Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Ubezpieczenie samochodu w UK teraz możemy otrzymać do 10 % zniżki przy zakupie ubezpieczenia, jeśli w aucie zamontujemy kamerę na przedniej szybie.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Ubezpieczenie samochodu w UK. Największe firmy ubezpieczeń komunikacyjnych w UK oferują teraz zniżkę w wysokości 10% przy zakupie ubezpieczenia, jeśli w aucie na przedniej szybie zamontujemy kamerę. Ubezpieczyciele wierzą, że kamera samochodowa w znacznym stopniu przyczyni się do rozstrzygania sporów, kiedy wydarzy się wypadek.

Ile, więc będziemy mogli zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu w UK montując kamerkę? Mówi się o kwocie średnio 33GBP na rok. Na pierwszy rzut oka niewiele, mając na uwadze fakt, że zakup kamery rejestrującej przebieg jazdy wynosi od 50 – 100 GBP. Oszczędność pochłonie zakup kamery i jeszcze dołożymy. Ale warto tu zapytać ile będzie nas kosztowało, kiedy padniemy ofiarą oszustwa na drodze? Kiedy zuchwały „ustawkowicz” spowoduje wypadek i nie będziemy w stanie się przed tym obronić z powodu niewystarczającej ilości dowodów potwierdzających naszą wersję? Łatwo policzyć utrata zniżek to bolesny cios, a straty mogą sięgnąć setek funtów.

O tym, jak dowody niewinności są ważne przekonał się Pan Piotr z Preston, kiedy podczas postoju przed rondem kierowca, który wjechał za głęboko zorientował się o tym w nie porę i zdecydował się na wycofanie pojazdu nie zachowując przy tym ostrożności uderzając w przód auta P. Piotra. Na początku poszło gładko kierowcy ustalili, że jest to wina cofającego. Ale kiedy rozjechali się do domów i po kilku dniach Pan Piotr otrzymał informację z ubezpieczalni o tym, że ten drugi kierowca wniósł roszczenie przeciwko niemu za spowodowanie stłuczki, zrobiło się nieciekawie.

”Jak to możliwe mówi Pan Piotr, przecież ustaliliśmy między sobą, że to jego wina, a na domiar wszystkiego znalazł się świadek, który potwierdził wersję tego cofającego.”

Pan Piotr został postawiony w sytuacji, kiedy wszystkie znaki na niebie i ziemi oraz autach wskazują na jego winę, i prawdopodobnie ubezpieczalnia Pana Piotra uznałaby jego winę gdyby nie as w rękawie Pana Piotra – kamera w aucie, która zarejestrowała całe zdarzenie. Pan Piotr przedstawił dowody Policji i swojemu ubezpieczycielowi, unikając odpowiedzialności, a zuchwałemu kłamcy i jego świadkowi zostały postawione zarzuty oszustwa.

Czy historia Pana Piotra daje do myślenia? Zdecydowanie tak. Nasuwa się pytanie, czy możemy podzielić los Pana Piotra? Oczywiście, że tak. Mówi się o milionowych kwotach, które są wypłacane oszustom każdego roku. Te pieniądze tak naprawdę płacą właściciele polis ubezpieczeniowych. W porównaniu do poprzednich lat wzrost oszust spowodowanych wypadkami na drodze wzrósł o 19%. To jak loteria, wystarczy pomyśleć, kiedy trafi na nas.

Podsumujmy więc;

Ubezpieczenie samochodu w UK przyjmuje nowy formy zachęty ze strony ubezpieczalni, ale skoro przy okazji dobrej oferty zyskamy również na bezpieczeństwie dlaczego więc nie rozważyć zakupu kamery do auta.

Zakup kamery: jednorazowy wydatek nawet rzędu 100 GBP może nas ochronić przed wyłudzeniem odszkodowania z naszej polisy, ponadto stare dobre powiedzenie „umiesz liczyć licz na siebie” zachęca w tej sytuacji do zbierania własnej ewidencji, kiedy wydarzy się wypadek.

źródło Claim Inquiry Agency, This Is Money

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *