Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Korea Północna – Pierwszy Atak Tango Down

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Korea Północna została zaatakowana – ale nie chodzi tu o ataki sił zbrojnych, lecz o atak wirtualny.

Tango Down Konto serwisu internetowego Urminzokkiri na Twitterze wyświetlało komunikat "hacked". Avatar konta został zmieniony na obraz tańczącej pary z napisem "Tango Down"
Tango Down
Konto serwisu internetowego Urminzokkiri na Twitterze wyświetlało komunikat „hacked”. Avatar konta został zmieniony na obraz tańczącej pary z napisem „Tango Down”

Grupa hakerów Anonymous potwierdziła dziś atak hakerski na profile kont Twittera powiązanych z Koreą Północną. Jedna z koreańskich witryn pod nazwą Uriminzokkri została wyłączona po tym jak jej konta społecznościowe Twittera i Flickr zostały naruszone przez hakerów. Anonymous twierdzą, że uzyskali dostęp do około 15.000 kont użytkowników z bazy danych uniwersytetu. Atak hakerski został przeprowadzony w związku z operacją: „Operation Free Korea”. Hakerzy wezwali w nim obecnego lidera Kim Jong-un do ustąpienia oraz powołania rządu demokratycznego dla Korei Północnej a także wezwali do udostępnienia internetu bez cenzury.

Obecnie w Korei tylko nieliczni mają dostęp do internetu, który jest cenzurowany i przypomina bardziej wewnętrzną strukturę gdzie można uzyskać dostęp do kilku stron w dodatku rządowych.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *