Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Paszport Tymczasowy w UK Co Zrobić Kiedy Mamy Nieważny Paszport w UK

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Paszport tymczasowy w UK wydawany jest w szczególnych sytuacjach a o jego przyznaniu decyduje Konsul RP. Dlatego powinniśmy monitorować ważność naszych dokumentów aby uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań związanych z podróżą. Nieważny paszport za granicą, może okazać się dla nas prawdziwą zmorą.

Generalnie o tym nawet nie należ przypominać bo każdy właściciel dowodu osobistego czy paszportu doskonale o tym wie, ale co zrobić gdyby ważność naszych dokumentów wygasła podczas pobytu za granicą? Mieszkając i pracując w UK, tak naprawdę nasze ognisko zainteresowań skupia się tutaj, i choć pomimo otwarcia granic, które umożliwia nam swobodną podróż wewnątrz UE, możemy nagle napotkać na problemy. Ci którzy na wyspach mieszkają już dostatecznie długo, doskonale wiedzą, że dokumenty potrzebne używane są naprawdę sporadycznie, mając konto w banku i ważną kartę bankową tak naprawdę możemy załatwić wszystko, a zawierając umowy finansowe wystarczy jedynie nasza karta bankowa.

Może się jednak zdarzyć tak, że przy okazji wyjazdu na wakacje czy do Polski nasze dokumenty jednak będziemy musieli przeprosić i jeśli okaże się, że ich termin ważności wygasa w trakcie naszego urlopu czy też pobytu w Polsce możemy mieć problemy z powrotem do UK.

Co więc zrobić kiedy zostaniemy postawieni w takiej sytuacji?

Możemy wręcz powinniśmy zwrócić się do Konsula RP o wydanie paszportu tymczasowego. Paszport tymczasowy w UK wydawany jest w szczególnych sytuacjach, na stronie konsulatu możemy dokładnie sprawdzić w jakich sytuacjach możemy wystąpić o paszport tymczasowy. Koszt wydania paszportu tymczasowego w tym przypadku w konsulacie w UK wynosi 34 GBP, okres oczekiwania na paszport około 3 tygodni.

Przydatne linki:

Konsulat Informacje o Paszportach Tymczasowych w UK

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *