Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

UK Dobra Rada Nie Wysyłaj Spamu

Znajdziesz tutaj:

loan finder

UK dwóch mężczyzn, którzy wysyłali miliony spamowych wiadomości tekstowych zostało ukaranych grzywną w wysokości 440.000 funtów. Christoper Niebel i Gary McNeish byli częścią rozwijającego się przemysłu, który wysyła wiadomości tekstowe w celu wspierania sprzedaży roszczeń o odszkodowania za szkody na osobie oraz PPI. Biuro Ochrony Danych Osobowych (ICO) poinformowało, że w ten oto sposób próbuje powstrzymać nieuprawnioną formę sprzedaży, która bez zezwolenia sprzedaje informacje w tym przypadku wykorzystując dane osobowe.

Smutek i Zirytowanie

Komisarz ds. ochrony danych osobowych Christopher Graham powiedział „Opinia publiczna jest zmartwiona i rozdrażniona ciągłym bombardowaniem nielegalnych tekstów i ofert obecnie skupimy się na gnębieniu przedsiębiorstw odpowiedzialnych za te procedery przy użyciu pełnej siły prawa. Dwie osoby które zostały ukarane uzyskały znaczący zysk ze sprzedaży informacji osobowych, oni wiedzieli, że łamią prawo a dowody znalezione w ich biurze wskazują na skalę tej działalności”. Przypomnijmy więc jakiej treści wiadomości były wysyłane użytkownikom telefonów komórkowych w całej Wielkiej Brytanii: „CLAIM TODAY, you may be entitled to £3500 for the accident you had. To CLAIM free reply CLAIM to this message. To opt out text STOP”.

Biuro Ochrony Informacji Osobowych (ICO) zaleca aby usuwać tego rodzaju wiadomości cyt:”Jeśli nie wiesz kto jest autorem takiej wiadomości skasuj ją i nie podejmuj żadnej akcji, inaczej Twoje dane osobowe mogą być wykorzystane do generowania zysków osób pozbawionych skrupułów”.

Nasze dane osobowe są  prawnie chronione, jednak czasem znajdą się tacy, którzy aby zarobić ominą prawo i zdecydują się na sprzedaż informacji o nas, dotyczy to nie tylko wysyłanych wiadomości tekstowych, niechcianych wiadomości email a również osób które omijając prawo zajmują się wspomnianą powyżej działalnością odszkodowawczą przekazując naszą sprawę tym którzy więcej zapłacą niekoniecznie działając w naszym dobrym interesie.

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *