Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Wymiana polskiego „PRAWKA” prawa jazdy na angielskie

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Wymiana polskiego prawa jazdy na angielskie, dla tych, którzy pragną lub są zmuszeni wymienić polskie prawo jazdy na angielskie kilka słów na ten temat.

Dlaczego wymieniamy polskie prawko na angielskie? Dla przykładu, jeden z moich znajomych otrzymał niedawno propozycję pracy, jako kierowca vana. Oczywiście podczas rozmowy padło a jakże pytanie: jakie prawo jazdy Pan posiada? Czy jest to brytyjskie prawo jazdy? Jeśli tak to ok, jeśli nie to będzie Pan zmuszony wymienić swoje prawo jazdy na brytyjskie.

wymiana polskiego prawka prawa jazdy na brytyjskie

Oczywiście skończyło się na rozmowie, ponieważ kolega przebywa w UK zaledwie 3 miesiące, a regulamin wymiany mówi o 185 dniach rezydentury w UK. Kiedy uzyskujemy rezydenturę w UK to już inny temat nie będę o nim mówił, w tej sytuacji chodzi zapewne o czas pobytu, czyli pracy, płacenia podatków itp.

Obejrzyj film wyjaśniający co zrobić z formularzem D1

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” animation_effect=”flash” album_title=”true” album_id=”5″]

Jeśli jednak Twój okres pobytu kwalifikuje Cię już do wymiany prawa jazdy, to nic prostszego jak złożyć aplikację oddać polskie prawko i czekać.

Jak wymienić polskie prawo jazdy w UK na brytyjskie [samochód osobowy i motocykl]? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o:

  1. Sprawdzić czy polskie prawo jazdy jest w terminie ważności.
  2. Zdjęcia, jedno zdjęcie będzie załączone do formularza.
  3. Zamówić formularz online D1 Pack, lub pobrać go z poczty.
  4. Do prawidłowo wypełnionego formularz powinniśmy załączyć czek na kwotę 50 GBP, lub jeśli nie mamy czeków [postal order].

Przed wypełnieniem formularza dobrze jest zapoznać się z załączoną instrukcją tak, aby nie popełnić błędów przez co unikniemy przeciągania operacji w czasie. Po wysłaniu dokumentów do DVLA czas oczekiwania na brytyjskie prawo jazdy wynosi do 3 tygodni.

Jeśli pragniesz wymienić polskie prawo jazdy na brytyjskie odsyłam TUTAJ gov.uk gdzie w kilku prostych krokach zamówisz formularz. Czy ten artykuł Twoim zdaniem jest dla Ciebie pomocny? Pozostaw komentarz lub polub link udostępniając go na Facebook. Dziękuję z góry 🙂

Kategoria:

Reklama

3 odpowiedzi

  1. Mam pytanie – czy jeśli mam prawo jazdy B i C na czas określony – dajmy na to 5 lat i ważność kończy mi się w przyszłym roku to przy wymianie prawa jazdy na brytyjskie musze poddać się jakimś badaniom czy tutaj nie ma czegoś takiego jak określony czas ważności prawa jazdy i dostane na nieokreślony przy wymianie?

  2. Poszukaj w wyszukiwarce jakichś zdjęć. Ja ostatnio właśnie wypełniałem ten formularz i wszystko przebiegło bezproblemowo 🙂 Teraz czekam tylko na licencję 😉 Daję plusa za świetny wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *