...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Zaćmienie słońca w Anglii jak bezpiecznie oglądać

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Zaćmienie słońca w Anglii będziemy mogli oglądać już w najbliższy piątek 20 Marca. Tym razem tarcza słońca zostanie zasłonięta przez księżyc w 90%.

Ostatnie zaćmienie słońca w Anglii zostało odnotowane w 2011 roku, było to jednak częściowe zaćmienie, tym razem zjawisko to jeśli pogoda na to pozwoli będzie bardziej widowiskowe niż poprzednie tarcza słońca zostanie przysłonięta przez księżyc aż w 90 %.

zaćmienie słońca w anglii

O czym powinniśmy pamiętać oglądając zaćmienie słońca w UK?

Pierwszą rzeczą jest odpowiednia ochrona oczu, powinniśmy zaopatrzyć się w okulary ze specjalnym filtrem. Nie jest wskazane korzystać w tym celu z tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych.

Dla chcących uwiecznić ten moment na zdjęciu za pośrednictwem kamery cyfrowej DSLR, pamiętajmy aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć obiektyw aparatu tak aby nie uszkodzić sensora. Sensor w odróżnieniu do oczu nie odczuwa bólu i gwałtowny błysk może spowodować jego uszkodzenie. Robiąc zdjęcia pamiętajmy również o ochronie oczu.

Eksperci przestrzegają przed robieniem zdjęć korzystając z telefonu komórkowego, nawet krótkie patrzenie na słońce w celu zrobienia zdjęcia może spowodowąć poparzenie tylnej części oka.

Zaćmienie słońca w Anglii będziemy mogli obserwować w godzinach porannych, wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8:45 rano i potrwa do godziny 10:40.

Miłego oglądania.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.