Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

System ETA w UK uruchomiony wkrótce

System ETA UK
System ETA w UK rozpocznie wkrótce rejestrację. Wszyscy podróżujący z zagranicy będą potrzebować pozwolenia na wjazd lub tranzyt przez Wielką Brytanię.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Wielka Brytania uruchomi elektroniczny system autoryzacji podróży (ETA). Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że granice zostaną w pełni zdigitalizowane do 2025 roku . Ta cyfryzacja obejmuje uruchomienie ETA UK , nowego elektronicznego zezwolenia na podróż dla obcokrajowców bezwizowych.

Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel potwierdziła nadchodzące zmiany w brytyjskiej polityce wizowej . Stwierdziła, że ​​nowy system ETA zapewni rządowi dokładniejsze informacje o migracji.

ETA w UK od kiedy?

Rząd Wielkiej Brytanii twierdzi, że system ETA zostanie wprowadzony na początku 2023 roku i stanie się w pełni operacyjny do końca tego roku.

Po wprowadzeniu ETA wszyscy podróżujący z zagranicy będą potrzebować pozwolenia na wjazd lub tranzyt przez Wielką Brytanię. Obejmuje to obywatele krajów zwolnionych z obowiązku wizowego , którzy będą potrzebować ETA.

Czym jest ETA?

Rząd brytyjski podkreślił podobieństwa między brytyjską ETA a systemami imigracyjnymi obowiązującymi w innych krajach, takich jak Stany Zjednoczone ESTA . W 2023 r. UE uruchomi również własny program zniesienia wiz cyfrowych, ETIAS.

System ETA będzie działał, sprawdzając gości przed ich przybyciem do Wielkiej Brytanii. Podróżni podają podstawowe dane osobowe, dane paszportowe i niektóre informacje dotyczące bezpieczeństwa, wypełniając internetowy formularz wniosku o ETA .

Wnioski będą przetwarzane automatycznie, a urzędnicy ETA będą podejmować tylko złożone decyzje.

Większość osób szybko otrzyma zatwierdzoną brytyjską ETA. Odwiedzający będą mogli złożyć wniosek z domu i nie będą musieli odwiedzać ambasady Wielkiej Brytanii.

ETA jako wymóg

Brytyjska ETA jest częścią szerszej polityki dotyczącej zezwoleń na podróż. Oznacza to, że wszyscy cudzoziemcy będą musieli uzyskać pozwolenie na wjazd do Wielkiej Brytanii.

Takie zezwolenie może mieć formę tradycyjnej wizy lub, w przypadku osób nieposiadających wizy, ETA.

ETA nie jest wizą. Europejczycy i podróżni z krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, zachowają status bezwizowy, ale będą potrzebować ETA, aby przekroczyć granicę Wielkiej Brytanii.

ETA jak aplikować?

Wniosek będzie można złożyć w aplikacji UK ETA lub online na GOV.UK. Decyzję będziesz mógł otrzymać w ciągu 3 dni roboczych lub szybciej. Dodatkowe czynności mogą wydłużyć proces o ponad 3 dni robocze.

Ważność ETA i długość pobytu

Dalsze szczegóły, takie jak czas ważności ETA UK, nie zostały jeszcze ogłoszone.

Niemniej jednak, biorąc pod uwagę, że jest oparty na amerykańskim schemacie ESTA, prawdopodobnie będzie ważny przez co najmniej 2 lata i na wielokrotne podróże do Wielkiej Brytanii.

Obecnie większość osób korzystających z ruchu bezwizowego może przebywać w Wielkiej Brytanii do 6 miesięcy.

Dla kogo ETA UK?

ETA UK jest dla Europejczyków i wszystkich innych osób nie posiadających wizy (NVN). Oczekuje się, że obywatele polscy będą uprawnieni do ETA od daty uruchomienia.

Osoby posiadające obywatelstwo brytyjskie na terytoriach zależnych Korony Brytyjskiej lub brytyjskich terytoriach zamorskich nie będą musiały ubiegać się o ETA.

Podróżujący muszą spełnić wszystkie wymagania ETA UK, aby podróżować bez wizy. ETA będzie dotyczyć krótkich wizyt w Wielkiej Brytanii w celach turystycznych, biznesowych lub tranzytowych.

Aby zostać długoterminowo lub pracować w Wielkiej Brytanii, wymagana jest wiza lub inne zezwolenie na wjazd.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *