...
Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Ubezpieczenie samochodu w UK jak negocjować

Tanie ubezpieczenie samochodu w UK
Tanie ubezpieczenie samochou w UK. Jak negocjować ubezpieczenie samochodu? Coraz więcej osób się targuje — oto dlaczego warto do nich dołączyć.

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Kiedy zapytano ponad 2000 dorosłych Brytyjczyków, 33% stwierdziło, że zaczęło już targować się o pakiet u dostawcy internetu i telewizyjnego (najpopularniejsze rachunki), a 36% zrobiło to samo w przypadku ubezpieczenia samochodu (drugi popularny wraz z telefonami komórkowymi).

 

Czy targowanie się działa?


Chociaż każdy przypadek jest inny, istnieją dowody sugerujące, że warto zadzwonić do ubezpieczyciela. Aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces i oszczędności wynikające z targowania się, warto wykonać  następujące kroki:

Przeprowadź własne badania

Czy inni ubezpieczyciele oferują niższe ceny? Najszybszym sposobem sprawdzenia jest skorzystanie z porównywarek cen.

Witryny takie jak Confused.com , GoCompare i Money Supermarket umożliwiają zapoznanie się z szeroką gamą dostawców i oferowanymi przez nich składkami ubezpieczeniowymi, w tym ich dodatkami, opłatami i prowizjami .

Należy zauważyć, że niektórych ubezpieczycieli nie ma na stronach porównujących ceny, na przykład NFU Mutual i Direct Line .


Podczas przeprowadzania badań może się okazać, że Twój dostawca oferuje niższą cenę gdzie indziej. Możesz zakwestionować to w tej sprawie, co może doprowadzić do dopasowania niższej ceny dla Ciebie.

Porozmawiaj z działem retencji

Kiedy skontaktujesz się ze swoim ubezpieczycielem, prawdopodobnie zostaniesz połączony z działem obsługi klienta. Chociaż mogą pomóc w przypadku jakichkolwiek zapytań klientów, nie są w stanie podjąć decyzji o tym, ile płacisz za składki.

W tym celu musisz porozmawiać z działem retencji. Odpowiadają za zadowolenie klientów z usług świadczonych przez firmę. W ich najlepszym interesie jest pozostanie w firmie i będą chcieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby tak się stało.

Targuj się

Jeśli Twój ubezpieczyciel podniósł cenę odnowienia, poproś go o uzasadnienie podwyżki.

Następnie wskaż niższe ceny, które znalazłeś gdzie indziej, i zapytaj swojego ubezpieczyciela, czy może poprawić te oferty.

Jeśli nie jest w stanie zapewnić lepszej wyceny, oświadcz, że chcesz pójść gdzie indziej. Jeśli jesteś lojalnym klientem od wielu lat, warto o tym wspomnieć.

Jeśli ubezpieczyciel nie ustępuje zbytnio składce, jedną z opcji jest poproszenie o dodanie dodatku (takiego jak ubezpieczenie na wypadek awarii). Upewnij się tylko, że warto.

Nie przyjmuj pierwszej oferty


Nie czuj presji, aby wziąć pierwszą zaoferowaną cenę. Poproś o zastanowienie się przez kilka dni – ubezpieczyciel może podać ramy czasowe.

Targowanie się może początkowo wydawać się zniechęcające, więc daj sobie czas i przestrzeń, aby zdecydować, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego ubezpieczenia samochodu.

Przygotuj się na odejście

Podobnie jak w przypadku targowania się na rynku, będziesz najskuteczniejszy, gdy sprzedawca będzie przekonany, że możesz pójść gdzie indziej.

Chociaż ubezpieczyciele różnią się pod względem ochrony ubezpieczeniowej i obsługi klienta , prawdopodobnie masz alternatywne opcje.

Warto wykupić polisę u nowego dostawcy na 30 dni przed końcem starego, aby rozpocząć dzień po jej zakończeniu.

Uzyskanie wyceny nowej polisy na dzień przed jej rozpoczęciem może okazać się droższe.

Kategoria:

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.