Wiadomości

Rumuni i Bułgarzy w UK Brytyjczycy na Tak

Od 1 Stycznia 2014 roku Wielka Brytania otwiera rynek pracy dla dwóch nowych państw, są to Bułgaria i Rumunia. Kontrowersyjny temat przyjazdu obywateli tych dwóch państw znalazł swój finał w ankiecie, która została niedawno przeprowadzona i o dziwo ponad 68% pytanych deklaruje, że nie ma nic przeciwko temu aby obywatele Rumunii i Bułgarii przyjeżdżali na wyspy do pracy.

pozyczki-w-uk natychmiastowa decyzja

imigracja_w-uk

Stawiają jednak pewne warunki. Ankietowani w większości zgadzają się co do jednego, nowi imigrancji będą musieli uczyć się języka, płacić podatki oraz integrować z lokalną społecznością. Blisko 70 % pytanych odpowiadało, że priorytetem dla imigrantów powinna być nauka języka angielskiego, 64% z nich uważa, że najważniejsze jest znalezienie pracy i płacenie podatków, zaledwie 2% ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

pozyczki-w-uk

Zapowiadana przez Davida Camerona nowa polityka imigracyjna również nie wywarła większego wpływu na społeczeństwo brytyjskie. Jeden na czterech Brytyjczyków uważa, że rząd powinien ograniczyć prawa do swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, zdaniem natomiast 26% ankietowanych Wielka Brytania powinna wystąpić z UE, jeśli zasady przyjazdu obywateli państw unijnych nie zostaną zmienione.

źródło: Newsweek

0 Polubione

Udostępnij
MojaWyspaUk (łącznie 73 wpisów)

No comments yet.

Dodaj komentarz

(ex: John Thor) *

(Optional)

Polecane

Lista Autorów