Reklama

logo
Pożyczki w UK £100 - £5000

Masz złą historię kredytową? Wszystkie historie kredytowe mogą być brane pod uwagę! Długość pożyczki do 36 miesięcy

Popularne Teraz

Fałszywa Czarna Wdowa Czy Jest Niebezpieczna?

Spis Treści

Szkoła została zamknięta z powodu fałszywej czarnej wdowy, jadowitego pająka zamieszkującego Wielką Brytanię. Eksperci twierdzą, że odnotowano duży wzrost populacji tego pająka. Ale jak duże zagrożenie one stwarzają naprawdę?

czarna wdowa

Według obserwacji, pająk fałszywa czarna wdowa, jest wymieniany jako najbardziej jadowity pająk w Wielkiej Brytanii, jednak eksperci twierdzą, że gatunek ten nie jest agresywny w stosunku do ludzi, a pogryzienia są rzadkością, znacznie mniej powszechne niż ugryzienia pszczoły lub osy.

Pająk Czarna Wdowa – Nie Agresywny

Według John’a Tweddle z wydziału nauk przyrodniczych Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, istnieje mało potwierdzonych przypadków ukąszeń przez fałszywą czarną wdowę, choć dorosłe samice z pewnością są w stanie gryźć ludzi kiedy poczują się zagrożone. Jak dodaje John Tweddle pająk fałszywa czarna wdowa, nie jest agresywny w stosunku do ludzi, gryzie kiedy zostanie przypadkowo trącony, zgnieciony, lub uwięziony w odzieży.

Największa aktywność tego pająka jest odnotowywana na jesieni, zauważany kiedy osiągnie maksymalny rozmiar. Objawy ukąszenia przez fałszywą czarną wdowę to: uczucie drętwienia, obrzęk i dyskomfort, pieczenie w klatce piersiowej na różnych poziomach. Nasilenie objawów zależy od ilości wstrzykniętego jadu. Do tej pory nie zostały odnotowane żadne zgony spowodowane ukąszeniami fałszywej czarnej wdowy.

Fałszywa Czarna Wdowa Sianie Paniki

Piłkarz został ugryziony przez fałszywą czarną wdowę we śnie i musiał poddać się operacji mającej na celu usunięcie obszaru wokół ukąszenia. Jedna z gazet informuje, że mężczyzna walczy o życie w szpitalu po ukąszeniu jego stopy, przez fałszywą czarną wdowę. – Tego typu informacji możemy usłyszeć na temat pająka fałszywej wdowy, ale czy sam pająk jest tak bardzo niebezpieczny?

Sara Goodacre z Uniwersytetu Laboratorium Pająków w Nottingham, mówi, że takie doniesienia mediów dotyczące fałszywej czarnej wdowy, są zwykłym sianiem paniki. A same doniesienia nie są proporcjonalne w stosunku do tych stworzeń. Fałszywe wdowy są bardzo rozpowszechnione we Francji i Hiszpanii, jednak raporty na temat samych pogryzień są bardzo rzadkie. Co więcej dodaje Dr Goodacre, niektóre doniesienia mediów o ukąszeniach fałszywej czarnej wdowy nie są zgodne z efektem neurotoksyny obecnej w jadzie fałszywej czarnej wdowy.

 

Uważasz, że informacje są pomocne?
Prosimy podziel się - Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *