Blog

Pająki w domu jak się ich pozbyć 7 sposobów na walkę z pająkami w domu

Pająki w domu jak się ich pozbyć? Bądźmy szczerzy, nikt nie lubi pająków nawet, jeśli są one całkowicie nieszkodliwe lub małe. Nikt z nas również nie chce, aby pająki się pałętały wokół naszego domu. Lecz jak zniechęcać pająki do obecności w naszym domu jednocześnie nie narażając rodziny na działanie szkodliwych substancji? Oto kilka sposobów, aby zniechęcić stawonogi do wizyt w naszym domu, który będzie dla Ciebie odpowiedni?

 1. Zamiętuj je

Czy wiesz, że pająki nienawidzą mięty, większość osób o tym nie wie. Łatwym sposobem, aby utrzymać dom bez pająków jest spryskanie miejsc będących inwazją pająków olejkiem z mięty pieprzowej i wody w całym domu, a szczególnie te miejsca, które mogą być kryjówką pająków. Raz nie ma pająków, dwa pachnie świetnie.

 1. Posprzątać

Najtańszym i chyba najbardziej naturalnym sposobem jest utrzymanie domu w czystości. Czysty schludny wolny od kurzu dom jest najlepszym sposobem na trzymanie pająków z dala. Brak kurzu owadów zachęci pająki do przeprowadzki w inne miejsce.

Amazon ImageChroń swój dom od pająków kupuj bezpiecznie na Amazon UK – Plug In Spider Repeller Deterrent – whole house

Pozbądź się pająków z domu środki zaradcze kliknij tutaj 

 1. Ocet

Ocet ma setki zastosowań w gospodarstwie domowym, odstrasza również pająki. Działanie octu przypomina działanie mięty pieprzowej. Rozcieńcz ocet z wodą w butelce ze sprayem i spryskaj wszystkie pęknięcia i szczeliny w całym domu.

 1. Skorzystaj z pomocy kudłatego przyjaciela

Koty świetnie odstraszają pająki. Czteronogi futrzany przyjaciel może być świetnym myśliwym i na pewno nie pozwoli pająkom w grasowaniu po naszym domu.

 1. Cytrusy

Powszechnie wiadomo, że pająki nienawidzą wszelkich cytrusowych rzeczy. Otarcia skórki cytrusów na obszarach gdzie pająki często zamieszkują takie jak: cokoły, parapety to świetny sposób, aby utrzymać je z dala od okolic domu. Nawet przy użyciu cytrusowego środka do mebli możemy trzymać pająki z dala od domu.

 1. Kasztany

Tak to nie blef! Kasztany odstraszają pająki. Umieszczenie ich kilku na parapetach może wypłoszyć, mieszkające tam pająki. Zaletą kasztanów jest również to, że mogą zachować się przez długi czas, dajmy im, więc szansę.

 1. Tytoń

To brzmi trochę dziwnie, ale pająki nie lubią zapachu tytoniu z taką samą nienawiścią jak cytrusy i kasztany. Można posypać tytoń w miejscach gdzie pająki sprawiają kłopoty, lub namoczyć tytoń w wodzie i rozpylić dookoła. Jednak tytoń raz jest drogi, dwa może nas zachęcić do palenia tak, więc lepiej będzie skorzystać z innego sposobu.

Mam nadzieję, że jeden z kilku opisanych tu sposobów pomoże Tobie pozbyć się pająków z domu, pamiętaj jednak o tym, aby przed zastosowaniem któregoś z powyżej opisanych sposobów upewnić się, że nie zagraża on Twojemu zdrowiu. Opisane powyżej sposoby są w zupełności naturalne, ale jak wiemy niektórych z nas mogą wywołać objawy alergiczne. Tak, więc jeśli masz skłonności alergiczne, co do któregoś z powyżej opisanych zaniechaj stosowania go.

Dzięki i do dzieła 🙂

Aha na koniec, jeśli masz sprawdzony środek na pozbycie się pająków z domu nie zapomnij dodać komentarza, opublikujemy go.

14 Polubione

Udostępnij
Admin (łącznie 116 wpisów)

7 Awesome Comments

Dodaj Swój Komentarz
 • Maria

  Dobre skorzytam może z kasztanów, jesienna pora kasztany już są, przy okazji ułożone w koszyku wyglądają nieźle dekorując dom 🙂

 • Rene

  Ja też miałam pająki w domu trudno ich się było pozbyć wciąż wracały przeczytałam kiedyś że właśnie ta mięta je odstrasza. Użyłam tego koncentratu z wodą rozprowadziłam go wszędzie tam gdzie były szczeliny i przestały wchodzić, ale o tych innych sposobach nie słyszałam muszę wybróbować.

 • Marek

  Hi Hi a to dobre nie wiedziałem, że pajęczaki nie lubią mięty pieprzowej i tytoniu, słyszałem gdzieś że każdy człowiek w ciągu roku połyka 3 pająki na samą myśli już mnie zbiera warto więc może przed snem zapalić fajkę i umyć zęby miętówką 🙂

 • sofi

  Błogosławiony ten dom gdzie pająki są

 • Krzysztof

  Problem nastepujacy. Pracujac na rusztowaniach napotykam sie codziennie na setki a nawet tysiace pajakow. Niestety pajaki gryza lub kąsza co widac po niektorych miejscach na moim ciele ,w sczegolnosci szyja i okolice klatki piersiowej.pytanie jest takie . Czym najlepiej sie zabezpieczyc by zniechecic pajaki .

Tutaj możesz komentować

(ex: John Thor) *

(Optional)

Trackbacks/Pingbacks

[…] Pająki w domu jak ich się pozbyć 7 sposobów na walkę z pająkami kliknij tutaj […]

Pająki w domu jak się ich pozbyć 7 sposobów na walkę z pająkami w domu [Link] « 11 września 2014

[…] zniechęcić pająki do nawiedzania domów zobacz 7 sposobów na odstraszenie pająków, a kiedy podczas przechadzania nocą zobaczysz takiego kolosa rozmiarów […]

Pająki w domu jak się ich pozbyć 7 sposobów na walkę z pająkami w domu [Link] « 26 września 2014

Lista Autorów