Ubezpieczenie samochodu w UK jak negocjować

Tanie ubezpieczenie samochodu w UK
Tanie ubezpieczenie samochou w UK. Jak negocjować ubezpieczenie samochodu? Coraz więcej osób się targuje — oto dlaczego warto do nich dołączyć.

Znajdziesz tutaj:

Reklama

Kiedy zapytano ponad 2000 dorosłych Brytyjczyków, 33% stwierdziło, że zaczęło już targować się o pakiet u dostawcy internetu i telewizyjnego (najpopularniejsze rachunki), a 36% zrobiło to samo w przypadku ubezpieczenia samochodu (drugi popularny wraz z telefonami komórkowymi).

 

Czy targowanie się działa?


Chociaż każdy przypadek jest inny, istnieją dowody sugerujące, że warto zadzwonić do ubezpieczyciela. Aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces i oszczędności wynikające z targowania się, warto wykonać  następujące kroki:

Przeprowadź własne badania

Czy inni ubezpieczyciele oferują niższe ceny? Najszybszym sposobem sprawdzenia jest skorzystanie z porównywarek cen.

Witryny takie jak Confused.com , GoCompare i Money Supermarket umożliwiają zapoznanie się z szeroką gamą dostawców i oferowanymi przez nich składkami ubezpieczeniowymi, w tym ich dodatkami, opłatami i prowizjami .

Należy zauważyć, że niektórych ubezpieczycieli nie ma na stronach porównujących ceny, na przykład NFU Mutual i Direct Line .


Podczas przeprowadzania badań może się okazać, że Twój dostawca oferuje niższą cenę gdzie indziej. Możesz zakwestionować to w tej sprawie, co może doprowadzić do dopasowania niższej ceny dla Ciebie.

Porozmawiaj z działem retencji

Kiedy skontaktujesz się ze swoim ubezpieczycielem, prawdopodobnie zostaniesz połączony z działem obsługi klienta. Chociaż mogą pomóc w przypadku jakichkolwiek zapytań klientów, nie są w stanie podjąć decyzji o tym, ile płacisz za składki.

W tym celu musisz porozmawiać z działem retencji. Odpowiadają za zadowolenie klientów z usług świadczonych przez firmę. W ich najlepszym interesie jest pozostanie w firmie i będą chcieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby tak się stało.

Targuj się

Jeśli Twój ubezpieczyciel podniósł cenę odnowienia, poproś go o uzasadnienie podwyżki.

Następnie wskaż niższe ceny, które znalazłeś gdzie indziej, i zapytaj swojego ubezpieczyciela, czy może poprawić te oferty.

Jeśli nie jest w stanie zapewnić lepszej wyceny, oświadcz, że chcesz pójść gdzie indziej. Jeśli jesteś lojalnym klientem od wielu lat, warto o tym wspomnieć.

Jeśli ubezpieczyciel nie ustępuje zbytnio składce, jedną z opcji jest poproszenie o dodanie dodatku (takiego jak ubezpieczenie na wypadek awarii). Upewnij się tylko, że warto.

Nie przyjmuj pierwszej oferty


Nie czuj presji, aby wziąć pierwszą zaoferowaną cenę. Poproś o zastanowienie się przez kilka dni – ubezpieczyciel może podać ramy czasowe.

Targowanie się może początkowo wydawać się zniechęcające, więc daj sobie czas i przestrzeń, aby zdecydować, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego ubezpieczenia samochodu.

Przygotuj się na odejście

Podobnie jak w przypadku targowania się na rynku, będziesz najskuteczniejszy, gdy sprzedawca będzie przekonany, że możesz pójść gdzie indziej.

Chociaż ubezpieczyciele różnią się pod względem ochrony ubezpieczeniowej i obsługi klienta , prawdopodobnie masz alternatywne opcje.

Warto wykupić polisę u nowego dostawcy na 30 dni przed końcem starego, aby rozpocząć dzień po jej zakończeniu.

Uzyskanie wyceny nowej polisy na dzień przed jej rozpoczęciem może okazać się droższe.

Powiązane
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *