Reklama

logo
Pożyczki w UK £100 - £5000

Masz złą historię kredytową? Wszystkie historie kredytowe mogą być brane pod uwagę! Długość pożyczki do 36 miesięcy

Popularne Teraz

Za Nadwagę W Samolocie Zapłacą Więcej

Spis Treści

Australijskie Linie Lotnicze „Air Samoa” zdecydowały się na nowe rozwiązanie opłat za bilety lotnicze. Chcą kasować pasażerów w zależności odnadwagawsamolocie ich wagi, a nie za miejsce w samolocie.

Szef lini lotniczych Air Samoa podczas wypowiedzi dla radia ABC starał się bronić nowego stanowiska linii lotniczych dotyczącego nowych opłat za miejsce w samolocie. Nowy sposób naliczania cen za bilety lotnicze bedzie bowiem korzystniejszy dla tych, którzy mniej ważą, ci ciężsi mogą zapłącić więcej. Chris Langton szef linii tłumaczy, że pasażerowie zamiast płacić za siedzenia, zapłacą stałą cenę za kilogram, która zmieni się w zależności za od długości trasy.

Jest jeszcze jeden aspekt, o którym wspomina Chris Langton – zasugerował również, że może to pomóc w promowaniu zdrowego stylu życia w rejonie Samoa, który ma jeden z największych na świecie poziomów otyłości – mówi

„Ludzie są na ogół coraz bardziej świadomi wagi, jest to zatem kwestia zdrowia, obecnie możemy spotkać coraz więcej cięższych osób niż 50 lat temu. Uważamy więc , że rynek lotniczy zacznie niedługo brać to po uwagę”.

Tak więc to już chyba kwestia czasu kiedy przewoźnicy europejscy zaczną patrzeć w tę stronę.

Uważasz, że informacje są pomocne?
Prosimy podziel się - Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *