POZYCZKA W UK
Reklama
Reklama

Wielka Brytania Odmawiała Wypłaty Zasiłków Została Pozwana Przed Trybunał UE

Spis Treści

Wielka Brytania zdaniem Komisji Europejskiej odmawiała wypłaty zasiłków dla imigrantów z krajów członkowskich UE. W miniony czwartek trybunal_ueKomisja Europejska pozwała Wielką Brytanię do Trybunału UE.

Komisja Europejska ocenia, że nawet kilkadziesiąt tysięcy obywateli krajów UE, zamieszkujących i pracujących w Wielkiej Brytanii mogło się spotkać z odmową wypłaty należnych im zasiłków. Zdaniem Komisji Europejskiej skargi, które napływały głównie od osób zamieszkujących i pracujących w Wielkiej Brytanii i choć osoby te płaciły podatki spotkały się z odmową wypłaty zasiłku, gdy straciły pracę.

„Komisja Europejska podjęła decyzję o pozwaniu Wielkiej Brytanii przed Trybunał UE z powodu łamania unijnych ustaleń dotyczących świadczeń socjalnych – Naszym zdaniem władze Wielkiej Brytanii zapobiegając tzw. „Turystyce Zasiłkowej” łamały unijne zasady”

– powiedział na konferencji prasowej rzecznik Komisji Europejskiej Jonathan Todd. Dodał również, że Wielka Brytania stosuje swój własny system przyznawania zasiłków zamiast unijnego.

Uważasz, że informacje za pomocne?
Podziel się

Ostatnie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *