Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

W UK 13.000 Czarno-Białych Telewizorów Wciąż w Akcji

Znajdziesz tutaj:

loan finder

czarno-biały-telewizor

Ponad 13.000 gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii nadal używa czarno-białych telewizorów podaje TV Licensing.

Według danych TV Licensing największa liczba tzw. monochromatycznych (czarno-białych) telewizorów była zlokalizowana w Londynie na drugim i trzecim miejscu plasowało się Birmingham i Manchester. Liczba licencji telewizyjnych w Wielkiej Brytanii wydawanych właścicielom czarno-białych telewizorów spdała z 212.000 w 2000 roku do 13.202 na początku 2013. Licencja telewizyjna dla czarno-białych odbiorników kosztuje £49, a dla kolorowych £145,50.

W swej wypowiedzi rzecznik TV Licensing Stephen Farmer powiedział: „To niezwykłe, że w dobie pełnej cyfrowej telewizji 41% gospodarstw domowych posiadających HDTV gdzie Brytyjczycy mając dostęp do programów telewizyjnych w internecie, ponad 13.000 gospodarstw domowych wciąż ogląda swoje ulubione programy telewizyjne w czarno-białej telewizji.” Historyk telewizji i radio technologii John Trenouth uważa, że dalsze użytkowanie czarno-białych odbiorników może w dużej mierze wytłumaczyć, że mogą to być gospodarstwa domowe o niskich dochodach, które chcą zaoszczędzić na opłacie za licencję telewizyjną. Dalej dodał „Zawsze będzie mała liczba użytkowników, którzy preferują obrazy monochromatyczne, ponieważ nie chcą wyrzucać działającego kawałka nadal działającej technologii.”

Być może upłynie następne 10 lat od teraz, kiedy liczba licencji na czarno-białe odbiorniki spadnie do kilkuset do tej samej liczby odbiorników, które były w użyciu w dniu otwarcia telewizji BBC 70 lat temu. Nasuwa się jednak pewien wniosek jak można oszczędzić na opłacie, której żaden użytkownik odbiornika telewizyjnego w Wielkiej Brytanii nie lubi, i chcąc jej uniknąć skrzętnie skrywa swój odbiornik podczas wizyty agenta z TV Licensing.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *