Zorza polarna na północnym niebie

sztorm sloneczny

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Zorza polarna jak powstaje

Zorza polarna powstaje, kiedy energia wyrzucana przez słońce po burzy magnetycznej dociera do atmosfery ziemskiej.

Niedzielny rozbłysk na słońcu był jednym z najsilniejszych od ostatnich sześciu lat. We wtorek na północnej półkuli rozpoczął sie niesamowity pokaz festiwalu świateł .Aurora rozbłysła nad Norwegią i Finlandią.
Obłoki materii wyrzuconej przez słońce zmierzały do ziemi z prędkością 2 tyś kilometrów na sekundę.Niedzielne wybuchy zaliczają się do najsilniejszych na przestrzeni ostatnich pięciu lat .Informację tę potwierdził Terry Onsager z amerykańskiego Space Weather Prediction Center .Centrum to monitoruje zjawiska w otoczeniu naszej planety.Magnetyczna nawałnica wystąpiła dlatego , ponieważ niedzielna burza słoneczna była najśilniejszą odnotowaną od ponad sześciu lat.
Filmy poniżej obrazują malowniczy obraz, skutek wybuchu , w postaci zórz polarnych.

Zakłucenia w pracy urządzeń
Zorze polarne to jeden z wielu skutków czastek słonecznych .Do pozostałych zaliczają się również ,uszkodzenia sieci energetycznych oraz zaburzenia pracy satelitów. Mogą również wystąpić zakłócenia łacznosci radiowej krótkich czestotliwości .Tych ,że częstotliwości używają linie lotnicze ,podczas lotów pomiędzy Ameryką Północną , Europą i Azją.
Jak podają obserwatotzy możemy spodziewać się coraz częstszych obrazów zorzy polarnych. Po 11 latach ciszy ,Słońce staje się coraz bardziej aktywne i burze wyrzucające w naszą stronę obłoki będą silniejsze i częstsze .

Powiązane
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *