Technologia

Wirus Invitation – Niebezpieczny Wirus Komputerowy Odkryty Przez McAfee Który Rzekomo Nigdy Nie Istniał

Wirus Invitation rzekomo odkryty przez McAfee, palący dyski, siejący spustoszenie. Jeszcze jeden mit, a może następny łańcuszek, wywołał poruszenie wśród internautów, którzy w przestrodze dzielą się tą informacją aby uchronić innych od zniszczenia ich komputerów.

AVERT HOAX Notice

AVERT HOAX Notice
Firma McAfee doradza aby tego typu wiadomości kasować bez przekazywania jej dalej.

W najbliższych dniach możecie otrzymać wiadomości na skrzynkę mailową od waszych znajomych i nie tylko,  informującą o nowym wirusie komputerowym odkrytym przez Firmę McAfee zwanym cyt:”Invitation”. Wiadomość przesyłana jest w formie nie zmienionej o treści cyt:

„W najbliższych dniach musicie uważać i nie otwierać żadnych wiadomości o nazwie „invitation”, niezależnie od tego kto ją wysłał. Jest to wirus, który „otwiera” znicz olimpijski, który pali dysk twardy. Tego wirusa otrzymacie od osoby, która znajduje się na liście kontaktów,dlatego musicie rozpowszechnić tego maila, bo lepiej otrzymać go 25 razy niż nie otrzymać i otworzyć wirusa.

Jeśli otrzymacie wiadomość zatytułowaną „invitation” nie otwierajcie jej i od razu wyłączcie komputer. Jest to najgorszy wirus, o jakim informowało CNN, zaklasyfikowany przez Microsoft jako najbardziej niszczycielski ze wszystkich, które kiedykolwiek pojawiły się. Ten wirus został odkryty wczoraj po południu w MCafee i nie ma jeszcze dla niego rozwiązania. Ten wirus po prostu niszczy „Sektor Zero” na dysku twardym, gdzie ukryte są podstawowe informacje. Prześlij tego maila do znajomych, skopiuj i wyślij do przyjaciół i osób z listy kontaktów i pamiętaj, jeśli to zrobisz, skorzystamy na tym wszyscy.”

Wiadomość może naprawdę przestraszyć, ale bez paniki ponieważ żadnego wirusa o takiej nazwie firma McAfee nie odkryła co potwierdza na swojej oficjalnej stronie cyt:

Ta wiadomość e-mail jest tylko żartem, obecnie nie znamy żadnej innej wersji tej  wiadomości. Doradzamy użytkownikom, którzy otrzymują tego rodzaju wiadomości aby je usunąć i nie przekazywać dalej, ponieważ jest to mistyfikacja

http://home.mcafee.com/virusinfo/virusprofile.aspx?key=98893. Jeżeli naprawdę możemy mówić tu o jakimkolwiek wirusie to wirusowy przekaz tej wiadomości. Jak czytamy na stronie McAfee publikacja na ten temat ukazała się w 2003 roku.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat, czy uważasz, że powinno się bezmyślnie rozsyłać tego typu wiadomości bez wcześniejszego sprawdzenia ich. Pozostaw proszę komentarz.

6 Polubione

Udostępnij
Agata (łącznie 7 wpisów)

7 Awesome Comments

Dodaj Swój Komentarz
 • Piotr

  Dlaczego straszycie starymi bajkami z 2006r.?

  • admin

   nie straszymy przypominamy te jeszcze starsze 🙂 jeśli dokładnie się temu przyjrzymy informacja o tym wirusie była puszczona w eter w 2003 roku i do dziś dnia biega po sieci.

 • Adam

  🙂 otrzymałem tę wiadomość nie tak dawno, i przyznam się miałem zamiar zrobić to o czym mowa w samej wiadomości 🙂 ale zdecydowałem się w pierwszej kolejności sprawdzić to i owo. Historia niesamowita, ale jak łatwo możemy dać się nabrać na tego typu żarty 😀 Przypomina się żart historia o wirusie zwanym „I Love you” która rozsyłana była za pośrednictwem sms-a, dobre kilkanaście lat temu. Pamiętam że wysłałem ją do znajomego, który po odczytaniu złamał i wyrzucił kartę sim:) Wirus Invitation jest jedną z takich historii. Bądźmy rozważni co przesyłamy dalej, nie wiemy co zrobią odbiorcy tego typu wiadomości, być może są zdolni do wyrzucenia komputera przez okno 🙂

 • Adrian

  Nastepny raz ktoś puścił famę i sieje propagandę w sieci, moim zdaniem to zwykły FEJK, owszem zawsze trzeba zachować środki ostrożności, lecz wątpie, że ten akurat wirus istnieje 🙂

 • Jula

  Ja w to nie wierze nawet może to jest prawda ale nikt mi żadnej tej wiadomości nie wysłał więc nie wiem pewinie nie wyślą 😉

 • Klaudia

  Wy chyba te gadki sobie wymyśliliście 😮

 • Klaudia

  No nie wiem na wszelki wypadek będę na baczności hehe 😀

Tutaj możesz komentować

(ex: John Thor) *

(Optional)

Lista Autorów