...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

You Tube Pod Presją Anty-Muzułmańskiego Filmu

Znajdziesz tutaj:

loan finder

You Tube zablokowało dostęp do anty-islamskiego filmu w Arabii Saudyjskiej, po żądaniu króla Arabii Abdullaha. Rząd Arabii Saudyjskiej zagroził, że jeśli You Tube nie spełni żądania, dostęp do serwisu w Arabii Saudyjskiej zostanie zablokowany. Z prośbą o zablokowanie filmu zwrócił się także Biały Dom, lecz You Tube odrzuciło żądanie. Obecnie kontrowersyjny film ukazujący inne oblicze islamu został zablokowany w Libii, Egipcie, Indonezji i Indiach. Ale to nie koniec ataku na You Tube, rząd rosyjski również uznał, że film na terytorium Rosji poiwnien zostać zablokowany, obecnie sąd w Rosjii rozważa czy materiał może zostać sklasyfikowany jako ekstremistyczny jeśli tak się stanie cała witryna You Tube w Rosjii zostanie zablokowana. Nasuwa się jedno pytanie dlaczego You Tube? czyż serwisy społecznościowe nie służą w celu udostępniania materiałów którymi chcemy się podzielić? Przedstawiciel You Tube w wywiadzie dla BBC powiedział:

[quote style=”boxed”]Pracujemy bardzo ciężko, aby stworzyć serwis taki aby każda społeczność mogła z niego korzystać i który umożliwia ludziom wyrazić ich opinie. To może być trudne ponieważ to co jest ok w jednym kraju, może być obraźliwe w innym miejscu. Ten film jest powszechnie dostępny w internecie jest również zgodny z naszymi wytycznymi i tak pozostanie na You Tube z ograniczonym jednak dostępem w krajach takich jak Indie, Indonezja, Egipt i Libia.[/quote]

Zamieszki w związku z filmem.

Tysiące osób protestowało na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Azjii przeciwko krótkiemu anty-muzułmańskiemu filmowi wyprodukowanemu w USA, przedstawiającego proroka Mahometa. Co takiego jest w tym filmie i dlaczego tak rozwścieczyło wielu ludzi?

W jaki sposób film został przedstawiony do wiadomości publicznej.

14-minutowy film został po raz pierwszy umieszczony na You Tube w dniu 1 lipca bez zwracania większej uwagi. Następnie został pokazany w arabskiej telewizjii w kanale al-Nas 8 września, po tym jego publikacja w internecie spowodowała że w ciągu kilku dni został obejrzany przez setki tysięcy ludzi.

Dlaczego jest tak obraźlliwy.

Film przedstawia proroka Mahometa w formie dalece odbiegającej od religii islamu. Podstawą zasady islamu jest Koran, który jest bezpośrednim słowem Boga, który objawił się Mahometowi aby ten przekazał go wiernym. Film przedstawia jak bochater Khadija planuje stworzyć świętą księgę ze Starego i Nowgo Testamentu w celu przeciwstawienia się wewnetrznej wiary islamu. Inne akty filmu co do domniemanych spraw z kobietami jego chciwość i przemoc są obraźliwe w jakimkolwiek kontekście.

Co wiadomo na temat jak film został wyprodukowany.

Cały film trwa około godziny, chociaż większość osób widziała jego 14-minutowy trailer który został rozpowszechniony za pośrednictwem internetu w języku angielskim i arabskim. Pełna wersja miała seans w małym kinie w Los Angeles, gdzie została zaprezentowana pt. Niewinność Bin Ladena. Film ten został wyprodukowany z niskim nakładem budżetowym, amatorską obsadą i niskimi standartami produkcji. To był szybki strzał produkcja trwała zaledwie kilka dni.

Wypowiedzi aktorów na temat filmu.

Aktorzy którzy wystąpili w filmie mówią, że zostali wprowadzeni w błąd. Twierdzą, że oryginalny film nie miał nic wspólnego z islamem lub też samym Mahometem, a wszystkie odniesienia do jego osoby jak i też obelgi na religię zostały dodane w postprodukcji.

Powaga sytuacji

Film który mogło by się wydawać z niskim budżetem i amatorską obasdą stał się bardzo popularny a zarazem wywołał ogromne oburzenie w społeczności wyznającej religię islamu i nie tylko. Producent filmu Cindy Garcia oświadczyła, że otrzymała pogróżki śmierci w związku z filmem.

źródło BBC News

 

 

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.