...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Limity płynów w bagażu podręcznym UK

limit płynu bagaż podręczny
Port lotniczy Londyn-City zniósł limit 100 ml płynu, stosując zaawansowane technologicznie skanery, które umożliwiają również trzymanie elektroniki w podręcznym

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Zapewne już wiesz o zwiększeniu limitów płynów ze 100 ml do 2 litrów w bagażu podręcznym podczas odprawy na lotniskach w Wielkiej Brytanii. Możesz być jednak nadal poproszony o przestrzeganie starych limitów oraz wyjęcie sprzętu elektronicznego z bagażu podręcznego. Nie dotyczy to wszystkich lotnisk na dzień publikacji tego wpisu. Przed odlotem sprawdź na lotnisko z którego podróżujesz.

Pasażerowie skorzystają z największej zmiany zasad bezpieczeństwa na lotniskach od dziesięcioleci Zasady dotyczące wnoszenia płynów i dużych przedmiotów elektrycznych przez ochronę lotniska do zmiany.

Podróżni mogą teraz przewozić do dwóch litrów płynów, a przyborów toaletowych nie trzeba już pakować w osobne torby.

Jest to drugie lotnisko w Wielkiej Brytanii, które wykorzystuje tę technologię na wszystkich swoich pasach bezpieczeństwa, po wprowadzeniu jej przez Teesside w marcu.

Rząd wyznaczył termin instalacji maszyn na czerwiec 2024 r. dla większości lotnisk w Wielkiej Brytanii.

London City Airport wprowadziło skanery C3, które wykonują obrazy 3D toreb w wysokiej rozdzielczości.

Pasażerowie na innych lotniskach muszą obecnie wyjmować z bagażu podręcznego takie przedmioty, jak tablety, laptopy i płyny w celu kontroli bezpieczeństwa.

Obecne zasady zostały wprowadzone w listopadzie 2006 r., kiedy skończył się zakaz wnoszenia płynów do kabin, kiedy to brytyjska policja poinformowała, że ​​udaremniła spisek mający na celu wysadzenie w powietrze aż 10 samolotów za pomocą materiałów wybuchowych ukrytych w napojach.

Lotnisko London - City Testy

London City Airport rozpoczęło testowanie nowej technologii ponad rok temu i we wtorek uruchomiło cztery nowe aparaty rentgenowskie, podobne do skanerów CT używanych w szpitalach.

Dyrektor operacyjny Alison FitzGerald powiedziała, że ​​personel przesiewowy został ponownie przeszkolony w zakresie korzystania z technologii, która przedstawia obrazy 3D, a opinia publiczna może być pewna, że ​​jest bezpieczna.

Zniesienie limitów na wszystkich lotniskach

Rząd powiedział, że jego wymóg, aby lotniska unowocześniły sprzęt przesiewowy do typu podobnego do skanerów CT używanych w szpitalach, oznacza ostatecznie zniesienie przepisów dotyczących urządzeń elektrycznych i zwiększenie limitu płynów do dwóch litrów.

Ponieważ przepisy będą wprowadzane stopniowo w całym kraju w ciągu najbliższych dwóch lat, obecne zasady będą nadal obowiązywać na lotniskach, które nie korzystają z tej technologii. Zaleca się, aby pasażerowie sprawdzili to przed podróżą.

limity płynów na lotnisku UK

Obecne limity nadal obowiązują

Pasażerowie są obecnie zobowiązani do wyjmowania z bagażu podręcznego przedmiotów, takich jak tablety, laptopy i płyny, do kontroli bezpieczeństwa podczas kontroli bezpieczeństwa na lotniskach.

Płyny, takie jak krem ​​do opalania, szampon lub pasta do zębów, muszą mieć maksymalnie 100 ml i znajdować się w przezroczystej plastikowej torbie.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.