Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Wirusy Instalowane w Nowych Komputerach Badanie Microsoft

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Cyberprzestępcy utworzyli nowy front w infekowaniu komputerów złośliwym oprogramowaniem. Posłużyły w tym celu linie produkcyjne .

Kilka nowych komputerów zostało przebadanych przez firmę Microsoft, badanie wykazało, że zostały one zainfekowane w fabryce podczas montażu. W wyniku badania został wykryty wirus „nitol”(malware), który kradnie dane osobowe, w celu plądrowania internetowych kont bankowych.

Raport Badania Gra Domeną

W raporcie badania Microsoft uwzględnił sposób w jaki szkodliwe oprogramowanie wykorzystywało sieć aby infekować inne komputery na których ten, że wirus miał być instalowany. Wirus został wykryty podczas prac śledczych, Microsoft zakupił 20 komputerów, 10 stacjonarnych i 10 laptopów z różnych miast w Chinach. Cztery komputery były zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem choć pochodziły prosto z linii montażowej fabryki.

Operacja B70

Microsoft utworzył i prowadził operację B70 mającą na celu stworzenie bazy danych złośliwego oprogramowania. Podczas badań na niektórych zakupionych komputerach od chińskich producentów stwierdzono, że złośliwe oprogramowanie znjduje się na tej liście. Wirus Nitol jest najbardziej szkodliwym oprogramowaniem wykrytym przez Microsoft. Botnet Nitol aktywuje się w chwili włączenia komputera, następnie kontaktuje się za pomocą sieci z systemem kontroli decydentów przeznaczonym do kradzieży danych z zainfekowanych komputerów.

Dalsze badania wykazały, że botnet nitol był wysyłany z domeny internetowej i jego aktywność w cyberprzestępczości trwała od 2008 roku. W sieci było również około 70.000 odrębnych subdomen wykorzystywanych przez 500 róznych odmian złośliwego oprogramowania, aby oszukać ofiary lub wykraść dane.

„Wykrylismy złośliwe oprogramowanie zdolne do zdalnego sterowania na zainfekowanym komputerze, wykorzystujące mikrofon i kamerę, potencjalnie dając cyberprzestępcy oczy i uszy w domu lub firmy ofiary”, pisze Richard Boscoich prawnik w jednostce do zwalczania cyfrowej przestępczości Microsoft w oficjalnym blogu 
Sąd USA wydał zgodę dla Microsoft w celu przejęcia kontroli nad domeną internetową 3322.org, która jak twierdzi jest zaangażowana w rozprzestrzenianiu złośliwego oprogramowania Nitol.
Peng Young, chiński właściciel domeny 3322.org powiedział agencji prasowej, że nic nie wiedział o podjęciu działań prawnych Microsoft i oznajmił, że jego firma działa na zasadzie „zero tolerancji” wobec nielegalnej działalności, cyt.„Nasza polityka jednoznacznie sprzeciwia się aby którakolwiek z naszych domen była użyta do złych celów” Young dodaje, że „Obecnie mamy około 2,85 mln nazw domen i nie możemy wykluczyć, że poszczególni użytkownicy mogą używać nazw domen do celów rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania i innego rodzju przestępczości cyfrowej”

Jeśli uważasz, że Twój komputer mógł zostać zainfekowany złośliwym oprogramowaniem odwiedź stronę, http://support.microsoft.com/botnets ta strona oferuje darmowe informacje i narzędzia do analizy i czyszczenia komputera.

Kategoria:

Reklama

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *