Reklama
Reklama
Reklama
konskie hamburgery

UK Końskie Hamburgery Posłużą Do Produkcji Energii

Oceń

Znajdziesz Tutaj:

Reklama

konskie hamburgeryPo tym jak Brytyjskie sieci supermarketów wycofały ze sprzedaży mrożone końskie hamburgery, powstało pytanie jak wykorzystać tak ogromne zasoby surowca, który mógłby być powtórnie wykorzystany niekoniecznie jako żywność.

Wykorzystanie końskich hamburgerów jako wsadu do produkcji energii zostało zainicjowane przez dwa Brytyjskie supermarkety Iceland i Sainsbury. Brytyjskie supermarkety wycofują już ze sprzedaży niefortunne hamburgery z domieszką końskiego mięsa, wśród siódemki pozbywających się tego produktu znalazły się cztery którym udowodniono sprzedaż mięsa, które było z domieszką końskiego DNA, są to Iceland, Aldi, Lidl i Tesco. Sainsbury zapowiada, że prwadopodobnie wykorzysta skażone mięso jako surowiec do procesu fermentacji beztlenowej, procesu który jest wykorzystywany w biogazowniach do wytwarzania energii z odpadów. Podobne zamiary ma również Iceland. Pozostałe sieci supermarketów nie mają jeszcze rozwiązania jak wykorzystać ogromne ilości surowca, który jak mówią i zapewniają nie wróci do ponownej sprzedaży. Według danych firmy ABP Food Group dostawcy w którego mięsie wykryto końskie domieszki ilość wycofanych hamburgerów z sieci supermarketów może sięgnąć do 10 mln sztuk.

żródło money.pl

Reklama

Żaden z autorów, współtwórców, administratorów, mojawyspauk.com w jakikolwiek sposób nie może być odpowiedzialny za wykorzystanie przez Ciebie informacji zawartych w powyższym artykule lub linków do nich i z nich prowadzących. Użyj na własne ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama