Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Wirus GameOver Zeus potencjalnie niebezpieczny wyrafinowany czyszczący konta bankowe.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Czy Twój komputer może być lub jest zainfekowany nowym wirusem o nazwie GameOver Zeus? W tym krótkim artykule znajdziesz informacje jak zidentyfikować ten niebezpieczny wirus komputerowy, jak unikać zainfekowania komputera oraz w jaki sposób go usunąć.

GameOver Zeus może dosłownie oznaczać koniec gry dla użytkownika komputera. GameOver Zeus jest bardzo wyrafinowanym rodzajem złośliwego oprogramowania zaprojektowanym specjalnie do kradzieży danych bankowych i innych uwierzytelniających z naszego komputera. Jest dystrybuowany poprzez email – spam, oraz wiadomości phishingowych.

Bez wiedzy użytkowników ich zainfekowane komputery stają się częścią globalnej sieci zainfekowanych komputerów znanej, jako botnet, potężnego narzędzia online, które cyber przestępcy wykorzystują do własnych niecnych celów.

W przypadku wirusa GameOver Zeus, jego głównym celem jest zdobycie danych bankowych z zainfekowanych komputerów, a następnie użycie ich aby zainicjować lub przekierować przelewy na konta bankowe, które są kontrolowane przez przestępców. Straty przypisywane GameOver Zeus według danych FBI szacowane są na ponad 100 mln dolarów.

Modyfikacja wirusa posiada infrastruktury zdecentralizowane polecenia typu per-to-per, a nie scentralizowane pne, co oznacza, że instrukcje do zainfekowanych komputerów mogą pochodzić z jednego z zainfekowanych tak, więc uważajmy, co wysyłamy do swoich znajomych. Jak duży jest zasięg działania wirusa widać na zdjęciu poniżej.

gameover zeus zasięg

Czy Twój komputer może być zainfekowany?

 • Jeśli nie posiadamy ochrony antywirusowej, bardzo łatwo możemy narazić nasz komputer na infekcję wirusem tak, więc jeśli:
 • Twój komputer działa bardzo powoli.
 • Kursor porusza się chaotycznie.
 • Zauważyłeś nieautoryzowane loginy do kont bankowych lub nieautoryzowane przelewy.
 • Na pulpicie komputera pojawia się nieoczekiwanie tekstowe okno rozmowy.
 • Twoje pliki na komputerze są zablokowane i żądanie okupu występuje w zamian za ich odblokowanie.

Jeśli zauważyłeś jedno z powyższych prawdopodobnie Twój komputer został zainfekowany wirusem GameOver Zeus.

Jak uniknąć zainfekowania komputera przez GameOver Zeus

 • Miej pewność, że Twoje oprogramowanie antywirusowe jest aktualizowane na bieżąco.
 • Włącz automatyczne poprawki dla systemu operacyjnego i przeglądarek internetowych.
 • Używaj silnych haseł, nie używaj tych samych haseł do wszystkiego.
 • Pobieraj darmowe oprogramowanie tylko ze stron, które znasz i którym ufasz. Złośliwe oprogramowanie możemy pobrać w pakiecie np. gry, programów do udostępniania plików i niestandardowych pasków narzędzi.
 • Nie należy otwierać załączników w niechcianych wiadomościach email, nawet, jeśli pochodzą od osób z listy kontaktów, klikać linków w wiadomości email nawet, jeśli myślisz, że wygląda bezpiecznie.

Jak zwalczyć wirusa GameOver Zeus

Poniżej znajdują się pomocne linki gdzie możemy pobrać oprogramowanie, które pomoże wyeliminować infekcję komputera. Jeśli uważasz, że nie jesteś w stanie sobie z tym poradzić, rozważnym krokiem będzie poszukanie pomocy u specjalisty, który usunie zagrożenie z Twojego komputera.

McAfee – Stinger

http://www.mcafee.com/us/downloads/free-tools/how-to-use-stinger.aspx

F-Secure

http://www.f-secure.com/en/web/home_global/online-scanner (Windows Vista, 7 i 8)

http://www.f-secure.com/en/web/labs_global/removal-tools/-/carousel/view/142 (Windows XP)

Heimdal

http://goz.heimdalsecurity.com/ (Microsoft Windows XP, Vista, 7, 8 and 8.1)

Microsoft

http://www.microsoft.com/security/scanner/en-us/default.aspx (Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, and Windows XP)

Sophos

http://www.sophos.com/en-us/products/free-tools/virus-removal-tool.aspx  (Windows XP (SP2) and above) 

Symantec

http://www.symantec.com/connect/blogs/international-takedown-wounds-gameover-zeus-cybercrime-network (Windows XP, Windows Vista and Windows 7)

Trend Micro

http://about-threats.trendmicro.com/us/webattack/3136/GOZ%20and%20CryptoLocker%20Malware%20Affecting%20Users%20Globally (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8/8.1, Windows Server 2003, Windows Server 2008, and Windows Server 2008 R2)

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *