Reklama
Pożyczki w UK od 1000 – 40000 Funtów

Ubezpieczenie samochodu w UK dla młodych kierowców

Znajdziesz tutaj:

loan finder

Ubezpieczenie samochodu w UK dla młodych kierowców poniżej 25 roku życia a szczególnie znalezienie taniego ubezpieczenia może wydawać się trudne, istnieją sposoby na oszczędzanie – wystarczy wiedzieć, na co zwracać uwagę. Istnieje wiele różnych sposobów, dzięki którym młodsi kierowcy mogą zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia samochodu, od wyboru samochodu po znalezienie odpowiedniej polisy do swoich potrzeb – od tymczasowego do pełnego prawa jazdy. Przyjrzeliśmy się najlepszym sposobom oszczędzania na ubezpieczeniu samochodu dla młodych kierowców.

ubezpieczenie samochodu w uk dla młodych kierowców

 

Ubezpieczenie samochodu w UK dla młodych kierowców 8 wskazówek,

Jak zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu. Tanie ubezpieczenie samochodu dla młodych kierowców w UK to coś, czego poszukuje wiele osób.

Wybierz odpowiedni samochód

Rozważ typ samochodu przed zawarciem umowy i zakupem. Rodzaj używanego samochodu jest czynnikiem wpływającym na cenę ubezpieczenia. Każdy samochód jest objęty „grupą ubezpieczeniową” od 1 do 50. Im mocniejszy, droższy i rzadszy samochód, tym wyższa grupa i wyższe koszty ubezpieczenia. Przed zakupem zawsze warto przyjrzeć się grupom ubezpieczeniowym różnych samochodów, które rozważasz. Mamy dla Ciebie poradnik, który pokazuje Ci samochody w niskich grupach ubezpieczeniowych, co powinno Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli chodzi o wykupienie ubezpieczenia.

Czarna skrzynka jest najlepsza „Black Box”

Ceny ubezpieczenia są oparte na ryzyku konieczności zgłoszenia roszczenia. Niestety dla młodych kierowców może to być dość wysokie ze względu na brak doświadczenia na drodze. Sposobem na walkę z tymi wysokimi cenamiubezpieczenie samochodu w uk dla młodych kierowców jest czarna skrzynka. Ubezpieczenie „Black Box” ma na celu pomóc młodym kierowcom obniżyć koszty ubezpieczenia. Urządzenie w Twoim samochodzie będzie monitorować, jak jeździsz – jeździsz dobrze, a po odnowieniu możesz zauważyć, że Twoja składka ubezpieczeniowa spadnie. Istnieje wiele nieporozumień dotyczących ubezpieczenia czarnej skrzynki, z których wiele nie jest prawdą. Na przykład, czy wiesz, że w niektórych ubezpieczeniach z „Black Box” nie obowiązuje godzina policyjna, co oznacza, że możesz prowadzić samochód, kiedy tylko chcesz? Jeśli nie masz pewności i chcesz zobaczyć, w czym jeszcze możesz się mylić, koniecznie przeczytaj „Pogromcy mitów o czarnej skrzynce.”

Ubezpieczenie auta w UK czarna skrzynka

Zastanów się, ile będziesz jeździł

Jeśli nie masz zamiaru tyle jeździć, ale nadal musisz od czasu do czasu zasiąść za kółkiem, kupno samochodu i opłacenie rocznej polisy ubezpieczeniowej może być drogim luksusem. Na szczęście możesz mieć ciastko i zjeść je za ułamek ceny, kupując ubezpieczenie „Pay as You Go”. Naprawdę robi to, co jest napisane na opakowaniu, płacisz tylko za przejechane mile, więc jeśli nie jeździsz dużo – możesz zaoszczędzić więcej, niż myślisz! Weźmy dla przykładu, średnia cena rocznej polisy ubezpieczeniowej dla kierowcy poniżej 25 roku życia wynosi 1954 GBP, podczas gdy polisę Pay as You Go można wykupić już za 174 GBP za 500 mil, a następnie 18 GBP za 100 mil!

Poznaj swoje możliwości

Twoja pierwsza myśl może polegać na udaniu się do strony porównawczej, jeśli ubezpieczasz własny samochód. Podobnie, jeśli jesteś rodzicem, który chce objąć ubezpieczeniem swoje dziecko w samochodzie, pierwszą myślą może być zadzwonienie do własnej firmy ubezpieczeniowej, ale może to być kosztowny sposób na objęcie nastolatka ubezpieczeniem. Najlepsze oferty nie zawsze są dostępne w witrynach porównawczych, więc upewnij się, że sprawdzasz również witryny bezpośrednie (i poproś znajomych o rekomendacje!). Warto też pamiętać – nie chodzi tylko o cenę. Ważne jest również, aby udać się z ubezpieczycielem, któremu możesz zaufać, że pomoże Ci w razie potrzeby zgłoszenia roszczenia – pamiętaj, aby sprawdzić jego oceny w niezależnej witrynie z recenzjami, takiej jak TrustPilot. Czasami warto zapłacić trochę więcej za spokój ducha.

Kup roczne ubezpieczenie podczas nauki

Nie musisz czekać, aż zdasz test, aby uzyskać ubezpieczenie. Coraz więcej młodych kierowców podejmuje dodatkowe ćwiczenia poza lekcjami jazdy. Jeśli wiesz, jakim samochodem będziesz jeździć po przejściu, bardziej opłacalne może być wykupienie ubezpieczenia podczas nauki. Ceny mogą być niższe w przypadku licencji tymczasowej, a przy rocznej polisie oznacza to, że zaczniesz zarabiać premię za brak roszczeń, zanim zdasz test. Ważne jest, aby sprawdzić warunki polisy przed zakupem rocznego ubezpieczenia na tymczasowej licencji – ponieważ nie wszystkie firmy zapewnią bezproblemową ochronę, a wiele z nich podniesie cenę za zdanie egzaminu na prawo jazdy. Na szczęście nie robimy tego wszyscy. Bezproblemowa ochrona, bez wzrostu ceny po przejściu, jest oferowana również w przypadku ubezpieczenia Black Box (dla młodych kierowców, którzy są głównym kierowcą) oraz ubezpieczenia Named Young Driver (dla młodych kierowców, którzy dzielą samochód rodzica).

„Third Party Cover” może kosztować więcej niż myślisz

Powszechnie uważa się, że ubezpieczenie trzeciej strony jest najtańszym dostępnym ubezpieczeniem, ale to nieprawda – często uzyskanie kompleksowej ochrony to nie tylko najlepsza, ale często najtańsza opcja. Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie dla osób trzecich, będziesz musiał wziąć pod uwagę dodatkowe koszty, które wystąpią, jeśli będziesz uczestniczyć w wypadku i będziesz musiał złożyć roszczenie – ponieważ ubezpieczenie obejmuje tylko stronę trzecią. Oznacza to, że wszelkie uszkodzenia samochodu, wymiana samochodu, samochód zastępczy itp. nie będą objęte gwarancją.

Unikaj modyfikacji samochodu

Podczas gdy efektowny zestaw kół z subwooferem lub zestaw do stylizacji może być kuszący – prawdopodobnie podniesie koszt ubezpieczenia! Dzieje się tak, ponieważ modyfikacje mogą zmienić sposób prowadzenia samochodu lub sprawić, że samochód będzie bardziej atrakcyjny dla złodziei – tak czy inaczej, może to zwiększyć prawdopodobieństwo roszczenia. Chcesz ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy poniżej 1000 funtów? Trudno będzie Ci uzyskać trzycyfrową wycenę, ale unikanie samochodu z modyfikacjami i postępowanie zgodnie z powyższymi wskazówkami może pomóc Ci uzyskać najlepszą możliwą cenę.

Kategoria:

Reklama

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *