi tej umowy – co odzwierciedla to, co ustaliliśmy w naszym dochodzeniu.

Co więcej, ponieważ firmy zajmujące się zwrotem podatku są nieuregulowane, konsumenci nie mogą zwrócić się do Rzecznika ds. Usług Finansowych, jeśli mają skargę.

Zmiany wprowadzane przez HMRC

W zeszłym miesiącu organ podatkowy ogłosił pakiet działań mających na celu wprowadzenie usprawnień dla klientów ubiegających się o zwrot podatku od osób trzecich. Obejmują one:

  • zaprzestanie stosowania prawnie wiążących cesji i zastąpienie ich „nominacjami agentów”, które można anulować w dowolnym momencie
  • wprowadzenie nowego procesu rejestracji agentów podatkowych, aby HMRC mógł sprawdzić nadzór nad praniem brudnych pieniędzy
  • aktualizacja standardów, z wymaganiami dotyczącymi 14-dniowych okresów karencji i większej przejrzystości.

Jak ubiegać się o zwrot podatku bezpośrednio z HMRC

Zwrot podatku HMRC w wysokości do 3 374 £ może pokryć Twoje rachunki za energię — sprawdź terazNależny Ci będzie zwrot podatku, jeśli zapłaciłeś za dużo podatku. Może tak być, jeśli:

  • rozpocząłeś nową pracę i masz nieprawidłowy kod podatkowy PAYE
  • uzyskałeś dochód z zagranicy
  • otrzymałeś odsetki od zwrotu PPI
  • otrzymałeś odprawę
  • masz więcej niż jedną pracę
  • pracowałeś tylko przez część roku podatkowego
  • kwalifikujesz się do zasiłku małżeńskiego z datą wsteczną.

W wielu przypadkach HMRC automatycznie oblicza nadpłacony podatek i wysyła formularz P800, aby wyjaśnić, jak ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Jeśli tak się nie stało i uważasz, że należy Ci się zwrot pieniędzy, możesz przejść przez proces online HMRC krok po kroku.

Zostaniesz zapytany, za co zapłaciłeś zbyt wysoki podatek, zanim przejdziesz przez serię pytań, aby dowiedzieć się nieco więcej o swojej sytuacji.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *