...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Licznik Rowerowy Jak Wybrać?

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym użytkownikiem roweru górskiego, decyzja o zakupie była podykotowana kilkoma czynnikami. Przede wszystkim zrzucić kilogramy i poprawa kondycji fizycznej, oczywiście istnieją inne metody walki z tłuszczem i podnoszeniem kondycji ale ja zdecydowanie wybieram rower. Jazda rowerem to przyjemność połączona z pożytecznym możesz zaplanować wycieczkę rowerową i przy okazji spalić zbędne kilogramy.

Moje pierwsze wyprawy były jedynie rekreacyjne i nie zwracałem za bardzo uwagi na to gdzie i jak jeżdżę jednak z upływem czasu mojeLicznik rowerowy zainteresowanie wzbudziły dystans czas i szybkość oraz jak mogę to zmierzyć dlatego postanowiłem kupić licznik rowerowy.

Ten artykuł pomoże Tobie w wyborze licznika rowerowego z pośród tysiąca dostępnych dziś na rynku. Może być to jednocześnie zagięty temat dla początkujących lub okazyjnie jeżdżących na rowerze aby wybrać jak najlepiej odpowiadającą jednostkę pomiarową. W tym artykule postaram się najlepiej jak tylko potrafię wyjaśnić co jest ważne w liczniku rowerowym oraz listę benefitów wszystkich innych opcji oferowanych przez producentów tych małych i czasem bardzo drogich komputerków rowerowych.

Jedną rzecz musisz mieć na uwadze; nie ma najlepszych liczników rowerowych, jest natomiast licznik który jest najlepszy dla Ciebie.

Jak wybrać licznik rowerowy?

Jakkolwiek jazda ulicą do sklepu po pieczywo lub ściganie w wyścigu rowerowym wszyscy lubimy wiedzieć z jaką prędkością to robimy oraz ze względu na technologię mamy również więcej opcji które wprawiają w zakłopotanie jak wybrać. Tak więc zanim wpadniemy w zakłopotanie Zadajmy kilka pytań;

  1. Jakie informacje chcesz widzieć na wyświetlaczu licznika kiedy go używasz?
  2. Ile zamierzasz wydać pieniędzy?
  3. Oprócz danych jakie inne funkcje będą dla Ciebie ważne? Może być to łączność lub opcje połączenia wielu rowerów. Wyjaśnijmy te rzeczy więc aby wniknąć w funkcje później.

Zapytaj Siebie jakim typem rowerzysty jesteś?

Bez jasnego poglądu na temat jakim rowerzystą jesteś będzie niezmiernie trudno wybrać ten jeden model spośród tysiąca liczników rowerowych na rynku. Jeśli cena dla Ciebie nie gra roli i szukasz czegoś takiego stylowego co ma wszystkie dostępne opcje, to bardzo mi przykro ale wciąż masz wiele opcji do wyboru.

Czy jesteś rowerzystą korzystającym z roweru codziennie? Jeśli tak to prawdopodobnie chcesz wiedzieć w skrócie jak szybko jeździsz. Bez wątpienia chcesz również widzieć jak daleko jedziesz oraz ile czasu zajmuje aby dotrzeć do wyznaczonego celu.

Możesz być entuzjastą rowerowym. Kimś kto być może jeździ do pracy każdego dnia lub też koncentrujesz się na podziwianiu krajobrazów. Możesz również korzystać z roweru aby wzmocnić swój trening jeżdżąc każdego dnia na siłownię lub partycypować w innym sporcie poprawiającym kardio. Niektóre opcje w liczniku rowerowym mogą być Tobie niezbędne jak – obecny dystans, całkowity dystans który przejechałeś [licznik cyklu], średnia prędkość i maksymalna prędkość. W zależności od tego jakim entuzjastą jesteś być może będziesz potrzebował niektóre bardziej specjalistyczne funkcje jak rytm i tempo aby utrzymać Twoje dążenie do celu.

Rowerzyści Konkurencyjni startujący w zawodach zazwyczaj potrzebują wszystkiego, muszą wiedzieć jak wygląda ich pozycja względem konkurentów, potrzebują wiedzieć czy stają się silniejsi, szybsi i potrzebują mapę GPS oraz śledzenie pozycji na mapie.

Jakie typy urządzeń?

Poszukujemy tutaj przede wszystkim licznika rowerowego ale istnieją trzy opcje jak licznik rowerowy, telefon komórkowy który jest wystarczająco mały aby mógł być użyty jako licznik rowerowy oraz licznik fitness.

Licznik Rowerowy: Jest to zwyczajne urządzenie o specyfice sportowej które montuje się na rowerze nie do wykorzystania gdziekolwiek indziej. Skonstruowane tak aby pasowało do każdego rodzaju roweru a niektóre z nich mogą pasować do wózków lub innych tego rodzaju urządzeń.

  • Plusy: Są zaprojektowane do rowerów zazwyczaj kompaktowe, wodoszczelne, płaskie i mało prawdopodobnie ulegają uszkodzeniom podczas wypadku.
  • Minusy: Nie mogą być użyte dla innych potrzeb

Licznik/Monitor Fitness: Niektóre z tych urządzeń mogą być zamontowane na kierownicy roweru za pośrednictwem odpowiedniego adaptera.

  • Plusy: Możesz użyć tego urządzenia dla wielu aktywności i są one wodoszczelne również.
  • Minusy: Te urządzenia zazwyczaj nie są kompaktowe są większe co powoduje, że częściej mogą ulec uszkodzeniom podczas wypadku.

Telefon Komórkowy: Możesz użyć opcji GPS w telefonie komórkowym korzystając z aplikacji rowerowej która dostarczy informacji włączając mapy, prędkość i w zależności od aplikacji może być również dostępnych wiele innych funkcji.

  • Plusy: Mają duży ekran do odczytania informacji. Może być użyty do zamówienia kawy na koniec przejażdżki J
  • Minusy: Telefon wymaga zamocowania, są zazwyczaj zbyt duże, zasilanie z baterii jest limitowane, może łatwo ulec uszkodzeniu, być skradzione i niektóre z nich nie są wodoszczelne.

Liczniki rowerowe jak działają?

Występuje kilka opcji z których licznik rowerowy korzysta aby wyświetlić dane na monitorze.

Typy Sensorów / Transmiterów

Najczęściej występujący sensor to Magnetyczny. Są najprostsze i wszędzie można je dostać, mały magnes montowany do szprychy koła rowerowego w pozycji gdzie spotyka się z czujnikiem zamontowanym na przednich widłach. Sensor kadencji działa w ten sam sposób z tą różnicą, że magnes jest zamontowany na ramieniu kolby lewego pedału, a sensor na ramie roweru w sąsiedztwie.

  • Plusy: Są tanie, łatwo dostępne, żywotność baterii jest długa, zazwyczaj rok lub dwa.
  • Minusy: Nie ma funkcji GPS dostępnej w magnetycznych typach sensorów.

Rzadziej występujące są sensory GPS. Te sensory zbierają dane z satelitów GPS i konwertują w informacje.

  • Plusy: Występuje więcej opcji danych, wyświetlacze są więcej konfigurowalne a urządzenie może być przełożone między rowerami z łatwością.
  • Minusy: Te urządzenia są droższe, cięższe a bateria potrzebuje częstszego ładowania.

Dwie Drogi Przesyłania Danych z Sensorów

Przewodowo: Sensor magnetyczny jest połączony przewodem z licznikiem przez który są przesyłane dane.

  • Plusy: Ten system jest tańszy, prostszy i lżejszy może być niezawodny w trudnych warunkach jazdy. Ponadto nie jest podatny na zakłócenia, które czasem są powodowane przez światła LED.
  • Minusy: Jednostkę przewodową trudniej jest przełożyć z jednego na drugi rower. Przewód czasem też może ulec zerwaniu zwłaszcza przy rowerach górskich.

Bezprzewodowo: Bezprzewodowa transmisja danych również wykorzystuje magnetyczne sensory. Sensory GPS również wykorzystują bezprzewodową technologię transmisji danych.

  • Plusy: Te typy liczników są proste w instalacji, łatwe w przenoszeniu między rowerami, brak przewodu który może ulec uszkodzeniu wyglądają lepiej i schludniej.
  • Minusy: Te liczniki rowerowe są z reguły droższe zwłaszcza te z opcją GPS. Komponenty są cięższe, mogą również występować zakłócenia od świateł roweru jeśli są zamontowane za blisko. Może to powodować błędy w odczycie i przesyłaniu danych.

Inne cechy licznika rowerowego do rozważenia

Żywotność baterii jest typowym problemem wielu rowerzystów. Producenci liczników rowerowych zawsze poszukują bardziej wydajnych rozwiązań, korzystają z mniejszych lżejszych baterii w obu komponentach. Dla okazyjnych rowerzystów nie jest to zbyt duży problem jako, że typowa bateria CR2032 wystarcza na rok lub więcej. Problemem w niektórych licznikach rowerowych jest również utrata zapisanych danych kiedy bateria jest zmieniana zapisane kilometry zerują się.

Podświetlenie nie zawsze występuje w liczniku rowerowym ponieważ światło zabija baterię i jest przede wszystkim po to aby umożliwić rowerzyście podgląd wyświetlacza kiedy jedzie w nocy.

Transfer danych nie występuje często w licznikach rowerowych lecz występuje w niektórych jednostkach aby umożliwić transfer danych z jazdy to innych liczników rowerowych. Może to być w celu wysłania danych w celach programów treningowych, stron internetowych oraz stron fitness. Modele GPS oraz Smartfony robią to.

Czytelność wyświetlacza jest czymś co jest wspólne dla wszystkich typów odczytywania. Jak łatwe jest dla rowerzysty odczytanie danych z małego wyświetlacza? Małe czcionki na wyświetlaczu LCD rozmywają się na szorstkich powierzchniach. Dla przykładu liczniki GPS mają często możliwość ustawienia wielkości czcionki.

Dodatkowe Mocowania są czymś co może być rozważone. Są one często dostępne dla liczników z funkcją dla kilku rowerów. Te mocowania mogą być użyte aby przełożyć licznik na inny rower szybko i łatwo. Mogą być również użyte aby zamontować licznik przed kierownicą jeśli rowerzysta ma trudności z odczytem danych z bliska. Z licznikiem przed kierownicą możemy łatwo sprawdzić dane nie odrywając oczu od drogi co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo.

Funkcja dla kilku rowerów jest dostępna w niektórych licznikach z górnej półki zazwyczaj mają ją liczniki GPS i modele bezprzewodowe. Licznik może być szybko przełożony na inne rowery a dane zapisane dla każdego z nich z osobna w oddzielnych plikach.

Jakie tryby i funkcje mamy do wyboru?

Kiedy mówimy o trybach lub funkcjach w liczniku rowerowym odnosimy się do innych pomiarów lub numerów jakie widzimy na wyświetlaczu. Standardowe funkcje w prawie wszystkich licznikach rowerowych to:

Aktualna prędkość – po prostu mówi z jaką prędkością się obecnie poruszasz, funkcja ta zazwyczaj może być zmieniona w kilometry na godzinę lub mile na godzinę.

Średnia prędkość – To skalkulowana prędkość której składowa to Twoja prędkość jazdy + dystans przejechany + czas potrzebny do przejechania. Dodatek jest kalkulowany kiedy następuje przerwa w jeździe przez krótki czas.

Maksymalna prędkość – To jest to co lubię oglądać. Lubię sprawdzać po każdym zjeździe z górki pędząc zobaczyć jeśli udało mi się zjechać szybciej niż poprzednio.

Długość trasy przejechanej – To po prostu dystans, który przejechałeś od momentu startu. Jest to skalkulowane poprzez ile razy czujnik i magnes minęli się nawzajem na bazie obwodu koła.

Licznik kilometrów – mam na myśli licznik który mierzy sumę wszystkich przejechanych zazwyczaj resetuje się kiedy zmieniasz baterię, niektóre modele liczników posiadają dodatkowe zasilanie gdzie podczas wymiany baterii dane te się nie zerują.

Upływający czas – Jest to czas jazdy dla dystansu obecnie nagrywanego. Wiele modeli licznika zatrzymuje czas kiedy rower jest unieruchomiony. To daje pewność że czas jazdy jest odpowiedni.

Zegar – Jest standardowym trybem zazwyczaj ustawiony w 12 lub 24 godzinny.

Inne mniej powszechne funkcje:

Konsumpcja kalorii – Jest zazwyczaj obliczana przez średnie zużycie energii dla wykonywanych ćwiczeń przez osoby [pracę] pomiary prędkości, przebyty dystans i średnia prędkość. To nie daje dokładnej ilości spożytych osobiście kalorii, jest to po prostu średnia nominalna postać.

Redukcja CO2 – Podobnie jak w przypadku odczytu zużycia kalorii licznik jest zaprogramowany do obliczania redukcji emisji CO2. Ta opcja sprawia, że dla tych którzy dojeżdżają do pracy samochodem mogą kontrolować w jaki sposób przyczyniają się do ochrony środowiska redukując emisję CO2.

Termometr – To dokładnie to co słychać, obecna temperatura pokazywana na wyświetlaczu daje rowerzyście możliwość oceny czy jest za gorąco lub za zimno aby kontynuować. Odczyt nie jest generalnie precyzyjny dla przykładu rzecz taka jak współczynnik ochłodzenia ma wpływ na zarejestrowaną temperaturę.

Podwójny licznik kilometrów – Jest to funkcja umożliwiająca użycie licznika na dwóch innych rowerach z innymi wymiarami koła.

Strzałka tempa – Zazwyczaj widziana w narożnika obok prędkościomierza strzałka wskazująca w górę lub w dół pokazując jakkolwiek Twoja obecna prędkość jest powyżej lub poniżej średniej prędkości jazdy.

Monitor pracy serca – Nie jest powszechne ale bardzo przydatne oznacza, że nie potrzebujesz oddzielnego urządzenia aby monitorować pracę serca.

Kadencja – Jest to liczba obrotów pedału na minutę. Zazwyczaj wykorzystywana przez atletów w treningu muszą podnieś ich rytm najwyżej jak to możliwe.

Przypomnienie przekroczenia prędkości – Po prostu tak jak słychać, aby utrzymać limit prędkości.

GPS i Mapowanie – Często występuje tylko w licznikach wysokiej jakości.

Licznik Okrążeń – Prosty licznik aby zachować śledzenie kompletnych okrążeń.

Tak więc jak wybierzesz?

Mogę delikatnie zasugerować abyś wybrał taki proces:

  • Zdecyduj na podstawie własnego stylu jady, Codzienny, Entuzjasta lub Konkurencyjny.
  • Podejmij decyzję ile zamierzasz zainwestować – tańszy oznacza mniej funkcji, droższy zazwyczaj daje lepszą jakość i więcej funkcji.
  • Zrób listę jakich funkcji będziesz potrzebował lub chcesz?
  • Z tej listy możesz zdecydować jakkolwiek wybrać system przewodowy lub bezprzewodowy.

A reszta jest już prosta. Będziesz miał liczbę modeli z których możesz wybrać, spójrz na przegląd produktów, czytaj opinie konsumentów i podejmij z tego własną decyzję.

Zobaczysz nie będzie to takie trudne po tym wszystkim!

sigma-base-bc-1200-wl

 

Sigma Base BC 1200 WL Licznik bezprzewodowy dla wymagających użytkowników. Licznik wyświetlacz z regulacją kontrastu na którym odczytanie 12 funkcji nie stanowi problemu.

 

 

 

licznik rowerowy sigma gps rox 10.0

 

Sigma ROX 100 GPS. Profesjonalny licznik z bogactwem funkcji zadowoli najbardziej wymagających.

 

 

 

 

 

Sigma-bc-16-12-sts-kadencja

Sigma BC16.12 STS Licznik Rowerowy Bezprzewodowy z Kadencją

16 Funkcji
Pełny tekst na wyświetlaczu duży łatwy do odczytania
Wskażnik słabej baterii
Prosty program, instalacja, wodoszczelny
USB – opcja

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.