Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Jak Odzyskać Zwrot PPI Najczęściej Zadawane Pytania

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Zwrot PPI Jak odzyskać? Jednym z powodów dlaczego jesteśmy zmuszeni korzystać ze zwrotu PPI to ten że PPI zostało nam dodane do kredytu pożyczki bez naszej wiedzy. Poniżej znajdują się odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań w związku ze zwrotem PPI.

Zwrot PPI Najczęściej Zadawane Pytania

1. Skąd mam wiedzieć, czy miałem, mam PPI?
Wystarczy sprawdzić obecne lub byłe wyciągi, umowy zaciągniętych pożyczek, kredytów w banku czy są tam opłaty PPI, choć mogą występować pod innymi nazwami płatności: ASU (ochrona na wypadek choroby i utraty pracy), ubezpieczenie karty kredytowej. Generalnie poszukujemy ubezpieczeń w celu pokrycia spłat pożyczek, kart kredytowych, kart sklepowych oraz innych kart debetowych na wypadek choroby lub utraty pracy. Jeśli nie mamy co do tego pewności warto zapytać kredytodawcy. I choć sam w sobie produkt ten jest zły, to był również niezwykle korzystny dla banków szczególnie ich drogie wersje. To własnie dlatego banki sprzedawały go przez lata, nawet osobom, które go nie potrzebowały.

2. Zwrot PPI jak daleko wstecz możemy pójść?

Tak długo jak PPI było aktywne w ciągu ostatnich sześciu lat, lub wciąż jest aktywne odzyskanie go jest w porządku: np. jeśli kredyt pożyczka była wzięta przed 2010 rokiem i jest wciąż spłacana lub została już spłacona.

3. Nie pamiętam jaki bank był moim pożyczkodawcą.

Pliki referencyjne zaciąganych kredytów są przechowywane na stronie equifax.co.uk oraz experian.co.uk, znajdują się tam szczegóły całego kredytowania i mamy prawo je zobaczyć w cenie 2GBP. Możemy spróbować również bezpłatnie na stronie mse.me/creditrating/

4. Nie mogę znaleźć moich dokumentów

Często możemy odzyskać PPI bez dokumentów kredytowych ( pożyczki), ale najlepiej jeśli skontaktujemy się z naszym pożyczkodawcą i poprosimy o kopię dokumentów zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim. Pożyczkodawca musi spełnić nasze żądanie, ale może naliczyć opłatę 1GBP. Jeśli nasze konto jest już zamknięte możemy poprosić o pełne odzyskanie naszego konta (to może kosztować 10GBP)

5. Czy mogę ubiegać się o zwrot PPI z kilku kont?

Tak. Każdą polisę PPI, możemy traktować jako oddzielne roszczenie.

6. Mój pożyczkodawca nie istnieje, lub został przejęty / kupiony przez inną instytucję

Jeśli nasz pożyczkodawca został przejęty kupiony przez inną instytucję, nasze roszczenie jest do odebrania zgodnie z Financial Services Compensation Scheme, który to obejmuje zobowiązania nieistniejących ubezpieczycieli. Jeśli pożyczkodawca został przejęty należy zgłosić roszczenie do obecnego właściciela.

7. Co możemy zaliczyc do nieuczciwej sprzedaży PPI?

a) powiedziano nam, że PPI jest obowiązkowe. To było kłamstwo. Nie powinniśmy być zmuszani do wzięcia PPI w zamian za obietnice, że nasz kredyt, pożyczka będzie tańsza, lub szanse na jej uzyskanie się zwiększą.

b) PPI zostało nam dodane bez naszej zgody. Niekiedy podejrzany personel banku zachęcał do podpisania umowy nie mówiąc o dodanym PPI, lub PPI zostało dodane nawet jeśli odmówiliśmy. W ten sposób przeoczone PPI zwiększyło koszty naszego kredytu, nie wiedząc, że wciąż je płacimy.

c) Nasz stan zdrowia uniemożliwiał nam kupienie polisy, jeśli tak było powinniśmy zostać poinformowani o wyłączeniu naszych dolegliwości z ochrony ubezpieczeniowej. Taka sytuacja uniemożliwiała nam kupienie PPI zamiast tego PPI zostało dodane.

d) Pracowaliśmy na własny rachunek, byliśmy bezrobotni lub na emeryturze. Większość PPI obejmuje bezrobocie tak więc w tym przypadku PPI było bezwartościowe dla nas.

8. Jak mogę udowodnić że PPI zostało mi błędnie sprzedane?

Powinniśmy załączyć dokumentację kredytu, pożyczki w swojej skardze – roszczeniu. Jeśli nie mamy dokumentacji nie powinniśmy się zniechęcać. Banki i Rzecznik Praw Obywatelskich opierają się na tym, że to co mówimy jest prawdą, oraz na tym co zespoły sprzedaży zazwyczaj mówiły w momencie kiedy otrzymywaliśmy kredyt. Tak więc to nie powinno zablokować nam otrzymanie naszych pieniędzy z powrotem.

9. Co zrobić jeśli bank odrzuci nasz wniosek?

Wzruszyć ramionami i iść dalej. odrzucenie naszego roszczenia zwrotu PPI przez bank nie jest niczym nadzwyczajnym. To, że bank odrzuci nasze roszczenie nie oznacza, że nie ma sprawy. Następnym krokiem będzie wypełnienie formularza w darmowym serwisie Finansowego Rzecznika Praw Obywatelskich – finansial- ombusman.org.uk, który oceni czy jesteśmy ofiarami sprzedaży PPI. Około 72% osób, które wysłały skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich wygrały swoje roszczenie, należy tu pamiętać o tym, że wszystkim tym osobom bank odrzucił roszczenie w pierwszej kolejności.

10. Czy zapłacimy podatek od odzyskanych pieniędzy?

Nie w sprawie refundacji, lecz zapłacimy od odsetek, które są nam wypłacone z odszkodowaniem za PPI. To tak jak byśmy trzymali nasze pieniądze na rachunku oszczędnościowym.

I na koniec kilka słów na temat firm tzw. Claim Management Companies, które oferują pomoc w odzyskaniu naszego PPI. Korzystając z usług tych firm zapłacimy za ich usługi prowizję z od kwoty, która zostanie odzyskana, są to różne stawki od 25% – 40%. Koszty tych firm nie są refundowane przez banki. Powinniśmy zwrócić uwagę na to do kogo zwracamy się o pomoc, niekiedy firmy, które oferują nam pomoc w odzyskaniu PPI nie są autoryzowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a niekiedy żądają zapłaty za usługę z góry. Nie dajmy się nabrać nie płaćmy z góry pieniędzy za coś być może czegoś nigdy nie otrzymamy. Odzyskać PPI możemy sami, lecz jeśli z jakiegokolwiek powodu nie czujemy się w tym silni warto rozważyć skorzystanie z pomocy firmy, która nam w tym pomoże.

źródło MoneySavingExpert

Kategoria:

Reklama

3 odpowiedzi

  1. Mój wniosek jest już w trakcie realizacji. Zdecydowałam się na pomoc prawników sama nie mam czasu 🙂 ale jak za co jeśli mi pomogą odzyskać to PPI to super, jak widzę są i zwolennicy łatwych pieniędzy którzy by brali akonto, trzeba na nich uważać nie ma co płacić z za coś czego jeszcze nie ma

  2. Ostatnio daje się zauważyć aktywność firm, które chcą nam pomóc w odzyskaniu PPI i choć sam do niedawna nie byłem tym zainteresowany to muszę jak widać przejrzeć swoje umowy pożyczek czy coś takiego płaciłem, widzę że czynności te nie są aż tak skomplikowane warto spróbować samemu się tym zająć. Pomoc firmy traktuję jako ostateczność. dzięki za informacje dla mnie pomocne Pozdrawiam Marek

  3. bank odrzucił mój wniosek za pierwszym razem, warto jest pójść dalej i złożyć skargę do Rzecznika Praw Konsumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *