Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Zmiana Lloyds na TSB Lloyds TSB Dzieli Się Na Dwa Co Się Stanie z Moimi Pieniędzmi?

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Zmiana Lloyds na TSB, Lloyds TSB w przeciągu zaledwie pięciu dni rozbije się na dwa oddzielne banki, Lloyds i TSB podaje serwis „This is Money”. Nowy znak banku TSB będzie widoczny niebawem w całej Wielkiej Brytanii i zastąpi znak Lloyds TSB w dotychczasowych placówkach banku.

Lloyds TSB Group Plc

Zmiana Lloyds na TSB, dlaczego te zmiany

Jak czytamy na stronie Lloyds, podział banku wynika z orzeczenia Komisji Europejskiej z 2009 roku. Celem orzeczenia jest zwiększenie konkurencji aby umożliwić klientowi większy wybór w brytyjskim sektorze bankowości, poprzez utworzenie nowego banku.

Co się obecnie dzieje z bankiem Lloyds TSB

Lloyds TSB jest dzielony, w najbliższy poniedziałek tj. 09/08/13 dokładnie 631 z jego 1931 oddziałów zostanie przemianowane na TSB. Pozostałe 1300 oddziałów pozostanie jako Lloyds. Każdy kto posiada rachunek w oddziale banku który jest przemianowany, zostanie klientem TSB – łącznie 4,5 mln kont osobistych i biznesowych. Podział dotyczy wszystkich oddziałów banku Lloyds TSB na terenie Szkocji, Anglii i Walii.

Skąd mam wiedzieć czy podział banku Lloyds TSB mnie dotyczy?

Wszyscy klienci powinni otrzymać list wyjaśniający na temat zmian, który wyjaśnia czy lokalny oddział będzie podzielony. Jeśli nie jesteś pewien, możesz się tego dowiedzieć sam online na stronie lloydstsbtransfer.com, lub zadzwonić pod numer 0845 9758758 ewentualnie w lokalnym oddziale banku. Jeśli masz konta w dwóch oddziałach banku, możesz zostać klientem zarówno Lloydsa jak i TSB.

Czy mogę korzystać z oddziałów Lloyds i TSB?

Tymczasowo tak, przez pierwsze kilka miesięcy klienci będą mogli korzystać zarówno z oddziałów Lloyds i TSB tak jak by nie było żadnej różnicy. Bank obecnie pracuje nad schematem całkowitego odcięcia, ma to nastąpić na początku nowego roku, wtedy to klienci nie będą mogli już dłużej korzystać równocześnie z Lloydsa i TSB.

Czy moja hipoteka lub oszczędności na tym ucierpią?

Lloyds jest przekonany, że nic się nie zmieni dla istniejących oszczędności i kredytów mieszkaniowych mają pozostać te same warunki i stopy procentowe. Numer konta i kod pozostanie również ten sam. Jednak wszyscy klienci, których podział dotyczy powinni już niedługo otrzymać nową kartę debetową i kartę kredytową z nową datą ważności aby zastąpić starą. Dla osób korzystających z internetowego serwisu Lloyds TSB detale login i hasło pozostaną niezmienione, jednak ci których dotyczy podział będą musieli korzystać z nowej strony tsb.co.uk aby uzyskać dostęp do konta online.

Nie jestem zadowolony z TSB, czy mogę pozostać w oddziale Lloyds?

Jeśli nie jesteś zadowolony z podziału i nie chcesz należeć do TSB, możesz zapytać o pozostanie w Lloyds. Aby to zrobić należy zadzwonić pod numer 0800 028 0428 pomiędzy 08:00 a 20:00 od poniedziałku do piątku, jeśli jednak zdecydujesz się na pozostanie w Lloyds będziesz traktowany jako nowy klient. Oznacza to, że będziesz mieć nowy numer rachunku i kod banku.

źródło: This is Money

Kategoria:

Reklama

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *