Reklama

logo
Pożyczki w UK £100 - £5000

Masz złą historię kredytową? Wszystkie historie kredytowe mogą być brane pod uwagę! Długość pożyczki do 36 miesięcy

Popularne Teraz

Telefoniczni Hakerzy – Czy Powinniśmy Się Ich Obawiać

Spis Treści

Telefon nie służy już tylko do prowadzenia rozmów telefonicznych i wysyłania sms-ów. Żyjemy obecnie w erze smartfonów – czyli tak zwanychhack zminiaturyzowanych komputerów niekiedy o parametrach lepszych niż komputery sprzed 10 lat.

Jak dobrze wiemy użytkownicy komputerów są narażani każdego dnia na ataki hakerskie, i choć nie chodzi tu o jakieś celowe ataki hakerskie na nasz osobisty komputer to możemy być poddani tym atakom nieświadomie odwiedzając strony internetowe oraz pobierając programy z sieci, które mogą być zainfekowane wirusami i innego typu szpiegowskim oprogramowaniem.

Wracając jednak do telefonów, mając telefon i internet też mamy zagrożenie wirusami. Statystyki mówią jednoznacznie, że najbardziej zagrożone i narażone na zainfekowanie wirusem są telefony z systemem Android. Android jest popularnym systemem, ponad połowa telefonów znajdujących się obecnie na rynku ma ten system operacyjny. Jednak jego popularność i otwartość sprawia że interesują się nim również cyberprzestępcy.

W jaki sposób więc cyberprzestępcy mogą dostać się do naszego telefonu z systemem android? Jedną z najczęstszych furtek dla hakerów są aplikacje, niektóre z tych aplikacji są tworzone wręcz przez hakerów. Skutki zainstalowania zainfekowanej aplikacji mogą być dla nas nieprzyjemne i bardzo kosztowne np; wysyłane sms-y premium bez naszej wiedzy. Wirusy mogą monitorować naszą pracę rejestrując hasła do naszej poczty internetowej, czy do konta bankowego. Dlatego też w telefonie podobnie jak w komputerze powinniśmy zainstalować oprogramowanie antywirusowe, które choć w części ochroni naszą prywatność przed cyberprzestępcami.

 

Uważasz, że informacje są pomocne?
Prosimy podziel się - Udostępnij

1 odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *